Niemcy: sześciokrotny wzrost ataków na ośrodki dla uchodźców

28.01.2016 17:34
Uchodźcy przed ośrodkiem w Kolonii

Uchodźcy przed ośrodkiem w Kolonii (MARTIN MEISSNER/AP)

1. Dane za 2015 r. podał w czwartek Federalny Urząd Kryminalny (BKA)
2. Najbardziej zwiększyła się liczba podpaleń
3. Najwięcej przestępstw popełnianych jest z pobudek politycznych
4. W nowym roku odnotowano kolejne akty przemocy

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W 2015 roku doszło do 173 przestępstw z użyciem siły skierowanych przeciwko obiektom służącym imigrantom. Rok wcześniej policja odnotowała 28 takich przypadków. Szczególnie wzrosła liczba podpaleń - z 6 do 92.

Od początku tego roku doszło do 10 aktów przemocy przeciwko wspomnianym obiektom.

Liczba wszystkich przestępstw przeciwko uchodźcom wzrosła pięciokrotnie - ze 199 do 1005. Przeważająca większość tych czynów (901) została popełniona z pobudek politycznych.

W zeszłym roku do Niemiec przyjechało ponad 1,1 mln imigrantów. W 2014 było ich 200 tys.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (185)
Zaloguj się
 • panzerfaust39

  Oceniono 78 razy 76

  To jest wojna i albo my ich albo oni nas Lewactwo/liberałowie nadal ze łbami w tyłkach udają że wszystko jest OK bo tacy biedni prześladowani uchodźcy uciekają przed wojną którą sami ze sobą przynoszą :-)

 • true_lysander

  Oceniono 93 razy 73

  A ile razy wzrosła liczba gwałtów, usiłowań gwałtów, kradzieży, rozbojów i zakłócania porządku i ciszy oraz o ile zmalało poczucie bezpieczeństwa obywateli Niemiec od czasu "otworzenia drzwi?" Jakieś pytania?

 • e50504

  Oceniono 74 razy 64

  Ja wiem dlaczego! To niemieccy inżynierowie, fizycy i chirurdzy naczyniowi atakują te ośrodki, ponieważ z dnia na dzień zostali pozbawieni pracy :D

 • saves

  Oceniono 57 razy 49

  W coraz większej ilości niemieckich miast nie wpuszcza się imigrantów na baseny. Było wiele przypadków podglądania, molestowania, a także oddawania moczu i kału w basenie. Odnotowano też przypadki ekshibicjonizmu i onanizowania się na pływalniach. Tego raczej matki z dziećmi nie robiły.

 • otto.zderzak

  Oceniono 55 razy 47

  Za kilka lat dzienniki w Polsce będą zaczynały się od wiadomości z Bliskiego Wschodu i Bliskiego Zachodu.

 • petruss_77

  Oceniono 52 razy 44

  Myślałem, że Niemcy to mądrzejszy naród - jak mogli ze swojego kraju i całej Europy zrobić chlew ? Aż się nie chce mieszkać w Europie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje