Co w końcu z pieniędzmi na szkołę o. Rydzyka? Karczewski: "Ona bardzo dobrze działa. Będziemy się zastanawiać"

30.01.2016 13:43
Stanisław Karczewski i o. Tadeusz Rydzyk

Stanisław Karczewski i o. Tadeusz Rydzyk (Fot. Agencja Gazeta)

Choć PiS wycofał poprawkę, która miała dać szkole o. Rydzyka wsparcie 20 mln zł, partia nie mówi kategorycznie, że porzuca ten pomysł. - Będziemy się zastanawiać i dyskutować - stwierdził marszałek Senatu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- O. Dyrektor oficjalnie nie dostanie 20 banieczek. To dostanie nieoficjalnie - bez awantury - mówił z przekąsem w Radiu TOK FM Jacek Żakowski, sugerując, że jak "nie da Sejm, to da minister, wojewoda albo jakiś fundusz. A funduszy w Polsce jest tyle, że dla ojca Dyrektora starczy".

Jeszcze tego samego dnia można było odnieść wrażenie, że PiS rzeczywiście szuka 20 mln zł na toruńską szkołę. Pojawiały się pomysły, by pieniądze wysupłać z kiesy ministerstwa kultury lub nauki oraz informacje, że wycofana poprawka wróci w Senacie.

Temat powrócił w sobotę, gdy z dziennikarzami rozmawiał marszałek Senatu Stanisław Karczewski. Został zapytany o wsparcie dla Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Jak odpowiedział? Jego słowa z pewnością trudno interpretować jako jednoznaczne zamknięcie sprawy...

- Jestem za tym, żeby wspierać wszystkie dobrze działające uczelnie w Polsce. A ta uczelnia bardzo dobrze działa. Jeśli takie poparcie i wsparcie byłoby dobre dla tej uczelni, to bardzo dobrze. Będziemy się nad tym zastanawiać i będziemy dyskutować - powiedział Karczewski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (144)
Zaloguj się
 • pis_won_za_don

  Oceniono 64 razy 56

  Dlaczego ten rydzol nie siedzi w wiezieniu? Skradł miliony zł, które ludzie dali mu na ratowanie Stoczni Gdańskiej. W pisuarze są przewaznie komunisci, złodzieje i przestępcy. Rydzol to cichy członek pisuaru.

 • tamal111

  Oceniono 164 razy 54

  Banda hipokrytów. Jak Komorowski nagradzał Michnika a Michnik Komorowskiego i jak Wybiórcza brała garściami pieniądze podatników to wtedy było super. Gdy obecny rząd nagradza i rozdaje środki publiczne wedle swej woli (Ani lepiej ani gorzej od poprzedniego. Tylko parytety się zmieniły) to środowiska różowego salonu nagle zaczynają dbać o to komu rozdaje się środki publiczne i kogo się odznacza. Trza było nie brać odznaczeń od PO i środków z budżetu a nie teraz udawać oburzenie, spece od moralności Kalego.

 • tom_aszek

  Oceniono 52 razy 48

  "A ta uczelnia bardzo dobrze działa. Jeśli takie poparcie i wsparcie byłoby dobre dla tej uczelni, to bardzo dobrze."

  Skoro tak dobre działa, to po co jej wsparcie?

 • slepy_max11

  Oceniono 48 razy 42

  Polska w ruinie a my dajemy na prywatną szkołę?Lepiej dać na miliony głodujących dzieci w Polsce.

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 34 razy 30

  "A ta uczelnia bardzo dobrze działa." - żadnych publikacji naukowych, żadnych badań naukowych, nic. Więc w jakim zakresie ta jakoby szkoła dobrze działa, że jest tak wyjątkowa, że należy jej się 20 milionów za nic?

 • fakiba

  Oceniono 39 razy 29

  Pisie łajzy muszą Rydzykowi i innym klechom się opłacać naszymi pieniędzmi , żeby ich kłamstwa na wierzch nie wychodziły i z ambon ich nie ogłaszali , i dalej tumanili ciemny lud

 • fuqu

  Oceniono 35 razy 29

  bo to dobra szkoła jest :)
  jak podejrzewam absolwenci z najbliższych 4-ch lat
  będą rozchwytywani przez instytucje państwowe na tak zwanym pniu.

  Nawet gdyby byli tempi jak pnie.

  O wiele znam życie, to w 2020-tym ustawą sejmową zostaną
  ogłoszeni nieusuwalnymi ze stanowiska.

  Szczęściarze.

 • maciej_aszek

  Oceniono 61 razy 29

  Ku..., już mi się rzygać chce jak czytam te pistroli wpisy typu: a PO to to, a PO to tamto...
  Piszcie gnoje o teraźniejszości!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane