Sejm, późny wieczór. "Proszę o przebudzenie ministra, spoczywa w dolnej palarni"

Sejm - jak zwykle ostatnio - pracuje po nocach. Nic dziwnego, że zmęczony minister Krzysztof Jurgiel, gdy przysiadł na fotelu w sejmowej palarni, uciął sobie drzemkę. Ale został na niej przyłapany.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Proszę o przerwę i przebudzenie śpiącego ministra konstytucyjnego, który spoczywa w dolnej palarni - poprosiła z sejmowej mównicy Kinga Gajewska z PO. - Zwracam się szczególnie do pani premier, to jest członek pani rządu - dodała.

Posłowie parsknęli śmiechem, ale sprawa jest poważna - czy aby nie są przemęczeni? Wiele posiedzeń Sejmu przeciąga się ostatnio do późnej nocy, parlamentarzyści jak pracowite mrówki mówią, mówią i mówią. No, i jeszcze głosują. Tego wieczoru głosowali nad ważnymi sprawami - poprawkami do budżetu.

Ale w ławach rządowych kogoś brakowało. Krzysztof Jurgiel, minister rolnictwa i rozwoju wsi w rządzie Beaty Szydło, zasnął na fotelu w sejmowej palarni. Miał pecha: zauważyły go posłanki Platformy - Agnieszka Pomaska:I Kinga Gajewska:Ta ostatnia zaapelowała potem z mównicy sejmowej o obudzenie ministra. 4 minuty później witany oklaskami i śmiechem minister Jurgiel wszedł na salę - najwyraźniej w bardzo dobrym humorze. Jak wiadomo, na zmęczenie nie ma jak krótka drzemka.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Prezydent Andrzej Duda komentuje sprawę internauty Internauta przeszukany za "znieważenie prezydenta". Co na to Duda?
 • Posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka PiS przez pomyłkę głosuje za poprawką PO. Na to Piotrowicz: Co wy robicie?!
Komentarze (156)
Sejm, późny wieczór. "Proszę o przebudzenie ministra, spoczywa w dolnej palarni"
Zaloguj się
 • hh7

  0

  To ten sam co załatwił limit mleka jak był ministrem rol. w 2006-7 r.?

 • masz01

  Oceniono 1 raz 1

  Ten nieroba już dziesięć lat temu pokazał, że nie nadaje się na Min. Rol..
  Teraz, to tylko się postarzał i będzie więcej spał...

 • rozterka47

  Oceniono 1 raz 1

  Są zawody gdzie regularna praca w nocy jest koniecznością . Sejm do niej nie nalezy .

  Czy w Sejmie nie obowiązują jakieś przepisy BHP ?

 • faustxyz

  Oceniono 3 razy 3

  Ten nierząd to istna masakra intelektualna, nie można udawać, że po Jurgielu, nie widać, że to orzeł, nieobycie i durnowatość bije mu z oblicza. Niestety, na nim nie koniec, począwszy od Broszki Szydło, skończywszy na Waszczykowskim widać i co gorsze słychać, że to nieloty. Nieloty niesamodzielne.

 • salsolo.4

  Oceniono 3 razy 3

  Na wniosek kaczoruskiego opóźniono rozpoczynanie obrad Sejmu do godz. 11 bo starcy już tak mają, że lubią sobie pospać rano a niejaki @ergosumek twierdzi, że to wina opozycji. Szanowny pislamski płatny trollu na twoje nieszczęście nie ma w Sejmie Tuska bo byś mógł na pisać, że to jego wina. Wiesz? Większych idiotów niż sam jesteś nie znajdziesz, przynajmniej na tym forum.

 • amur-49

  Oceniono 4 razy 4

  Pisowski minister spoczywa... Już miałem nadzieję, że na wieki wieków, ale jednak nie.

 • vald

  Oceniono 5 razy 5

  Trzeba mu było związać ...sznurowadła

 • prokuraturarejonowa

  Oceniono 6 razy 2

  Oj bo te feministki z Nowoczesnej z ambony Sejmowej to takie farmazony opowiadają, że aż zęby z nudów bolą, to i przysnąć można.

  Niektórym posłankom Nowoczesnej warto by polecić plasterki, które Krystyna Janda Posłance Pawłowicz poleciła i których sama używa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje