Wychowują szóstkę dzieci, w tym dwóch ciężko chorych synów. Fotograf pokazuje ich codzienną walkę

29.01.2016 17:18
Fotoreportaż z domu rodziny Majrowskich

Fotoreportaż z domu rodziny Majrowskich (Jakub Szymczuk dla SPES)

Dom na skraju wioski, osiem osób i pies. Rodzice ledwo wiążą koniec z końcem i opiekują się synami, cierpiącymi rdzeniowy zanik mięśni. Bez przerwy boją się, że wysiądzie elektryczność - a bez niej przestanie działać respirator. Czasem straż pożarna musi przywozić agregat.
Komentarze (261)
Wychowują szóstkę dzieci, w tym dwóch ciężko chorych synów. Fotograf pokazuje ich codzienną walkę
Zaloguj się
 • Pati Cristina

  Oceniono 2 razy 2

  Myslę sobie, że gdy ci naprawde niesamowici rodzice już wiedzieli, na jaką chorobe chorują ich synowie, powinni poddac sie sterylizacji, każde dziecko spłodzone ze świadomością, że może zapaśc na te straszna chorobę, skrzywdzili świadomie, nie wiem, skąd to podejście typu "a może sie tym razem uda"- tu ryzukuje się ludzkim zyciem, a także mamie byloby latwiej zajmowac się dwójką chorych dzieci, niż całą gromadką, po śmierci tych rodziców dzieci, które nie daj Boże odziedziczą te chorobę, czeka bardzo trudny los. Czasem warto pomyśleć o przyszłości.

 • kaja206

  Oceniono 1 raz 1

  To jest prawdziwy heroizm.I prawdziwe problemy. Szkoda że media mówią tylko o teczkach bolkach i innych duperelach. To jest temat!

 • stvbeev

  Oceniono 3 razy 1

  Gdyby moje dziecko mogło się udusić zanim przyjedzie straż pożarna, to najpierw bym kupiła agregat, a potem myślała o kolejnym braciszku lub siostrzyczce (która pewnie rocznie potrzebuje więcej niż 500 zł). Wiadomo, że w tej chorobie w pewnym momencie respirator jest niezbędny -to nie mogło być żadne zaskoczenie.

 • Oceniono 2 razy 2

  Dziekuje za ten artykul ! powinno byc wiecej takich.Nie trawie juz opisywanych problemow celebrytow........

 • duvelo

  Oceniono 3 razy 3

  Cały czas słyszymy krzyki, że komuś się "należy". Nauczycielom, bo nauczanie jest wyczerpujące, choroby, młodzież coraz gorzej wychowana... Górnikom, bo praca niebezpieczna i choroby zawodowe. Przedsiębiorcom, bo państwo "złodziejskie", a tak w ogóle to podatki za wysokie, i można byłoby długo tak wymieniać roszczenia kolejnych grup zawodowych. Tymczasem, jeśli tylko jesteś zdrowy/zdrowa na ciele i umyśle, nic Ci się nie należy. Weź swój los we własne ręce i przejmij stery swojego życia, ponieważ "należy się" właśnie takim ludziom jak z artykułu powyżej, którzy heroicznie walczą o zachowanie swojej godności w tym kraju coraz większej obojętności i egoistycznego pędu. Bohaterowie tego reportażu jak nikt inny zasługują na pomoc wszelkiego rodzaju i uczmy się od nich tego, jak być Człowiekiem.

 • mshyde

  Oceniono 2 razy -2

  ot, triumf medycyny...

 • tomek693

  Oceniono 10 razy 2

  Dokładnie. Już po pierwszym dziecku wiedzieli, że to choroba genetyczna. A oni ich zrobili 4ech. Wiedzieli, że to geny i dalej bezmyślnie robili dzieci. To teraz ponoszą tego skutki. Bezmyślności. Gumy są tanie i w każdym kiosku dostepne.

 • Piotr Kosiński

  Oceniono 4 razy -2

  i co ? zabrać trochę bankierom gangsterom żeby dać takiej hołocie ?? to się WielowieYska waćpanna hrabianna oburzy hehe

 • fielmon

  Oceniono 7 razy -3

  W takim przypadku jestem za eutanazją. Oczywiście nie znajduję się w sytuacji tej matki, i do końca nie wiem co bym zrobiła, ale wydaje mi się, ze chyba pomogłabym w skróceniu cierpień dziecka.Nawet zaryzykowałabym więzienie. Życzę jej wiele zdrowia.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje