Dobra zmiana, lustracja, walka z antypolonizmem. Szydło odpowiada na apel kibiców

Beata Szydło pisze list do kibiców

Beata Szydło pisze list do kibiców (Fot. Agencja Gazeta)

Portal wPolityce opublikował fragmenty odpowiedzi Beaty Szydło na list, który przesłali jej uczestnicy tegorocznej pielgrzymki kibiców na Jasną Górę.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na początku stycznia na Jasną Górę przybyło ok. 5 tys. kibiców klubów piłkarskich. Motywem przewodnim pielgrzymki było 1050-lecie Chrztu Polski.

Przedstawiciel kibiców odczytał podczas tego wydarzenia postulaty środowiska, skierowane do premier Beaty Szydło i jej ministrów. Kibice apelowali m.in. o ponowne rozpoczęcie śledztwa ws. zbadania okoliczności śmierci legendarnego kapelana "S", bł. ks. Jerzego Popiełuszki, "gruntowne zlustrowanie środowisk opiniotwórczych i kulturalnych w Polsce", dofinansowanie mediów narodowych, a jednocześnie osłabienie, a potem wycofanie wpływów mediów zagranicznych, chcą też zwiększenia liczby lekcji historii w szkołach.

Ich prośba doczekała się odpowiedzi ze strony Beaty Szydło. Fragmenty listu do kibiców cytuje portal wPolityce.pl.Dobra zmiana, lustracja, walka z antypolonizmem

Premier zaczęła od podziękowania kibicom i zapewnienia, że " dobra zmiana, którą wprowadzamy, realizuje się także w oparciu o kwestie, które poruszyli Państwo wśród swoich postulatów". Nawiązała też bezpośrednio do kibicowskiej prośby o lustrację.

"Od początku istnienia Prawa i Sprawiedliwości głosimy postulat rzetelnej i realnej, a nie jedynie fasadowej lustracji. () zgodnie z zapowiedziami ministra obrony narodowej Antoniego Macierewicza resort pracuje nad przekazaniem do Instytutu Pamięci Narodowej, po stosownej kwerendzie, akt ze zbioru zastrzeżonego, czyli tajnych dokumentów PRL" - napisała Szydło.

Premier odniosła się też do kwestii uchodźców: " Rząd zadba o to, by do Polski trafili uchodźcy rzeczywiście potrzebujący pomocy, nie zaś imigranci ekonomiczni" - zapewniła.

Jak relacjonuje portal wPolityce, w swoim liście "Szydło zapewniła też, że jej rząd będzie zawsze stanowczo reagował na wszystkie przypadki antypolonizmu i będzie dbał o dobre imię naszej ojczyzny".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Wicepremier Mateusz Morawiecki Najpierw Szydło, a teraz Morawiecki: "350 tys. uchodźców z Ukrainy". Wpadka czy świadoma narracja rządu?
Komentarze (247)
Dobra zmiana, lustracja, walka z antypolonizmem. Szydło odpowiada na apel kibiców
Zaloguj się
 • aaronbund

  Oceniono 1 raz 1

  Jak można podejmować dialog z semifaszystami i nacjonalistami? Przecież ona dopuszcza się - zwalczanego przez jej formację - antypolonizmu. Rozmawia z czcicielami formacji typu NSZ, ONR i innych, które mają na rękach krew tysięcy Polaków żydowskiego pochodzenia. Straszne

 • citroen-c4

  0

  Dziękuję WAM "krakowscy kibice" za wyrazy .......... wyrażone BEACIE SZYDŁO Marionetce Kaczyńskiego (czyli 67 letniego dziada),który z uwagi na wiek powinien bawić wnuki a nie robić polityki nienawiści .JUŻ jest nieśmiertelny jak BREŻNIEW bo kolejne wyróżnienia dostał (po raz trzeci od sierpnia ub.roku) "ogromne to wyróżnienia" i od zacnych ludzi z GAZETY POLSKIEJ organie "......." i on o tym nie wie że to mu przyznają żeby sobie odszedł jest identycznie jak z tow .BREŻNIEWEM ale jest jeszcze nagroda równorzędna ,której nie dostał NAGRODA POLSKIEGO ZWIĄZKU KYNOLOGICZNEGO,

 • jureksenior

  0

  W tym katolickim narodzie tylko boje i ekscesy. dlaczego ?? a może ktoś zaniedbał logikę , prawdę i neutralność Przecież cały spor sprowadza się do sporu między wpływami jedynie słusznej ideologii a niewiernymi " P Boże zagrzmij i przywołaj do porządku swoich nauczycieli ziemskich ,którzy zamiast ewangelizować zajęli się pomnażaniem swoich wpływów doczesnych

 • insmy

  0

  Ona mówi, że trzeba dbać o dobre imię Ojczyzny. Więc dlaczego nie dbasz o nie, pizde.lono sasrana!

 • keramwistagano

  0

  A ci kibice, to komu kibicuja?

 • aluksz

  0

  najpierw usunąć powinna przestępców i komuchów z rzadu, a z sejmu przede wszystkim!!!

 • karl.franc

  Oceniono 2 razy 2

  moze mi ktos wyjasnic dlaczego ci zwolennicy lustracji swojego czasu zalatwili etat w ministerstwie sprawiedliwosci bylemu komuchowi ktorego ojciec skazal rotmistrza pilickiego a sam jako prokurator scigal ludzi za takie rzeczy jak organizacja swieta niepodleglosci?

 • konsulhonorowypernambuco

  Oceniono 2 razy 0

  Kibiców, a zwłaszcza kiboli nie interesują zagadnienia poruszone w liście rzekomo przez nich sygnowanym. Ich interesuje napie...nka z konkurencją, częsty trening na siłowni i w sali sztuk walki, jak to sami określają "fury, maniury, komóry" playstation lub xbox, zrobienie gdzieś zadymy, komuś "wpie.dolu", "zarzucenie" jakichś narkotyków, i najważniejsze - zdobycie "hajsu" na wystawne w ich mniemaniu życie. A zdobywają go najczęściej w sposób niezgodny z klasycznie rozumianym prawem.
  Wszystkie wyliczone problemy są z palca wyssane, bo przeciętny kibol ma w dupie ( w ich języku: ma wyj.bane na to) kto to był Popiełuszko, a zwłaszcza lustrowanie środowisk opiniotwórczych ( dla kiboli każdy kto nir jest nimi jest ku.wą frajerem), o zwiększeniu liczby lekcji czegokolwiek (starają się unikać szkoły), chyba że nastąpi akcja wdrukowująca, jak w przypadku "żołnierzy wyklętych". Najlepiej o poziomie patriotyzmu i zaangażowania w tenże świadczy historia ze zbrataniem się kibiców Cracovii i Wisły po śmierci papieża. Popłakali się wspólnie, zaprzysięgli szacunek i zgodę, a po kilkunasty chyba dniach zaczęła się od nowa wojna. To środowisko jest zdominowane przez zorganizowane grupy przestępcze i to bardzo profesjonalne grupy przestępcze. Dlaczego pis próbuje pozyskać dla siebie zawodowych dilerów narkotyków? Potrzebuje tituszek?

 • emektb

  Oceniono 3 razy 1

  Droga pani fasadowa premier najpierw spróbujcie zlustrować swych posłów i ministrów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje