Dlaczego Sejm znów głosuje nocą? Posłowie PO mają wyjaśnienie

29.01.2016 21:40
Jarosław Kaczyński w Sejmie

Jarosław Kaczyński w Sejmie (SŁAWOMIR KAMIŃSKI | twitter.com/pomaska)

Piątkowe posiedzenie Sejmu zostało przerwane po południu, choć w kolejce było wiele głosowań. Obrady wznowiono dopiero o godz. 21. Skąd ta przerwa? Posłowie opozycji nie mają wątpliwości.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Choć w Sejmie odbyła się w piątek przedłużająca się debata o polityce zagranicznej i wiele głosowań, po południu zarządzono przerwę w obradach i wznowiono je dopiero po godzinie 21. Ale najważniejsze głosowania, w tym nad budżetem i powołaniem nowych członków Rady Polityki Pieniężnej, odbyły się dopiero po 1.40 w nocy. Więcej o tym piszemy TUTAJ.

Nie podano oficjalnej przyczyny przerwy, jednak posłowie PO zwrócili uwagę, że... zbiegła się ona z galą "Gazety Polskiej", na której przyznano Jarosławowi Kaczyńskiemu nagrodę Człowieka Roku Gazety Polskiej.

"W Sejmie przerwa bo liderzy PiS bawią się na gali Gazety Polskiej. Budżet uchwalimy nad ranem. #nocnazmiana", napisał na Twitterze poseł PO Marek Wójcik. Z kolei posłanka Agnieszka Pomaska zamieściła tweeta posłanki PiS Beaty Mazurek ze zdjęciem z gali "GP"."Czy jesteśmy podporządkowani kalendarzowi jednego posła?"

- Domyślam się, jaki jest prawdziwy powód tej długiej przerwy i ponownych, nocnych głosowań - mówił po wznowieniu obrad o godz. 21 poseł Kukiz'15 Jakub Kulesza. - Przy okazji, chciałby panie prezesie serdecznie pogratulować, myślę, że to zasłużona nagroda - dodał.

- Czy my jesteśmy podporządkowani kalendarzowi jednego posła? Przecież mamy taki sam mandat, jak pan prezes - mówiła posłanka PO Monika Welichowska, która zgłosiła wniosek o "wyjaśnienie, czy aby ważnym powodem przerwania obrad było odebranie przez prezesa Kaczyńskiego nagrody człowieka roku 'Gazety Polskiej'".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (275)
Zaloguj się
 • neonzamachowiec

  Oceniono 228 razy 80

  Poslowi Wojcikowi polecam obejrzenie filmu "Nocna zmiana" zanim kolejny raz wystawi sie publicznie na smiesznosc. Jednym z glownych "bohaterow" filmu jest Donald Tusk, co akurat panu poslowi powinno sie spodobac. Tamtej "nocnej zmiany" nikt i nic nie przebije.

 • sunim

  Oceniono 175 razy 69

  Zdaniem niektórych PO-słów ostatnia odwilż też się zaczęła, bo Kaczyńskiemu znudziło się już chodzić w czapce i rękawiczkach. I rozkazał pogodzie by było cieplej.

 • sandokan85

  Oceniono 122 razy 68

  Z całym szacunkiem Państwo posłowie i senatorowie-ZAP*DALAĆ! Służycie nam a nie sobie! Nie obchodzi mnie wasza opcja-w USA kongresmeni nocują na materacach po kilka dni. Czemu nasi mają być gorsi?

 • badziewiak66

  Oceniono 66 razy 62

  PiS agenda NWO 2
  - PiS zgodzi się na imigrantów , bo PiS-owi jest potrzebny atak terrorystyczny w Polsce by rozdeptać wszystkich przeciwników Nowego Porządku Światowego i jednego rządu światowego, a więc narodowców , kibiców i lewicy prorosyjskiej,
  - do rządu PiS został wprowadzony człowiek finansjery - Mateusz Morawiecki, który został przeszkolony w USA oraz w domach bankowych Rotschildów w Hamburgu i Frankfurcie, to człowiek reprezentujący interesy CFR, coś jak Warburg, czy Seligman albo Belmont w USA, -program 500+ oparty jest na ustawie hazardowej. PiS zarzucał PO kontakty z hazardzistami na cmentarzu, a sam skrzętnie korzysta z nowelizacji ustawy hazardowej wypichconej przez PO tuż przed upływem kadencji poprzedniego Sejmu. Ta ustawa dopuszcza gangrenę hazardową do polskiego rynku bez ograniczeń. Kto stoi za bukmacherami ? Nowojorskie CFR , czyli finansjera z Wall Street, a więc ci sami co stoją za PiS,
  - PiS już wykonuje rozkaz finansjery i ogranicza obrót gotówki na rynku. Macierewicz i Kaczyński , na plecenie CFR przygotowali ustawę o ograniczeniu płatności gotówką z 15 000 EUR, do piętnastu tysięcy złotych. To pierwszy krok. Już czeka ustawa która PiS chce przeciągnąć za kilka miesięcy, ograniczająca w ogóle płatność gotówką do 1500 zł. Maciereiwcz i Kaczyński to ludzie tych samych sił które skazały Polaków na zagładę w 1939 roku. Teraz ich zadaniem jest rzucić Polaków na kolana. Macierewicz ma przygotować polskie bydło do czipowania. Kaczyński wprowadzić permanentny system inwigliacji.

 • badziewiak66

  Oceniono 65 razy 61

  PiS - partia finansjery, agenda NWO 1
  Coraz więcej wątpliwości. Coraz więcej faktów przemawia za tym, że za PiS stoją Ci sami ludzie którzy skazali Polskę na zagładę, dopuścili do eksterminacji narodu polskiego , zniszczenia Polski i grabieży majątku narodowego. Kim oni są ? To ci sami ludzie , lub ich potomkowie, którzy wpłynęli na decyzję o złożeniu deklaracji w Casablance w styczniu 1943 roku, przedłużając wojnę o dwa lata, co kosztowało życie milionów Polaków zamordowanych w obozach, łapankach, więzieniach, w Powstaniu Warszawskim., umożliwiła zniszczenie totalne Polski, uniemożliwiła Polsce powrót do granic z 1939 roku, doprowadziła do utraty znacznej części polskiego terytorium. Ci sami ludzie zdecydowali o losach Polski w Teheranie, potem w Jałcie, Poczdamie wpychając Polskę i Polaków w ręce komunistów, którzy dokończyli dzieła eksterminacji polskiej inteligencji. Ci sami ludzie zdecydowali o wypełnieniu umowy okrągłego stołu, a następnie zdecydowali o ponownym wepchnięciu Polski w ręce Rosji i Niemiec umową z 17.09.2009 roku. Jakie fakty przemawiają za tym rozumowaniem ? Oto one :
  - zaraz po zwycięstwie PiS na łamach "WPolityce" David Wildstein zaczął nawoływać do rozprawy ze światem islamu, do ataku militarnego na Bliskim Wschodzie, do zdeptania Iranu, Syrii , państw które Izrael uznaje za zagrożenie jego interesów w regionie, w interesie Izraela oczywiście,
  - nie skończyło się na agitce dziennikarza Wildsteina , za chwilę Macierewicz ogłosił gotowość polskiego wojska do udziału w inwazji w Syrii,
  - PiS zaczął podporządkowywać polską armię temu celowi, udziale w misji w Syrii,
  - nowojorskie środowiska zaczęły uwiarygadniać rząd PiS. To typowe "ustawki" socjotechniczne , mające przekonać Polaków że rząd jest narodowy , kiedy w istocie jest rządem CFR z Nowego Jorku, dążącego do utworzenia jednego rządu światowego i upadku Polski jako państwa narodowego. Najpierw zaczął Macierewicz tekstem o tym że są w Nowym Jorku Żydzi którzy nienawidzą Polski. Zaraz odezwał się ADL , który zażądał by nie dopuścić Macierewicza do stanowiska z powodu jego "antysemickiej" rzekomo wypowiedzi. Tak przekonuje się Polaków że niby ten rząd nie ma nic wspólnego z Syjonistami , tymczasem co innego robią Wildstein i Macierewicz, popierając w każdym calu interesy Izraela. Potem zaczęła się zabawa w ratingi . Każdy kto trochę zna te firmy wie że są one kontrolowane przez CFR , przez finansjerę nowojorską , tę która wspiera właśnie PiS. Więc to kolejna gierka by przekonać obywateli że rząd jest narodowy , kiedy naprawdę jest Syjonistyczny.
  - ściema z Międzymorzem. Wszyscy wiedzą o tym że CFR z Nowego Jorku dąży do utworzenia jednego rządu światowego. Koncepcja Międzymorza ma zagrać na polskich emocjach, uśpić czujność Polaków , pozwolić zamontować instrumenty jakie umożliwią, w odpowiednim momencie, rozłożenie Polski od wewnątrz.

 • tomasz.rze

  Oceniono 64 razy 56

  Kopernik wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię. Kaczyński wstrzymał Sejm, ruszył po przyziemną nagrodę.

 • razb1947

  Oceniono 71 razy 55

  To przez lemingów sejm musi pracować nocą, bo do tych samych głupich pytań zapisuje się nawet 50 lemingów co wydłuża pracę sejmu nawet do póżnej nocy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje