Przesłuchano nastolatka, który opublikował filmik z Dudą. Zarzut: kierowanie gróźb karalnych

28.01.2016 14:37
Andrzej Duda z kwiatami

Andrzej Duda z kwiatami (youtube.com/Zabawny Kuc)

1. W nowosądeckiej prokuraturze zakończono przesłuchanie Łukasza O.
2. 17-latek otrzymał zarzut kierowania gróźb karalnych
3. Wcześniej podejrzewany był o znieważenie prezydenta
4. Łukasz O. zamieścił prześmiewcze wideo z Andrzejem Dudą na FB

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Łukaszowi O. przedstawiono zarzut kierowania gróźb karalnych pod adresem osoby, która zawiadomiła nas o tym przestępstwie - powiedział Waldemar Starzak, prokurator rejonowy w Nowym Sączu. - Po rozpowszechnieniu filmiku osoba ta zwróciła uwagę, że zachowanie Łukasza O. może nosić znamiona przestępstwa znieważenia głowy państwa. Reakcją na to były groźby pozbawienia życia - dodał.

O sprawie pisze dziś krakowska "Gazeta Wyborcza".

Łukasz O. zamieścił na Facebooku prześmiewczy film, na którym puszczono od tyłu prezydenta Dudę, składającego wieniec pod pomnikiem Romana Dmowskiego. Autor filmu żartobliwie insynuował, że prezydent jest pijany i kradnie kwiaty spod monumentu.Osoba prywatna złożyła zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa publicznego znieważenia prezydenta RP przez O. Wczoraj do mieszkania internauty weszła policja i skonfiskowała jego laptopa. Łukasz O. był dziś przesłuchiwany. Okazał skruchę. W jaki sposób groził internautce?

- Wkleiłem "copypastę" o oficerze GROM-u w komentarzu - powiedział nastolatek Łukaszowi Woźnickiemu z "GW". Copypasty to zwykle zabawne, a także często obraźliwe historyjki wrzucane do Internetu. Ich autorzy anonimowo opisują fikcyjne wydarzenia. Copypasty są wklejane jako cytaty podczas internetowych dyskusji. Ich nazwa wzięła się od angielskich słów "copy" i "paste" - "kopiuj" i "wklej".

A co ze znieważeniem głowy państwa? - Prokurator prowadzący sprawę nie znalazł wystarczających podstaw do postawienia tego zarzutu. Musimy zbadać zabezpieczony sprzęt komputerowy - wyjaśnił Starzak.

Nastolatek przeprasza

"W związku z udostępnieniem na portalu Facebook linku dotyczącego Pana Prezydenta Andrzeja Dudy, chciałbym przeprosić wszystkie osoby, które poczuły się urażone jego treścią, a w szczególności Pana Prezydenta Andrzeja Dudę. Jednocześnie, chciałbym wyjaśnić, że nie jestem autorem materiału i nie było moją intencją obrażanie kogokolwiek", napisał na Facebooku Łukasz O.

Wobec 17-latka nie zastosowano żadnych środków zapobiegawczych.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (296)
Zaloguj się
 • boguslawbch6808

  Oceniono 211 razy 61

  Koleś wygrażał się innym osobom i za to ma zarzuty ale wy nadal manipulujecie.

 • boguslawbch6808

  Oceniono 207 razy 61

  Czy zawsze już będę musiał sprawdzać każdą waszą informację na innych portalach informacyjnych żeby sprawdzić fakty? Znowu judzicie.

 • Black Swan

  Oceniono 211 razy 61

  wczoraj w wyniku czerskiej manipulacji spuściłem po brzytwie tych prokuratorów ale dziś musze ich przeprosić... Jak sie okazuje sprawa w ogóle nie dotyczy Dudy (jak to nam wczoraj przedstawiano) tylko szajby i gróźb jakiegoś netowego napinacza...

  Jeśli ktoś grozi nam odstrzeleniem to prokuratura chyba słusznie zareagowała, co? Czym innym jest obietnica sklepania maski w odpowiedzi na bzdury a czymś zupełnie innym grożenie komuś śmiercią...

 • Piwo Jasne

  Oceniono 44 razy 32

  Przesłuchano nastolatka, który opublikował filmik z Dudą. Zarzut: kierowanie gróźb karalnych
  Dostanie wyrok kary śmierci z natychmiastowym wykonaniem ??????.

 • fakiba

  Oceniono 138 razy 32

  Nie dało się z tej strony , to z innej paragraf dopasowali , jak za dawnych dobrych czasów prokuratora Piotrowicza

 • faustxyz

  Oceniono 90 razy 30

  Rozumiem, że nadąsany pisior donosiciel równie rączo biegł do prokuratury, gdy doopek antykomor propagował strzelanki do PBK oraz wtedy, gdy grożono sędziom TK, a wcześniej fani Rydzyka grozili śmiercią członkom KRRiT, tudzież oskarżano Tuska, Komorowskiego o zamach. Serio, wklejka sprawiła, że pisor poczuł się zagrożony, na tyle by marnować chłopakowi życie i wymuszać z niego przeprosiny? Pisbolszewizm i tyle.

 • fakiba

  Oceniono 90 razy 26

  Dajcie człowieka a paragraf się dopasuje , prokurator Piotrowicz musi być dumny z takich następców

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje