Myśliwy z samochodu zastrzelił psa i odjechał. Labrador był na spacerze z opiekunką

29.01.2016 11:59
Zabezpieczona broń 64-latka

Zabezpieczona broń 64-latka (KPP W BIŁGORAJU)

1. Mieszkaniec Tarnogrodu zastrzelił biegającego po polu psa
2. Labrador był na spacerze pod opieką właścicielki
3. Policja zatrzymała myśliwego, grożą mu dwa lata więzienia

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Włacicielka psa była z nim na spacerze na polach w Luchowie Górnym na Lubelszczyźnie. Nagle na drodze zatrzymał się samochód. Kierowca wyjął długą broń, zastrzelił zwierzę i zwyczajnie odjechał. Zrozpaczona kobieta zawiadomiła policję.

Miejscowi funkcjonariusze szybko ustalili, że sprawcą był 64-letni mieszkaniec Tarnogrodu. Mężczyzna został zatrzymany. Przyznał, że jest myśliwym, jak tłumaczył pomylił psa z dzikim zwierzęciem. Był trzeźwy, a po przesłuchaniu został zwolniony. Zabezpieczono też broń długą.

Mężczyźnie grozi odebranie pozwolenia na broń oraz odpowiedzialność karna. Zgodnie z przepisami za zabicie zwierzęcia grozi kara do 2 lat więzienia.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (509)
Zaloguj się
 • Dominika Pankowska

  0

  Jak myśliwy może pomylić psa z dzikim zwierzęciem?! Skurw...ysyn pierd...olony niech sobie we własne jaja postrzela!

 • Kryystyna Kulaga

  Oceniono 2 razy 0

  Wątpię czy otrzyma karę.Dziś w TVN24 podawano,że facet szedł z synem.Zobaczył dwa psy siedzące przy ulicy.Wrócił do domu,wziął broń i zastrzelił oba.Kara-grzywna w wysokości 2000 zł.Jak mówił jego obrońca-nie czuje się winny,bo psy mogły dziecinki pogryżć.Co z tego,że widział to jego syn?Kogo to obchodzi?Osobiście mam nadzieję,że ów syn nie zapomni tatusiowi co zrobił.Wierzę w Ciebie chłopcze!

 • heepurian

  Oceniono 1 raz 1

  Dość często czyta się o zastrzeleniu psa przez myśliwych, bywa że biegających przy ich właścicielach albo w pobliżu domostw. Myśliwi argumentują to tym, że psy w lesie powinny chodzić na smyczy bo płoszą albo polują na dziką zwierzynę.

  Mam pytanie - czy w czasie polowania myśliwym towarzyszą psy ? Czy w czasie polowania w lesie, na polach albo nad jeziorami myśliwi cały czas trzymają je na smyczy? Czy ich psy nie płoszą i nie polują na dzika zwierzynę?

  To dlaczego myśliwym i ich psom wolno to robić, a ludziom którzy spacerują po lesie bez flinty i zamiaru zabijania nie ?

  Będę wdzięczny za komentarze uwzględniające logikę.

 • mielis

  Oceniono 2 razy 0

  Opiekunkę też mógł pomylić. Ślepym nie powinno się pozwalać ani prowadzić auta ani używać broni.

 • spokops

  Oceniono 2 razy 2

  jak to? zastrzelił psa na smyczy i w kagańcu???

 • Sławek Glucholek

  Oceniono 2 razy 2

  nic mu nie zrobią jakieś pouczenie, albo ta babka będzie winna że luźno puszczała psa co atakował myśliwego na 99 %

 • prawdziwyklecha

  Oceniono 2 razy 0

  Temu gnojowi co to zrobił powinni odstrzelić jajca, tak się oczywiście nie stanie więc ten stary cap powinien odsiedzieć te maksymalne dwa lata.

  Charakter / Osobowość Labradora Retrievera

  Labrador to pies bardzo łagodny, zrównoważony, przyjazny z natury, bez śladów agresywności czy lękliwości.. Nie ma problemów z podporządkowywaniem się człowiekowi, łatwo i chętnie się uczy.
  Rasa- labrador retriever- wyróżnia się wdziękiem, przyjacielskością, wesołością i oddaniem. Labrador darzy sympatią wszystkich domowników, w tym także koty i inne zwierzaki. Idealny jako towarzysz dla dzieci. Jest niezwykle cierpliwy i tolerancyjny, znosi wszystkie dziecięce pomysły i zabawy. Najważniejsze dla labradora to być blisko ludzi, chętnie im służyć i być gotowym do zabawy. Ciągle chce się przypodobać panu. Nie warczy na ludzi, ale jego głębokie, donośne szczekanie może odstraszyć niepożądanych gości. Labrador nie przejawia agresji także w stosunku do obcych, ufnie podchodzi do każdego człowieka, dlatego łatwo można je skrzywdzić. Ta jego ufność i nadmierna sympatia do otoczenia powinny być chronione.
  Szkolenia labrador zalicza chętnie i z łatwością, jest bardzo inteligentny, pojętny, żywej natury. Labradora nie trzeba karać - wystarczy karcący głos pana. . Najlepsze efekty szkoleniowe osiąga się nie twardą ręką, ale poprzez chwalenie i miłość. Jest żądny akceptacji, wymaga czułości, sam odpłacając tym samym stokrotnie. Labrador posiada niejako genetyczny "pociąg" do wody. Wykąpie się w każdej wodzie, nawet w kałuży, niezależnie od pogody i pory roku. Gęsty podszerstek labradora chroni go przed utratą ciepła. Jest wielkim miłośnikiem wody i aportu, odznacza się doskonałym węchem. Niezwykle towarzyski labrador jest jakby stworzony do pracy. To co najgorszego może go spotkać to samotność i nuda. Nie uroda labradora ale charakter zadecydował o sukcesie tej rasy jako psa rodzinnego i użytkowego. Labradory pracują w ratownictwie, policji, służbach celnych, dogoterapii, jako przewodnicy niewidomych, oraz ze względu na doskonały węch i pasję aportowania wykorzystywane są jako psy myśliwskie

 • year68

  Oceniono 4 razy -2

  wypie...ć prymitywy pisowskie na niezależną jak chcecie przyklaskiwać mordercy i bandycie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje