Dlaczego Sejm znów głosuje nocą? Posłowie PO mają wyjaśnienie

Jarosław Kaczyński w Sejmie

Jarosław Kaczyński w Sejmie (SŁAWOMIR KAMIŃSKI | twitter.com/pomaska)

Piątkowe posiedzenie Sejmu zostało przerwane po południu, choć w kolejce było wiele głosowań. Obrady wznowiono dopiero o godz. 21. Skąd ta przerwa? Posłowie opozycji nie mają wątpliwości.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Choć w Sejmie odbyła się w piątek przedłużająca się debata o polityce zagranicznej i wiele głosowań, po południu zarządzono przerwę w obradach i wznowiono je dopiero po godzinie 21. Ale najważniejsze głosowania, w tym nad budżetem i powołaniem nowych członków Rady Polityki Pieniężnej, odbyły się dopiero po 1.40 w nocy. Więcej o tym piszemy TUTAJ.

Nie podano oficjalnej przyczyny przerwy, jednak posłowie PO zwrócili uwagę, że... zbiegła się ona z galą "Gazety Polskiej", na której przyznano Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrodę Człowieka Roku Gazety Polskiej.

"W Sejmie przerwa bo liderzy PiS bawią się na gali Gazety Polskiej. Budżet uchwalimy nad ranem. #nocnazmiana", napisał na Twitterze poseł PO Marek Wójcik. Z kolei posłanka Agnieszka Pomaska zamieściła tweeta posłanki PiS Beaty Mazurek ze zdjęciem z gali "GP"."Czy jesteśmy podporządkowani kalendarzowi jednego posła?"

- Domyślam się, jaki jest prawdziwy powód tej długiej przerwy i ponownych, nocnych głosowań - mówił po wznowieniu obrad o godz. 21 poseł Kukiz'15 Jakub Kulesza. - Przy okazji, chciałby panie prezesie serdecznie pogratulować, myślę, że to zasłużona nagroda - dodał.

- Czy my jesteśmy podporządkowani kalendarzowi jednego posła? Przecież mamy taki sam mandat, jak pan prezes - mówiła posłanka PO Monika Welichowska, która zgłosiła wniosek o "wyjaśnienie, czy aby ważnym powodem przerwania obrad było odebranie przez prezesa Kaczyńskiego nagrody człowieka roku 'Gazety Polskiej'".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Demonstracja KOD przeciw ustawie o inwigilacji Senat za ustawą o inwigilacji. Amnesty International od razu wydało ostre oświadczenie [8 ZARZUTÓW]
Komentarze (275)
Dlaczego Sejm znów głosuje nocą? Posłowie PO mają wyjaśnienie
Zaloguj się
 • awers777

  0

  Tusk popełnił bład stając do nocnej zmiany. To jednak był "wypadek przy pracy" Kaczyński i jego banda nocne zmiany robi permanentnie. Cholery nie leczy sie dżumą, a tak w tej chwili w Polsce jest

 • mypetroniusz-ak-25

  0

  A w kiedy będzie nagroda za kartofla roku?

 • mypetroniusz-ak-25

  0

  Normalni ludzie to śpią w nocy,nocą pracują piekarze,hutnicy,górnicy,lekarze,pielęgniarki i ludzie innych zawodów,ale parlament,na pewno tak rozkaz wydał mini prezes pisuaru,jak żyję ponad 60 lat to nie słyszałem o takim państwie żeby obrady parlamentarne odbywały się nocą,no cóż jak kumoterstwo bawi się w dzień to muszą zap......ać nocą,i dlatego te ustawy są tak po........ne ponieważ pisowcy są zmęczeni i nie myślą co robią,a nawet zasypiają,ale czemu biorą kasę za spanie to ja już nie rozumiem,chyba zapiszę się do pisu.

 • mypetroniusz-ak-25

  0

  pis to partia szatanów,szatan szaleje w nocy.

 • mrjarwit

  0

  Najśmieszniejsza to jest ta nagroda "człowieka roku" ! Albo robią sobie zasłużone "jaja" z naczelnika albo włażą mu bez mydła!

 • zyks

  0

  Sejm pracuje nocą, bo Szalony Gnom kocha noc - to czas, gdy wychodzą upiory.

 • zyks

  0

  W tym przypadku to konkretna przyczyna. Ale generalnie Sejm przesunął swoją aktywność na godziny wieczorno-nocne, bo Pryncypał nie lubi wstawać przed 10:00, po płd. musi sobie uciąć godzinna drzemkę na Nowogrodzkiej; to jest tzw. człowiek - sowa. Jak, nie przymierzając, inni znani mężowie stanu: Hitler i Stalin.

 • silverpony

  Oceniono 3 razy 3

  lepiej powinno być tytuł kurdupla roku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje