Ciąg dalszy zmian w TVP. Nowa rada nadzorcza wybrała władze

30.01.2016 17:07
Budynek TVP na Woronicza

Budynek TVP na Woronicza (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

1. Dariusz Lasocki przewodniczącym Rady Nadzorczej TVP
2. Na jego zastępcę wybrano Przemysława Tejkowskiego.
3. To było pierwsze posiedzenie nowej rady
4. Cd. reformy mediów na wiosnę

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Oprócz Lasockiego i Tejkowskiego w nowej Radzie Nadzorczej Telewizji Polskiej zasiada również Radosław Włoszek. Radę w tym składzie 15 stycznia powołał minister skarbu państwa Dawid Jackiewicz.

Kim są?

Dariusz Lasocki jest radcą prawnym i członkiem Okręgowej Izby Radców Prawnych w Warszawie. Od ponad 13 lat zajmuje się doradztwem prawnym dla globalnych i krajowych korporacji z sektora nowoczesnych technologii i informatyki. W latach 2009-2010 był dyrektorem Biura Zarządu i Spraw Korporacyjnych TVP. Zasiadał też w kilku radach nadzorczych spółek kapitałowych, m.in.: Bumar Sp. z o.o., Polska Grupa Zbrojeniowa S.A., Polskie Radio Kielce SA. Od 2010 r. jest też radnym dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy.

Wiceprzewodniczący RN - Przemysław Tejkowski z zawodu jest aktorem, absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Pracował w Teatrze im. Ludwika Solskiego w Tarnowie, Teatrze Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze, Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie, Teatrze Bagatela w Krakowie. W latach 2007 - 2011 był dyrektorem naczelnym Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Nie jest to jego pierwszy zawodowy kontakt z TVP, ponieważ w latach 2009-2010 był członkiem jej zarządu.

Radosław Włoszek jest absolwentem Wydziału Zarządzania Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie i Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W latach 2006 - 2008 był dyrektorem i prezesem zarządu Przedsiębiorstwa Usług Hotelarskich i Turystycznych "Kraków" w Krakowie, a od 2009r. był związany z Centralą Zaopatrzenia Hutnictwa w Katowicach, gdzie kierował działem zarządzania majątkiem i administracji spółki. Zdał egzamin dla kandydatów na członków rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa.

Pokłosie "małej ustawy medialnej"

Kadencje poprzednich rad nadzorczych i zarządów Telewizji Polskiej i Polskiego Radia, wygasły 8 stycznia na mocy opublikowanej dzień wcześniej tzw. małej nowelizacji ustawy medialnej. Nowe przepisy powierzyły mianowanie nowych rad i zarządów ministrowi skarbu państwa.

Media narodowe - na wiosnę ruszą prace

W myśl przygotowywanego przez posłów PiS projektu tzw. dużej ustawy medialnej, do którego udało się dotrzeć PAP, władze mediów narodowych będą powoływane przez nowe ciało - Radę Mediów Narodowych, którą z kolei będą wyłaniać Sejm, Senat i prezydent.

Obecne spółki prawa handlowego zostaną też przekształcone w "państwowe osoby prawne pod jednoosobowym kierownictwem dyrektorów".

Według wcześniejszych zapowiedzi odpowiedzialnego za reformę mediów wiceministra kultury Krzysztofa Czabańskiego, nowe przepisy powinny być procedowane w marcu lub kwietniu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (31)
Zaloguj się
 • panzerfaust39

  Oceniono 22 razy 22

  Zdelegalizować Gazetę Wyborczą !

  GW działająca na szkodę państwa polskiego oraz obywateli powinna zostać zdelegalizowana

 • boguslawbch6808

  Oceniono 37 razy 13

  No to jak nic na wiosnę TVP Rozrywka zamienią na TVP Różaniec.

 • faustxyz

  Oceniono 25 razy 13

  Narodowe czyli pisbolszewickie tak to widzą 'geniusze' typu Kaczenko, czerwony Czabański i Kurski.

 • 1627cd1410

  Oceniono 25 razy 9

  Radosław Włoszek-hotelarz, który pracował w hutnictwie. no to nadaje się do RN TVP jak ulał :O)
  cała żenada z wybitnymi kadrami pisimi...

 • e-komentarz

  Oceniono 17 razy 5

  Kurski ma władzę nad TVP, ja mam władzę nad pilotem.
  Tym razem to ja jestem Sprite. Wy też możecie być...

 • led2007

  Oceniono 21 razy 5

  Jak dobrze, że poblokowałem tzw. "media narodowe" na tunerze i dla mnie nie istnieją :)

 • burkaklucha

  Oceniono 7 razy 3

  I co mogę zrobić, żeby finansowo (przymusowy abonament) nie wspierać tych draństw?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje