Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu posłowi Jackowi Żalkowi

30.01.2016 07:31
Jacek Żalek

Jacek Żalek (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

1. Sejm nie zgodził się na uchylenie immunitetu Jackowi Żalkowi
2. Według policji poseł w 2015 r. przekroczył prędkość
3. Żalek jest wiceszefem klubu PiS

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wniosek ws. uchylenie immunitetu łożyła policja, która zarzuciła posłowi przekroczenie prędkości. Przeciw uchyleniu immunitetu Żalkowi opowiedziała się komisja regulaminowa i spraw poselskich.

Za przyjęciem wniosku policji głosowało 127 posłów, przeciwko było 268, a 47 wstrzymało się od głosu.

"Wyjaśniliśmy sobie, że nie jestem ciężarówką"

Wniosek o uchylenie Żalkowi immunitetu w listopadzie 2015 roku złożył Komendant Główny Policji. Według policji poseł w czerwcu 2015 roku w woj. podlaskim jadąc z prędkością 115 km/h przekroczył dopuszczalną prędkość o 25 km/h.

Żalek do sprawy odniósł się 13 stycznia 2016 roku, na posiedzeniu komisji regulaminowej. Tłumaczył, że policja go zatrzymała za wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym. Jak dodał znak zakazu wyprzedzania dotyczył samochodów ciężarowych. - Kiedy wyjaśniliśmy sobie, że nie jestem ciężarówką policjanci wypuścili mnie - zaznaczył Żalek. Według niego policjanci nie zarzucali mu przekroczenia prędkości.

Przedstawiciel Komendy Głównej biorący udział w posiedzeniu komisji replikował, że policja dysponuje dowodem na przekroczenie prędkości przez posła w postaci nagrania z wideorejestratora.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (334)
Zaloguj się
 • smiki48

  Oceniono 153 razy 147

  i po to posłowie zapewnili sobie immunitety. W ciągu ostatnich 25 lat nie było ani jednego przypadku nielegalnego działania policji wobec posła, aby wywrzeć na nim presję i głosowanie w określony sposób, były natomiast tysiące sytuacji, gdy posłowie złamali prawo w tym o ruchu drogowym i uniknęli odpowiedzialności. O innych znacznie poważniejszych przestępstwach nie wspominając.
  Immunitet jest obrazą państwa, ponieważ zakłada, że to policja i inne służby mogą wbrew prawu nękać posłów. Jeżeli zatem zakłada się, że policja może wrabiać posłów, to co w takim razie może zrobić ze zwykłym obywatelem, który nie ma takich możliwości wpływania na rządzących tak jak mają tę możliwość posłowie czy sędziowie.

 • antytryzub

  Oceniono 146 razy 134

  jakby miał facet odrobinę honoru....
  zagalopowałem się, pisior i honor ma się tak do siebie jak szambo i perfumeria
  będą się teraz chować za immunitetami jak uniewinniony przestępca

 • Michal Xinski

  Oceniono 138 razy 128

  To niech Żalek dupy wysupła na mandacik i po sprawie. A jeżeli "żydzi" na mandat, to panowie ciemną nocą po obradach Sejmu, w kominiarkach wypałować dupsko Zalka, żeby poczuł "dobrą zmianę".

 • spock2

  Oceniono 202 razy 102

  Ojej, jaka straszna zbrodnia. To aż takimi głupotami się musi Sejm zajmować?

 • bialyrasizm

  Oceniono 168 razy 98

  115km/h na dwupasmówce z pasem zieleni między jezdniami w środku nocy, faktycznie zbrodnia warta głosowania w sejmie.

 • razb1947

  Oceniono 143 razy 91

  Schetynie zabrać ummunitet za kapowanie do UE na Polaków i do prokuratury wysłać doniesienie o przestępstwie szkalowania Polaków w UE.

 • antypopisowiec

  Oceniono 91 razy 89

  W filmie "Pułkownik Kwiatkowski " Marek Kondrat jako fałszywy wiceminister bezpieczeństwa publicznego mówi do oficera UB "Prawo jest dla nas i stosujemy je tak jak nam się podoba " Członkowie partii, która ma w nazwie "prawo" pewnie oglądali ten film i stosują się do słów głównego bohatera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje