Sondaż: 40 proc. Niemców chce dymisji Merkel w związku z polityką migracyjną

29.01.2016 09:47
Spotkanie Merkel z ministrem ekonomii i premierem Bawarii

Spotkanie Merkel z ministrem ekonomii i premierem Bawarii (KAY NIETFELD/AP)

1. 40 proc. Niemców chce, by Angela Merkel ustąpiła z urzędu kanclerskiego
2. Zdaniem badanych, ponosi ona winę za politykę migracyjną Niemiec
3. W ubiegłym roku do Niemiec przybyło 1,1 mln ubiegających się o azyl

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Z badania dla magazynu "Focus" 45,2 proc. ankietowanych wyraziło z kolei przekonanie, że polityka wobec uchodźców nie jest powodem do dymisji kanclerz.

Ośrodek Insa przeprowadził sondaż w dniach 22-25 stycznia na grupie 2047 osób.

Liderzy trzech partii tworzących rząd Niemiec - CDU, CSU i SPD - uzgodnili w czwartek po kilkumiesięcznych sporach ostateczny kształt pakietu ustaw azylowych, których celem jest ograniczenie liczby imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki Północnej.

Konflikt w łonie koalicji trwa od miesięcy. Bawarska CSU zarzuca Merkel, że otwierając na początku września 2015 roku granicę Niemiec dla uchodźców z Syrii, sprowokowała exodus z Bliskiego Wschodu; domaga się od szefowej rządu zahamowania masowej imigracji. Szef CSU Horst Seehofer wystosował na początku tygodnia w imieniu władz Bawarii list do Merkel, w którym domagał się zmiany polityki migracyjnej, grożąc w przypadku nieuwzględnienia jego postulatów skargą do Trybunału Konstytucyjnego.

O historii karierze i życiu Angeli Merkel przeczytasz w tej biografii >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (231)
Zaloguj się
 • g_peck

  Oceniono 74 razy 70

  Kłamliwe sondaże. Wszyscy przecież wiedzą, że Niemcy to nowoczesny i postępowy naród kochający muzułmanów. Po co GW cytuje sfałszowane sondaże? Myslicie że wasi czytelnicy w to uwierzą? Oni przecież także kochają muzułmanów, tak jak redaktorzy GW i innych postępowych pism.

 • panzerfaust39

  Oceniono 95 razy 59

  40 proc to zaniżony wynik ! Niemieckim politpoprawnym mediom nie można ufać Nie wierzę ku...m jak psom

 • elasp

  Oceniono 57 razy 47

  Jestem ciekaw, co by powiedział Jan III Sobieski, gdyby mu opisać politykę współczesnych władców Europy: "Granice otwarli na oścież, wyznawców Mahometa sprowadzają, dają im pieniądze i żywność, pozwalają im zaprowadzać własne porządki, a raczej nieporządki, bo siła gwałtu i tumult wielki nastaje w miastach całej Europy".

 • shipa

  Oceniono 55 razy 43

  Niemożliwe, zeby aż 40% Niemców bylo rasistami, oszolomami i co gorsza, poplecznikami polityki PiSu?

  Zaraz trzeba im debata w PE zagrozić, moze wyslac KODowcow, by nauczyli, jak sie walczy o ,,właściwy" rodzaj demokracji, a moze, oh ah eh, zagrozić odebraniem dotacji unijnych, jesli nie zgadzają sie z polityka pani Kanclerz, tak jak traktuje sie inne państwa osmielajace sie protestowac przeciwko prowadzonej jednym głosem ( niemieckim ) polityki unijnej?

  Nie, nie wierze, by ta statystyka cokolwiek zmieniła. Trzeba kolejnej wiosny i lata z otwartymi granicami dla wszystkich ,,uchodźców", jeszcze z 5 mln ,,uchodźców" w samych Niemczech i tragedii w rodzaju zamachu w przedszkolu, by Niemcy faktycznie zrobili cos konstruktywnego. A problemy, związane z ich ambicjami pozarządowymi, dla pozostałych krajów narastaja w postępie geometrycznym.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 51 razy 41

  W sondażu brała udział grupa reprezentatywna grupa, w której 30% to muzułmanie.

 • genocidezionism

  Oceniono 37 razy 31

  40% ??? chyba ktoś niedokladnie ankiety sprawdzał !! ponad 90% niemców che ustąpienia pani kłamczuchy Merkel . kłamała w sprawie gasputina , kłamała w sprawie ukrainy , kłamała w sprawie oszustów z koncernu samochodowego WW , kłamała i złamała prawo unijne w sprawie terrorystów zarobkowych sprowadzonych do Unii Europejskie a Niemiec w szczególności. Niech jedzie na Krym na emeryturę będzie z Putinem chodzć na spcerki.

 • villiers

  Oceniono 38 razy 30

  >>> "Jeśli mnie wydalicie - zabiję dziesięciu Szwedów"

  Dramat rozegrał się w autobusie w mieście Göteborg na zachodnim wybrzeżu.

  Nigdy nie uda wam się nas wyrzucić, nigdy! — krzyczy. Allahu Akbar, jeśli wyrzucicie mnie, zabiorę ze sobą dziesięć istnień ludzkich. Obiecuję. Dziesięć istnień.

  Groźby są skierowane do grupy szwedzkich emerytów.

  „Co mają Afgańczycy? Nie mają co jeść. A wy siedzicie i jecie swoje klopsy z ziemniakami".

  Jednocześnie młody mężczyzna twierdzi, że nienawidzi wszystkich Europejczyków. Na wypowiedź, że nie ma nic dziwnego, że w państwie europejskim jest wielu Europejczyków, rozpala się jeszcze bardziej.

  „Nawet narody bałkańskie was nienawidzą" — mówi.

  Według młodego człowieka, spędził w Szwecji dziesięć lat, które były po prostu stratą czasu. Mimo to nie zamierza wyjeżdżać.

  Nie wiadomo, kiedy zostało zrobione nagranie, lecz rozprzestrzeniło się teraz, gdy opublikowała je brytyjska gazeta Daily Express, a następnie szwedzki niezależny blog Fria Tider.<<<

 • elasp

  Oceniono 44 razy 30

  Już teraz przesyłam pozdrowienia dla pani Angeli - albo do więzienia, albo do domu wariatów.

 • razb1947

  Oceniono 30 razy 28

  Sama nawarzyła piwa to teraz niech sama je wypije,a nie częstuje tych co nie lubią piwa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje