Niesiołowski grzmi. "Nowe zarządzenie MON to żerowanie na trupach". Jest tylko jeden problem...

28.01.2016 14:21
Stefan Niesiołowski dla Radia ZET

Stefan Niesiołowski dla Radia ZET (Agencja Gazeta)

W programie "Gość Radia ZET" Stefan Niesiołowski w ostrych słowach skrytykował politykę MON. Ministerstwu dostało się także za decyzje, których oficjalnie wcale nie podjęło.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Stefan Niesiołowski był gościem Moniki Olejnik. Nie zostawił suchej nitki na obecnym rządzie - skrytykował m.in. Beatę Szydło, a prezydenta Dudę nazwał "groteskowym". Zaapelował również do Platformy o zaostrzenie języka używanego w krytyce PiS.

W pewnym momencie padło również pytanie o ocenę MON pod rządami Macierewicza. Prowadząca pytała Niesiołowskiego, co sądzi o ostatnim zarządzeniu ministra, żeby przed wszystkimi uroczystościami z asystą honorową Wojska Polskiego odczytywane były wybrane nazwiska ofiar katastrofy smoleńskiej.

- To jest kompromitacja. Ośmieszanie ofiar. Żerowanie na trupach. Działanie typowe dla PiSu - odpowiedział Niesiołowski

Rzecznik MON: nie ma takiej decyzji

Problem w tym, że resort nie potwierdza informacji o nowym zarządzeniu. Jak powiedział portalowi gazeta.pl Bartłomiej Misiewicz, rzecznik MON, Antoni Macierewicz nie wydał decyzji, która obligowałoby do odczytywania apelu z nazwiskami ofiar przed każdą uroczystością. - To jest nieprawdziwa informacja, takiego komunikatu przecież w ogóle nie publikowaliśmy - powiedział.

Odczytywanie listy nazwisk ofiar katastrofy miało już jednak miejsce. Tydzień temu tradycyjny apel pamięci, ale z uwzględnieniem ofiar katastrofy smoleńskiej, odczytano w trakcie obchodów rocznicowych w Mirosławcu. Dokładnie osiem lat temu rozbił się tam wojskowy samolot CASA. Zginęło 20 osób.

Wcześniej nazwiska ofiar katastrofy smoleńskiej odczytywano w Poznaniu , przed uroczystościami z okazji rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (57)
Zaloguj się
 • exspres

  Oceniono 107 razy 43

  Żerowanie na trupach PO ,tak to prawda to partia tropów politycznych.

 • dziadekjam

  Oceniono 63 razy 39

  Odczytywane będą tylko nazwiska PiSowszczyków czyli "poległych w zamachu". Ofiary katastrofy zostaną przemilczane.

 • right33

  Oceniono 88 razy 38

  Panie Stefanie, daj pan spokój, to żenujące.

 • big_gadu

  Oceniono 36 razy 26

  W Krakowie na uroczystościach Powstania Krakowskiego w 1846 roku które mają być z asystą wojskowa z MON w lutym marszałek sejmiku otrzymał polecenie MON aby wymienić w czasie uroczystości "poległych w zamachu" !!!!
  Odpisał że tacy nie brali udziału w postaniu !!!!

 • fakiba

  Oceniono 58 razy 24

  Jeśli Bartłomiej Miśkiewicz mówi że nic takiego nie zarządzenia Antek oficjalnie nie wydał to można mu "wierzyć , to ten salceson co włamał się w nocy do placówki NATO i potem mówił że Słowacy o wszystkim są powiadomieni i wszystko jest cacy , tylko za dwa dni Słowacki minister ogłosił że to skandal żeby się włamywać do instytucji prowadzonej wspólnie i nie poinformować drugiej strony , ale to pewnie Słowak kłamał

 • fakiba

  Oceniono 43 razy 23

  Jeśli salceson Antka stanowczo zaprzecza , to na sto procent jest prawda że coś takiego jak wyczytywanie tylko poległych ma miejsce , tych co zginęli nie wyczytują

 • hippolitkwas1

  Oceniono 41 razy 21

  Kiedy wrak komandosi sprowadzą do Polski ?
  Kiedy (miało być w tydzień) komisja do udowodnienia zamachu ?
  Kiedy międzynarodowa , kierowana przez amerykanów komisja dysponująca zapisem rozmowy braci z 10 04 ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje