Starcie profesora z Radia Maryja i prawicowej publicystki. To trzeba zobaczyć [WIDEO]

30.01.2016 09:05
Ewa Stankiewicz i prof. Bogusław Wolniewicz

Ewa Stankiewicz i prof. Bogusław Wolniewicz (Źródło: Beata Kotowska / YouTube.com)

"Niezwykle smakowita" - tak reklamuje tę rozmowę Ewa Stankiewicz. I ma rację. O katastrofę smoleńską pokłóciła się z prof. Bogusławem Wolniewiczem. Było ostro.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tego chyba nigdy się nie spodziewał. Do swojego programu "Otwartym tekstem" w Telewizji Republika Ewa Stankiewicz zaprosiła prof. Bogusława Wolniewicza. Dziennikarka na swojej stronie pisze, że rozmowa była "niezwykle smakowita". Ale "zakończona - niestety - przed czasem". Dlaczego? Zobaczcie sami. Najważniejsza część zaczyna się około 8:32, gdy Stankiewicz mówi, że prezydenta Kaczyńskiego i inne ofiary katastrofy smoleńskiej "zabito". Przygotujcie popcorn.Stankiewicz w programie powiedziała o ataku Rosji na Polskę w 2010 r. - Jaki był atak na Polskę? - zdumiał się Wolniewicz. Dziennikarka forsowała tezę, że w Smoleńsku doszło do zamachu. Co na to jej gość? - Domniemania jakichś podejrzanych profesorków z Ameryki, pies z kulawą nogą o nich nie słyszał - ocenił. - Na profesorach ja się lepiej znam niż pani - dodał filozof.

Stankiewicz próbowała dowodzić podczas rozmowy z Wolniewiczem, że w Smoleńsku doszło do zamachu. - Pani powtarza karygodną bujdę! - oburzył się profesor. Po kilkuminutowej wymianie zdań opuścił studio.Prof. dr hab. Bogusław Wolniewicz to znany filozof, częsty gość Radia Maryja i TV Trwam, jego teksty publikuje m.in. "Najwyższy Czas!" i "Nasz Dziennik". Ewa Stankiewicz to z kolei znana prawicowa publicystka i dziennikarka, słynąca m.in. z promowania teorii zamachu smoleńskiego, która podważa wnioski profesjonalnych śledczych. Reżyserka i scenarzystka filmowa, autorka filmu "Trzech kumpli". Publikuje i występuje w prawicowych mediach, m.in. TV Republice.

Komisja Badania Wypadków Lotniczych Lotnictwa Państwowego orzekła, że prezydencki tupolew rozbił się 10 kwietnia 2010 r., ponieważ leciał za nisko, za szybko, w gęstej mgle, bez kontaktu wzrokowego z ziemią. Załoga samolotu popełniła błędy i złamała procedury. W raporcie nie ma słowa o tym, że katastrofa mogła być wynikiem celowego działania.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (1125)
Zaloguj się
 • 2marcus

  Oceniono 374 razy 274

  Profesor Wolniewicz to jeden najwybitniejszych żyjących polskich intelektualistów, Stankiewicz skompromitowała się doszczętnie tymi bredniami.

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 285 razy 269

  Ewa Stankiewicz jest psychicznie chora, tak jak każdy wierny dowolnej religii.
  Kaczyński został zamachnięty a Jezus był bogiem - za te 'prawdy' szaleńcy gotowi są ginąć i zabijać

 • m949

  Oceniono 265 razy 235

  Brawo, dziadek stary ale jary! Jak taka tempa kobita może być dziennikarką ? No cóż wiara czyni cuda, jeszcze trochę a jej wywody, "dowody" , ...... w obecnych przepełnionych wiara czasach staną się prawdą nie objawioną.
  Brawo profesorze!

 • 31.februarius

  Oceniono 293 razy 209

  "Starcie profesora z Radia Maryja i prawicowej publicystki. Musicie to zobaczyć [WIDEO]"

  "Profesor z Radia Maryja" z prawaczką i wy takim robicie reklamę?!
  Wstydziłbyście się.

 • westerunion

  Oceniono 232 razy 204

  Stankiewicz się skompromitowała nie tylko jeśli o poglądy, ale przede wszystkim jako gospodarz, programu, która prubuje "zgwałcić" intelektualnie swojego gościa. Inna sprawa, że jestem w szoku, że Prof. Wolniewicz stanie się bohaterem na stronach gazety. Nie podoba mi się tylko, że próbuje się do jednego koszyka włożyć to kompromitujące zachowanie Stankiewicz z jej świetnym dokumentem "Trzech kumpli". Ludzie w tym przypadku jest to ewidentna manipulacja gazety. Ten film każdy inteligentny człowiek ciekawy prawdy o historii najnowszej musi zobaczyć! Nie dajcie się zmanipulować i obejrzyjcie ten film dla zdrowego sceptycyzmu...

 • ta.deusz

  Oceniono 257 razy 195

  straszy ameryńską interwencją w Polsce....uwiąd starczy i antyamerykanizm

 • SUM OiW

  Oceniono 265 razy 191

  Niebawem minie rok od "samobójstwa w Alpach" Teren niedostępny, ale samolot leży cały (w częściach) w hangarze. Śledztwo zakończone raz dwa. Pilota, który postanowił w ten sposób zakończyć swój żywot prześwietlili chyba od dnia urodzin do śmierci. Tutaj mija 6 lat. MAK niby zakończył śledztwo, ale gdy Polska za rządów PiS upomina się o wrak nagle to śledztwo nadal trwa (6 lat !!!),Polska prokuratura nie ma dostępu do akt. a nawet do wraku (jeśli jeszcze istnieje). Nie wspominając o czarnych skrzynkach, gdzie jednej nie odnaleziono!!! Dlatego niech nikt nie mówi o faktach i dowodach. Bo tych nie ma ani zaprzeczających ani potwierdzających żadnych z tez. Jedno jest pewne. Jeśli ktoś coś kombinuje to pewnie o coś chodzi. A o co? Historia pokaże...
  Niedawno sąd odmówił umorzenia procesu w sprawie lotu do Smoleńska. Jak zapadnie wyrok a pewnie zapadnie bo zmieniły się układy sił w sądownictwie to kolejne sprawy będą dotyczyć rządu Tuska z nim na czele.
  I jedna uwaga do profesora. Mądry zadaje pytania i kwestionuje to co ktoś uważa za pewne. Na tym polega nauka i tym cechuje się naukowiec a nie tępak. Gdyby nie takie podejście to nie mielibyśmy np. światłowodów bo przecież nie tak dawno naukowcy uważali to, że jest wbrew fizyce. A innych przykładów można mnożyć.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje