Dobra zmiana, lustracja, walka z antypolonizmem. Szydło odpowiada na apel kibiców

30.01.2016 09:05
Beata Szydło pisze list do kibiców

Beata Szydło pisze list do kibiców (Fot. Agencja Gazeta)

Portal wPolityce opublikował fragmenty odpowiedzi Beaty Szydło na list, który przesłali jej uczestnicy tegorocznej pielgrzymki kibiców na Jasną Górę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na początku stycznia na Jasną Górę przybyło ok. 5 tys. kibiców klubów piłkarskich. Motywem przewodnim pielgrzymki było 1050-lecie Chrztu Polski.

Przedstawiciel kibiców odczytał podczas tego wydarzenia postulaty środowiska, skierowane do premier Beaty Szydło i jej ministrów. Kibice apelowali m.in. o ponowne rozpoczęcie śledztwa ws. zbadania okoliczności śmierci legendarnego kapelana "S", bł. ks. Jerzego Popiełuszki, "gruntowne zlustrowanie środowisk opiniotwórczych i kulturalnych w Polsce", dofinansowanie mediów narodowych, a jednocześnie osłabienie, a potem wycofanie wpływów mediów zagranicznych, chcą też zwiększenia liczby lekcji historii w szkołach.

Ich prośba doczekała się odpowiedzi ze strony Beaty Szydło. Fragmenty listu do kibiców cytuje portal wPolityce.pl.Dobra zmiana, lustracja, walka z antypolonizmem

Premier zaczęła od podziękowania kibicom i zapewnienia, że " dobra zmiana, którą wprowadzamy, realizuje się także w oparciu o kwestie, które poruszyli Państwo wśród swoich postulatów". Nawiązała też bezpośrednio do kibicowskiej prośby o lustrację.

"Od początku istnienia Prawa i Sprawiedliwości głosimy postulat rzetelnej i realnej, a nie jedynie fasadowej lustracji. () zgodnie z zapowiedziami ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza resort pracuje nad przekazaniem do Instytutu Pamięci Narodowej, po stosownej kwerendzie, akt ze zbioru zastrzeżonego, czyli tajnych dokumentów PRL" - napisała Szydło.

Premier odniosła się też do kwestii uchodźców: " Rząd zadba o to, by do Polski trafili uchodźcy rzeczywiście potrzebujący pomocy, nie zaś imigranci ekonomiczni" - zapewniła.

Jak relacjonuje portal wPolityce, w swoim liście "Szydło zapewniła też, że jej rząd będzie zawsze stanowczo reagował na wszystkie przypadki antypolonizmu i będzie dbał o dobre imię naszej ojczyzny".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (247)
Zaloguj się
 • tadeusz1melbourne

  Oceniono 193 razy 69

  Proponuję zacząć od członków waszej zorganizowanej grupy z byłym prokuratorem PRLowskim Stanisławem Piotrowiczem

 • siekieraaxe

  Oceniono 100 razy 62

  Mozecie pluć na tych chłopców i dziewczyny,
  ale kiedy zielono-tęczwi przyprowdza pod wasze domy te same hordy, które zajęły Malmo Rosengard i tak zaskomlicie do takich jak ja.
  Zwykły, 50 letni kapral podchorązy rezerwy z Pułku w Międzyrzeczu (gratulacje za Karbale) , po 12 latach pobytu w Niemczech, roku w RPA, 3 latach we Francji i dwoch w Szwecji.
  A ja poprosze o dwudziestu chłopaków z "Wiary Lecha" miesiac na ich przeszkolenie,
  i bedziemy sie bronić.
  Jeszcze Europa nie zginęła...

 • szczepapiorun

  Oceniono 81 razy 37

  Nie jestem pewien ale sklaniam się ku teorii że z jaj złożonych na Nostromo wyklul się PiS a jaja składała sama p.Krystyna Pawłowicz

 • senior2244

  Oceniono 181 razy 27

  Kiedyś już PiSuary kumali się z kibolami bandziorami.Nawet odwiedzali ich w kiciu. Wraca stare.

 • jurek4491

  Oceniono 199 razy 27

  Cytuję wypowiedz Frasyniuka :
  " Jeżeli SB-cy wypuszczali ,to albo dla tego że komuna uznała go za kompletnego ciecia który im nie zagraża , albo dla tego że podpisał lojalkę ( deklarację lojalności wobec władz i porządku prawnego w PRL ) .
  Niech kibice zgadną o kim wypowiadał się Frasyniuk , dla ułatwienia podam inicjały J.K.

 • mariuszet

  Oceniono 192 razy 26

  Najbardziej rozbawił mnie postulat zwiększenia lekcji historii w szkołach - goście którzy nie nauczyli się historii i "rzucali kamieniami na szkołę" coś takiego plotą ?

 • bzykk

  Oceniono 105 razy 25

  A jak się odnosi Pani premier do karania bojówek za ustawki oraz grup kiboli handlujących narkotykami?

 • sztucznamgla

  Oceniono 163 razy 21

  kibole - elektorat PISlamistów od wielu lat

  jaka PISpartei tacy łysi wyborcy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje