Szkoła o. Rydzyka nie dostanie 20 mln zł z budżetu państwa. PiS zmieniło zdanie

28.01.2016 20:52
Szkoła o. Rydzyka miała dostać 20 mln zł

Szkoła o. Rydzyka miała dostać 20 mln zł (Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

1. Nie będzie 20-milionowej dotacji na szkołę ojca Rydzyka
2. PiS wycofał poprawkę do budżetu w tej sprawie
3. Dotacja wzbudziła kontrowersje nawet w obozie PiS

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas- Poprawka PiS przeznaczająca 20 mln zł na Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu została wycofana - poinformował w czwartek wieczorem, przed głosowaniami ws. budżetu na 2016 r., marszałek Sejmu Marek Kuchciński.

Wcześniej o wycofaniu poprawki poinformował na Twitterze poseł PO Michał Szczerba. Zamieścił zdjęcie dokumentu podpisanego przez Ryszarda Terleckiego, wicemarszałka Sejmu i szefa klubu PiS:

O tym, że poprawka nie będzie głosowana informowała - również na Twitterze - rzeczniczka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Anna Lutek.

Kontrowersyjna poprawka

Projekt budżetu na 2016 r. omawia dziś Sejm. Posłowie PiS wnieśli do niego poprawki w ostatniej chwili. Komisja finansów publicznych postanowiła, że szkoła ojca Rydzyka dostanie dotację "na realizację zadań". Poprawkę zgłosił Terlecki. Według niej Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu mogłaby liczyć na dofinansowanie z budżetu państwa w wysokości 20 mln zł.

Pieniądze miały być zabrane kulturze, co wzbudziło kontrowersje. W TVN24 rzeczniczka MKiDN mówiła, że Terlecki nie konsultował tej sprawy z ministrem Piotrem Glińskim, chociaż chodziło o zmniejszenie wydatków na teatr.

Decyzję krytykowała też opozycja. Portal tvp.info cytował słowa Sławomira Naumanna, szefa klubu PO, który stwierdził, że sprawą powinna zająć się prokuratura, bo jest "podejrzenie korupcji politycznej".

O fenomenie o. Tadeusza Rydzyka i Radia Maryja przeczytaj w reportażu >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (250)
Zaloguj się
 • notowany

  Oceniono 122 razy 110

  buhaha... no to rydzyk musi dopiero tupać kopytem i kręcić ogonem ze złości...

 • led2007

  Oceniono 171 razy 63

  Jak znam życie, to dzisiaj nie dadzą, ale zrobią to mniej oficjalnie i z procentami. W końcu wszyscy zapłacimy za przedwyborcze obietnice i zobowiązania pisu...Ta organizacja nie ma honoru...

 • fakiba

  Oceniono 135 razy 63

  To jest zamach i brutalny atak na kościół , a na Rydzyka w szczególności , jutro a najdalej pojutrze będą manifestacje moherów , klubów GP , nieSolidarnych i wszelakiej maści oszołomów , a kaczor będzie musiał mieć potrojoną ochronę

 • faustxyz

  Oceniono 60 razy 48

  Dadzą trujakowi z Torunia znacznie więcej tyle, że po cichu. A za parę miesięcy i głośno, bo kto im co zrobi. Wytną puszczę, to Szyszko da swemu pracodawcy i mocodawcy forsę na rzekome wzorcowe poczynania Rydzyka w obronie rodziny, środowiska czy klimatu, czymkolwiek absurdalnym to uzasadni. No nie bądźmy naiwni, układ Kaczenko-Rydzyk jest czysto biznesowy.
  Żelazny elektorat, tuba medialna za realną, mega kaskę i stołki. Korupcja - podstawmy sobie za Rydzyka dowolnego biznesmena tyle, że bez sutanny.

 • jurek4491

  Oceniono 78 razy 44

  Je.ane PiSdzielce jednak boją się opinii publicznej .
  Karnowscy wPolityce.pl powinni zamieścić tytuł , " PRESJA JEDNAK MA SENS " .
  Nigdy tego nie zrobią bo nie mają cywilnej odwagi postąpić uczciwie ., pewnie teraz zgrzytają zębami ze złości że PiSdzielce - PĘKAJ .
  A że PiSdzielce PĘKAJĄ świadczy ich zajadły atak na KOD , bardzo boją się demonstracji ulicznych .

 • window_licker

  Oceniono 48 razy 40

  PiS ukradnie dla Rydzyka tak czy inaczej...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje