PiS przez pomyłkę głosuje za poprawką PO. Na to Piotrowicz: Co wy robicie?!

Posłowie Prawa i Sprawiedliwości odrzucali poprawki opozycji do ustawy o prokuraturze, jednak przy jednej opowiedzieli się za. Musiała to być pomyłka, z czego zdał sobie sprawę poseł Stanisław Piotrowicz. - Co ty? Co wy robicie?! - powiedział i wniósł o powtórzenie głosowania.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podczas dzisiejszego posiedzenia sejmowej Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka posłowie pracowali nad nową ustawą o prokuratorze autorstwa PiS. Opozycja złożyła wiele poprawek, które były kolejno odrzucane przez PiS-owską większość w komisji.

Aż do poprawki nr. 23, w której PO chciała skreślenia przepisu, który będzie dawał prokuratorom praktyczny immunitet, o ile działają "w interesie społecznym". - Prokurator zawsze będzie mógł powiedzieć, że działa w interesie społecznym - argumentował Robert Kropiwnicki z PO.

- Ciężko będzie o cokolwiek posądzić prokuratora, jeśli mówicie, że "nie stanowi przewinienia dyscyplinarnego działanie lub zaniechanie prokuratora podjęte wyłącznie w interesie społecznym". - Wszystkie takie immunitety sprawiają, że myśli się "a może coś jeszcze zrobimy, sprawdzimy ile można" - powiedział Kropiwnicki i ocenił, że jest to "szkodliwe dla całego systemu".

"Co ty? Co wy robicie?"

Po wypowiedzi posła PO komisja przystąpiła do głosowania, które właściwie z góry było przesądzone. Jeszcze przed nim przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz rzucił kąśliwą uwagę: "Rozumiem, że zostało jeszcze kilka przepisów, których skreślenia się państwo nie domagacie, ale póki co głosujemy nad poprawką 23.

Jednak podczas głosowania niektórzy posłowie PiS... opowiedzieli się za poprawką opozycji. Dopiero po chwili przewodniczący komisji Stanisław Piotrowicz zorientował się w sytuacji.

- Co ty? Co wy robicie?! - zapytał Piotrowicz posłów PiS i zaraz dodał: "Proszę o powtórzenie głosowania".

- Panie przewodniczący, skoncentrował się pan na złośliwościach, a tymczasem głosowanie biegnie, zaczęliśmy liczyć - powiedział Kropiwnicki i zapytał, dlaczego komisja ma powtarzać głosowanie.

- Nie dokończyliśmy głosowania - odparł poseł Piotrowicz. W drugim głosowaniu posłowie partii rządzącej zagłosowali już przeciwko poprawce PO, która została odrzucona.

PiS powtarza "nieudane" głosowania

To kolejny przypadek, gdy posłowie PiS powtarzają głosowanie, gdy idzie nie po ich myśli - podobnie było w grudniu, gdy Komisja Ustawodawcza pracowała nad projektem nowelizacji ustawy o TK. W dziewiątej godzinie posiedzenia posłanka Kamila Gasiuk-Pihowicz z Nowoczesnej złożyła jeden z kolejnych wniosków o przerwę w posiedzeniu komisji do 7 stycznia.

Marek Ast z PiS zezwolił na głosowanie, w którym 12 posłów opowiedziało się za ogłoszeniem przerwy, zaś 11 było przeciw. Dopiero gdy posłowie opozycji wyrazili oklaskami głośną radość z ogłoszenia przerwy, poseł Ast zdał sobie sprawę, że wniosek dotyczył przerwy do 7 stycznia. Jak się okazało, część posłów PiS nie było na sali w czasie głosowania.

Stanisław Piotrowicz zgłosił wniosek o powtórzenie głosowania, gdyż mieli w nim wziąć udział posłowie spoza Komisji. Gdy parlamentarzyści PiS wrócili do sali, głosowanie powtórzono. Tym razem wniosek został odrzucony.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Członkowie klubu Kukiz'15 "Polityka? wieszczy rozpad Kukiz'15. Narodowcy zjednoczą się z partią Korwin-Mikkego?
Komentarze (349)
PiS przez pomyłkę głosuje za poprawką PO. Na to Piotrowicz: Co wy robicie?!
Zaloguj się
 • yamxyz

  Oceniono 1 raz 1

  To jest Sejm, czy kabaret? Chyba kabaret i to najgorszego sortu - ani śmieszny, ani mądry. Ale za to dobrze płatny!

 • gadojan

  Oceniono 1 raz 1

  e tam dobrze, ze sie polapali, bo niby czemu prokuratorzy wg PO mieliby miec imunitet.... Jestem za zniesieniem wszystkich imunitetow i basta

 • felekstankiewicz

  Oceniono 1 raz 1

  Zenujace,po prostu zwyczajne,ordynarne,chamstwo.......ale co,....narod wybral,to ma czego chcial

 • Janusz Senex

  Oceniono 1 raz 1

  " Co ty? Co wy robicie?! - zapytał Piotrowicz posłów PiS i zaraz dodał: "Proszę o powtórzenie głosowania".
  "W drugim głosowaniu posłowie partii rządzącej zagłosowali już przeciwko poprawce PO, która została odrzucona".
  ------------------------------------
  Takie oto "prawe i sprawiedliwe" barachło ciemnota wybrała.
  To właśnie za zmobilizowanie tej ciemnoty Rydzyk dostaje 20 milionów złotych na swoich talibów.

 • guru133

  Oceniono 2 razy 2

  PRL-owski prokurator wykazał się czujnością godną czekisty! On juz tak ma i dlatego gensek pislamu Kaczyński ceni go sobie:)))

 • guru133

  Oceniono 3 razy 3

  Prezesie wybacz im!! Oni nie wiedzieli co czynią!!!!:)))

 • putamadera

  Oceniono 3 razy 3

  Dotąd będziecie qrwa głosować, aż będzie tak jak chce prezes!!!

 • bonzolina

  Oceniono 2 razy 2

  to są jawne jaja z Polski

 • kuma1

  Oceniono 4 razy 4

  Głosują bolszewickie prawo, nic dziwnego, że sprawy dogląda i kontroluje bolszewik. Tak działa PIS i tak dzieje się w ojczyźnie wodza. Tam to codzienność i normalność. U nas nawet płatni zdrajcy mają z tym problem.!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje