Sejm obraduje w nocy. Poseł PO domaga się kontroli PIP i pyta o imprezę "GP" z Kaczyńskim

Krzysztof Brejza, PO

Krzysztof Brejza, PO (Źródło: KBrejza/ Twitter.com, Sławomir Kamiński / AG)

Poseł Krzysztof Brejza pyta marszałka Sejmu, jakie są koszty dodatków za nadgodziny dla pracowników administracji i Straży Marszałkowskiej. Chce wiedzieć, czy zapłacą organizatorzy gali "Gazety Polskiej". To ta impreza, według PO, miała być powodem przesunięcia obrad Sejmu w piątek.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Poseł Krzysztof Brejza z PO napisał do marszałka Sejmu w trybie interwencji poselskiej. Polityk pytał o koszty dodatków za nadgodziny i pracę w godzinach nocnych dla pracowników administracji i Straży Marszałkowskiej. Jego zdaniem, to dodatkowa praca 300 osób Kancelarii Sejmu. Wczoraj obrady zostały przerwane i rozpoczęły się dopiero o 21. Ustawę budżetową Sejm przyjął tuż przed 2 w nocy.

Posłowie PO twierdzą, że wiedzą, skąd przesunięcie piątkowych obrad. Ich zdaniem, przerwa nieprzypadkowo zbiegła się z galą "Gazety Polskiej", na której przyznano Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrodę Człowieka Roku Gazety Polskiej. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

Poseł Brejza zapytał w swoim liście, czy w związku z powyższym koszty dodatków zostaną przerzucone na organizatorów gali.Brejza wniósł też o kontrolę Państwowej Inspekcji Pracy w Kancelarii Sejmu.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Jarosław Kaczyński w Sejmie Dlaczego Sejm znów głosuje nocą? Posłowie PO mają wyjaśnienie
Komentarze (239)
Sejm obraduje w nocy. Poseł PO domaga się kontroli PIP i pyta o imprezę "GP" z Kaczyńskim
Zaloguj się
 • podobny_do_nikogo

  Oceniono 2 razy 2

  Kuchcińska ma mentalność korzeniami w swoim nazwisku. Pan każe, kuchcińska musi.

 • waldi1953

  Oceniono 2 razy 2

  No to PIP ma pozamiatene, znaczy obciętą dotację

 • marchwianka.0

  Oceniono 7 razy 7

  Bardzo dobrze panie pośle! Trzeba piętnować pisowskie przekręty za nasze pieniądze. Pycha, buta , zarozumialstwo posłów PiSu muszą zostać ukarane. W głowach im się przewraca, niszczą podstawy państwa prawa i za nasze, podatników, pieniądze urządzają swoje "imprezki". Niech naród się dowie komu oddał władzę!!

 • nty

  Oceniono 5 razy 3

  Gdyby pisali dobre ustawy, to nie byłoby trzeba pisać poprawek i obradować w nocy. Widać do czego się nadają te "dobre" ustawy z teczki Szydłowej.

 • marslaw1

  Oceniono 4 razy 4

  Gownianego śmiecia , Kurdupla, złoga komunistycznego, Kartofla!

 • tojasz

  Oceniono 6 razy 6

  Marsze z pochodniami są,Żydzi (przepraszam,spierda lać) jest,bojówki (kibolstwo) są, mały wrzaskliwy pokurcz (na razie bez wąsika) jest... Kiedyś to już było,skończyło się chu jowo,najwyższa więc pora,aby skończyć z tym jak najszybciej (wiosna coraz bliżej).

 • doniec83

  Oceniono 12 razy 12

  Kiedy Gazeta sie wezmie za PISwoskich trolli piszacych masowo w okreslonych godzinach? Mam dosyc zygow za ktore te kacapskie mendy maja placone. Moze by sie szanowna Gazeta wreszcie za to wziela? Uniemozliwianie trolowania to nie jest walka z wolnoscia slowa tylko ze sk...synstwem

 • realistas

  Oceniono 9 razy 9

  Taka praca nocą to jest znęcanie się nad obsługą i nieumiejętność organizacji pracy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje