Ojciec Rydzyk zabrał głos w sprawie 20 mln zł dla jego szkoły

30.01.2016 16:09
Ojciec Tadeusz Rydzyk

Ojciec Tadeusz Rydzyk (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

- Pragnę wyjaśnić, że nie zwracałem się do nikogo o takie wsparcie dla uczelni - czytamy w oświadczeniu o. Tadeusza Rydzyka, które umieszczono na stronie Radia Maryja. - Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli będziemy traktowani inaczej niż za rządów PO i PSL - pisze kapłan.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Oświadczenie wystosowano, jak pisze o. Rydzyk, "w związku z krążącymi informacjami czy może dezinformacją o 20 mln zł dla Wyższej Szkoły Kultury Społeczne i Medialnej w Toruniu".

Szef Radia Maryja zaznacza, że nigdy się o "takie wsparcie" nie starał. Zaznacza, że jest wdzięczny "ludziom, którzy troszczą się o nasza uczelnię, także posłom".

"Nasza uczelnia nigdy nie dostawała żadnego wsparcia od rządzących, jakkolwiek my wychowujemy, przygotowujemy młodzież dla posługi Rzeczpospolitej, tak jak wszystkie uczelnie. Niektóre z nich niejednokrotnie otrzymują ogromne dotacje na funkcjonowanie placówek, dla ich rozwoju" - kontynuuje Rydzyk.

"Będziemy bardzo wdzięczni jeżeli będziemy traktowani inaczej niż za rządów PO i PSL kiedy odebrano nam przyznane wcześniej fundusze, także na rozwój uczelni" - oświadcza duchowny.

Rydzyk o równości i dyskryminacji

Kapłan pisze też, że jest za tym, żeby wszystkie uczelnie były traktowane na równi.

"Nie chciałbym - z tej racji, że tak się nazywam, czy jestem kapłanem, czy dlatego, że posługuję przez Radio Maryja - żeby ktokolwiek był dyskryminowany" - pisze.

"Nie kosztem biednych"

I podkreśla: "Nie chcemy też dostawać jakichś środków kosztem ludzi biednych, potrzebujących czy na przykład chorych. Nigdy!".

Kontrowersje wokół dotacji

O poprawce do budżetu, która miała dać szkole o. Rydzyka wsparcie PiS 20 mln zł, głośno zrobiło się pod koniec tygodnia. PiS ją wycofał, ale partia nie mówi kategorycznie, że porzuca ten pomysł - CZYTAJ WIĘCEJ.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (228)
Zaloguj się
 • kastoripollux

  Oceniono 50 razy 46

  Ojcze muchomorze doktorze dyrektorze nie bądź taki skromny, bo należy ci się jak diabłu ogarek. Miałeś pakt z pisiorami to bież co ci dają, bo potem naliczysz im karne odsetki i jeszcze więcej będziemy musieli zapłacić.
  Nie kosztem biednych? Hipokryto, to przecież biednych naciągasz na wpłaty. Codziennie kilkanaście razy wymuszasz wpłaty na swoje imperium zła podając numer konta tej szemranej spółdzielni. W każdej parafii masz swoją ekspozyturę i rozwaliłeś już od środka Kościół. Hańba, hańba, zdrada, zdrada.

 • armiawykleta1946

  Oceniono 147 razy 43

  I niech dają, z dwojga złego lepiej studentom Rydzyka, niż manipulantom z Czerskiej.
  Dosyć się Szechtery i TVN - y nachapały przez ostatnie 8 lat za ogłoszenia spółek Skarbu Państwa!

 • hrabia_onejski

  Oceniono 41 razy 33

  To w ramach rekompensaty dla Ojca Dyrektora za cegiełki na ratowanie stoczni.
  Głupich nie sieją! Brzuch Ojcu urósł taki, że i dwa Maybachy go nie udźwigną.

 • tilow3

  Oceniono 54 razy 32

  To jest kasa która poszła "jawnie". PiS to jeden wielki przekręt obrzucający błotem innych. Kilka MILAIRDÓW poszło na SKOKi a "durny lud" dalej wybiera szefa tego parabanku na senatora. A przecież PiS już utopiło kasę w stoczni gdańskiej - pomogli Rydzykowi zbierać cegiełki i nikt nigdy tych pieniędzy nie zobaczył. PiS skutecznie oblepia innych aferami jak np. Ambergold przypisali PO, bo na krótko pracował syn Tuska w jakimś holdingu związanym z tym parabankiem. Oszuści którzy znając fach przekonują, że to inni kradną - to nie moja ręka, nawet gdy złapani są na gorącym uczynku. Przypomnę, że senator Bierecki JAWNIE wysłał na prywatne konto w Luksemburgu miliony złotych a PiS ogłosił, że tym zachowaniem, chronią POLSKI BANK przed zagrożeniami zachodu. A teraz ten sam PiS tymi samymi sloganami, chroni nas przed cywilizacją zachodu. Aż zostawią nas w samych skarpetach w objęciach Moskwy.

 • fakiba

  Oceniono 46 razy 24

  Ktoś jeszcze wierzy temu oszustowi i malwersantowi , moherów nie biorę pod uwagę bo to sekta

 • zd46

  Oceniono 61 razy 23

  Panie Rydzyk, to maja byc przyszle kadry Rzeczypospolitej, bez WIEZY NAUKOWEJ, czy RzeczyRydzykowej wrogiej Polsce? Slyszelismy wyklad „kalekiego J.Kaczynskiego” w waszej uczelni i to poraza, przeraza i zastanawia !!! Pieniadze z naszych podatkow na wrogosc wobec POLSKI nie powinny byc wam przekazywane !!!! Rydzyk, masz pieniadze z „RATOWANIA STOCZNI”, pusc je w obieg !!! To nie jest twoja wlasnosc !!!! Oszukales emerytow i rencistow!!!! OSZUKALES STOCZNIOWCOW!! Studenci filozofii rydzykowej, zastanowcie sie co bedziecie robili gdy PiS pierdyknie a kosciol sie obsunie???? Ks. Tischner MADRZE PISAL: „ Pobożność jest niezwykle ważna, ale rozumu nie zastąpi”, „Religia jest dla mądrych. A jak ktoś jest głupi i jak chce być głupi, nie powinien do tego używać religii, nie powinien religią swojej głupoty zasłaniać”.

 • red_fang

  Oceniono 51 razy 23

  Ciekawe, że takie oświadczenie pojawiło się dopiero po tym, jak PiS wycofał poprawkę z dotacją dla uczelni Rydzyka.

 • mariushh

  Oceniono 83 razy 23

  hipokryta,hochszapler i zlodziej doznal objawienia?Jakos nie przepelnil mnie wiara.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje