Trzech Polaków zatrzymanych w Sztokholmie. Brali udział w demonstracji przeciwników imigracji

31.01.2016 07:43

"Demonstracja ludu" w Sztokholmie (REUTERS/Marcus Ericsson/TT News Agency /Oskar Forsberg/Twitter)

1. Policja zatrzymała trzech 23-letnich Polaków w Sztokholmie
2. Mężczyźni wzięli udział w demonstracji przeciwników imigracji
3. Podejrzani są o napaść na uczestników kontrdemonstracji
4. Zatrzymani mieli na sobie chusty i czapki Lecha Poznań

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Szwedzka prokuratura podała w sobotę późnym wieczorem, że mężczyźni zostali wypuszczeni na wolność. Ofiary nie doznały poważnych obrażeń.

Według policji trzej polscy obywatele mieszkają i pracują w Szwecji. Jak podała gazeta "Aftonbladet", powołując się na świadków, mieli oni na sobie chusty i czapki z napisem Lech Poznań oraz trzymali polskie flagi. Przynajmniej jeden z nich jest powiązany ze szwedzkim nacjonalistycznym ruchem młodzieżowym Nordisk Ungdom.100 osób na "demonstracji ludu"

W sobotę w centrum Sztokholmu około 100 osób wzięło udział w manifestacji o nazwie "demonstracja ludu", której uczestnicy wyrażali swój sprzeciw wobec przyjmowania przez Szwecję uchodźców. Domagali się referendum w sprawie imigracji oraz rozpisania nowych wyborów. Na miejscu pojawiła się także 200-osobowa kontrdemonstracja. Do konfrontacji między obiema grupami doszło wkrótce po zakończeniu demonstracji.

Organizacja Nordisk Ungdom potwierdza udział Polaków w akcji

Udział Polaków w sobotniej akcji przeciwko uchodźcom potwierdził szwedzkim mediom rzecznik Nordisk Ungdom Fredrik Hagberg. Wyraził on zadowolenie ze współpracy z polskimi narodowcami, ujawniając, że organizacja Nordisk Ungdom wsparła Polaków 23 stycznia podczas pikiety pod polską ambasadą w Sztokholmie. Wówczas grupa narodowców próbowała zagłuszyć manifestację Komitetu Obrony Demokracji.

W piątek w Sztokholmie grupa 50-100 osób zamaskowanych lub w kapturach zorganizowała na placu Sergela łapankę na osoby o cudzoziemskim wyglądzie.

Szwecja, jeden z celów najchętniej wybieranych przez ubiegających się o azyl, w ubiegłym roku odnotowała rekordową liczbę 160 tys. przybyszów. MSW ogłosiło w tym tygodniu, że kraj zamierza wydalić prawie połowę migrantów z tej liczby - tych, których wnioski o azyl zostały lub zostaną odrzucone.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (397)
Zaloguj się
 • saves

  Oceniono 93 razy 41

  Szwedów należy zostawić samych sobie. Jeszcze dziesięć lat i to nie oni będą wydalać muslimów, tylko muslimy ich.

 • syn_wojtyly

  Oceniono 108 razy 36

  jest artykuł na GW podpisany LULU w którym autorka obrazuje agresywnych muzułmańskich imigrantów zdjęciem....dzieci !!!!
  Czy ktoś może coś zrobić z tą propagandą ?
  Czy ktoś może zaiuważyć że GW blokuje wszystkie NICKI forumowe które publikują informację o mordach dokonanych przez muzułmanów w UE !!!
  zaznaczam - tylko suche fakty, zero nawoływania do nienawiści. Jakim prawem blokują prawdziwe informacje ?
  o pobiciu Szwedki z małymi dziecmi przez muzułmańskiego imigranta także nie wspominają ani słowem. Zamieścisz tego posta - masz blokadę na kilkadziesiat dni.
  Gdzie jest KRRiTV ?
  www.youtube.com/watch?v=bnckJdfYj2Y
  .
  przeciwstawmy się manipulacjom GW !

 • smiki48

  Oceniono 49 razy 29

  a obok GW publikuje tekst, o tym jak 17-stoletnia Dunka może zostać ukarana za zastosowanie w obronie własnej gazu pieprzowego. Tym, że potencjalny gwałciciel był prawdopodobnie muzułmaninem i należałoby go schwytać, to duńska policja ze względu na swoją poprawność polityczną już się nie zajmuje. Bo w Danii czy Szwecji muzułmanie mogą gwałcić i mordować, ale jest to wybaczane ze względu na ich naturę. A GW oczywiście zakazuje komentarzy pod takimi tekstami.

 • Andrzej Domagała

  Oceniono 57 razy 23

  Mam nadzieje że Szwecja się obudzi, tak jak Niemcy, Belgia, Francja i reszta ogłupiałych krajów. Zastopujmy inwazję tych "lekarzy, inżynierów i fizyków", którzy załatwiają potrzeby fizjologiczne pod prysznicem albo w basenie. Tych spraw nie można załatwiać po Europejsku skoro mamy pozaeuropejski problem. Jak mówi Krzysztof Bosak bez stosowania przemocy nie zakończymy tego problemu.

 • spock2

  Oceniono 29 razy 17

  OECD Better life index. Polska jest najbezpieczniejszym krajem w Europie, a na świecie zajmujemy 2 miejsce zaraz za Japonią w kategorii SAFETY. Jest to kategoria bezpieczeństwa osobistego i mierzy ryzyko napaści oraz zabójstwa w danym kraju jako skumulowany wynik. Nie dopuśćmy aby imigranci zmienili nasz wynik na Szwedzki czy Niemiecki, które lecą na łeb przez imigrantów. Juz sam sylwester w Niemczech skazał Niemcy na sam dół w 2016 roku. Ratujmy Polske przed imigracja islamską!

 • villiers

  Oceniono 71 razy 17

  Już od dawna wiadomo ,że Polacy walczyli na wszystkich frontach.
  W Szwecji dajcie sobie spokój. Już niedługo ,ci co was przymknęli ,będą gubić surowe kartofle.

 • shipa

  Oceniono 33 razy 15

  Tymczasem na szwedzkich stronach zarzuty postawione uczestnikom demokracji sprowadzają sie do rozdawania ulotek o treści antyimigrackiej, ktora moze być ( ale nie musi) powodem do zarzutów dyskryminacji, ponieważ dotyczy tylko jednej grupy kulturowej. O żadnych ,,lapankach", ,,napasciach" nie ma mowy, poza ,,atakiem" na niekontrolowana emigrację nielegalnych czyli złamaniem zasad zycia społecznego....

  Ponieważ szwedzki nie należy do najpopularniejszych języków europejskich, czyżby Gazeta liczyła na to, ze czytelnicy sa prostymi ludźmi i nie będą w stanie tego zweryfikować?

  A tak swoja droga, gdzie wzmianka o oświadczeniu policji szwedzkiej, ktora przyznaje sie do niemożności zapewnienia bezpieczeństwa ludziom na stacji centralnej, opanowanej przez grupy marokańskich ,,dzieci", które to terroryzuja i napastuja podróżnych, a które to oświadczenie stało sie iskra zapalna do wydarzeń opisanych w tym artykule. Wybiorczosc umysłowa?

  No i czekam na krytyczny komentrz Gazety w sprawie spadku PKB w Niemczech w ostatnim kwartale tudzież coraz gorszych prognozach dla niemieckiej gospodarki na 2016- chętnie poczytam o przyczynach absolutnie nie związanych z masowym naplywem ,,inżynierów, lekarzy i naukowców wszelkiej maści, obowiązkowo Syryjczyków i matek z dziećmi z jedna reklamówka".

 • smiki48

  Oceniono 35 razy 15

  a czy ta kontrdemonstracja była legalna? Wątpię. Zatem GW gloryfikuje przestępców, potępiając jednocześnie uczestników legalnej demonstracji.
  Ciekawe czy tak samo opisałaby GW zatrzymanie demonstrantów z KOD-u, którzy zostaliby zaatakowani przez kontrdemonstrację. Czy wówczas to KOD byłby tym złym?

 • syn_wojtyly

  Oceniono 97 razy 15

  brawo Polacy !! brawo Polska !!
  .
  do nielegalnych muzułmańskich imigrantów :
  WSZYSTKICH NAS NIE WYMORDUJECIE !!
  .
  we Francji już od 3 mc jest STAN WYJĄTKOWY...parę dni temu przedłużono go o kolejne 3 mc. Wojsko jest zarówno na granicach jak i na ulicach niektórych francuskich miast.
  Komisja Europejska udaje jednak że nic sie nie dzieje...i zajmuje się...demokracją w Polsce :)
  Muzułmańscy imigranci spalili w Paryżu w Sylwestra ponad 1000 samochodów, w niektórych dzielicach były rozruchy...wyobrażasz sobie coś takiego w Polsce ?
  DO TEGO CHCĄ DOPROWADZIĆ U NAS PARTIE :
  RAZEM
  NOWOCZESNA
  PO
  SLD
  oni chcą tych ludzi przyjąć do Polski.
  Ośrodek dla muzułmańskich imigrantów chcą zrobić w willowym miasteczku pod warszawą W ZALESIU !!
  wiecie o tym ?
  drugi ośrodek dla tych ludzi ma powstać...na WARSZAWSKIM TARGÓWKU..
  Ceny nieruchomości w tych miejscach drastycznie spadną - nikt nie chce mieszkać obok ośrodka dla uchodźców...kto pokryje nam straty z tego powodu ?
  6 LUTEGO JEST WIELKA MANIFESTACJA PRZECIW PRZYJMOWANIU UCHODZCÓW W WARSZAWIE - POLACY ZJEDNOCZMY SIĘ !

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje