Internauta przeszukany za "znieważenie prezydenta". Co na to Duda?

Prezydent Andrzej Duda komentuje sprawę internauty

Prezydent Andrzej Duda komentuje sprawę internauty (Źródło: AndrzejDuda / Twitter.com)

1. Policja skonfiskowała laptopa osoby, która miała "znieważyć prezydenta"
2. Internauta zamieścił na Facebooku prześmiewczy film z Dudą
3. Głos zabrał sam prezydent

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Policja weszła do mieszkania internauty podejrzewanego o publiczne znieważenie prezydenta RP i skonfiskowała jego komputer. Akcja była konsekwencją zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa, jakie złożyła prywatna osoba.

Poszło o film pt. "Pijany prezydent Andrzej Duda kradnie kwiaty spod pomnika Romana Dmowskiego". Podejrzewany o znieważenie zamieścił go na Facebooku, choć sam nie był jego autorem. Wideo to po prostu puszczone od tyłu nagranie ze Święta Niepodległości, kiedy prezydent składał kwiaty pod pomnikiem założyciela endecji.

O sprawie pisaliśmy wczoraj.

Jeszcze tego samego dnia problem poruszył na swoim Twitterze sam prezydent."Gość sobie odkręcił filmik, dla jednego śmieszny, dla innego złośliwy, ale w sumie bez znaczenia, bo "odkręcony". Prokuratura? Dajcie spokój:/", napisał prezydent. Wcześniej do sprawy odniósł się też szef biura prasowego prezydenta."Andrzej Duda sam śmieje się z memów i klipów na swój temat. Żarty: proszę bardzo. KPRP nie ma wpływu na działania prokuratury", napisał Marek Magierowski.

Głos w sprawie zabrało również ministerstwo sprawiedliwości. - Żądamy od prokuratora generalnego Seremeta wyjaśnienia, jak mogło do takiej sytuacji dojść - zaznaczył na wczorajszej konferencji wiceminister Patryk Jaki.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Kadr z filmiku Zamieścił filmik z Dudą, policja weszła mu do mieszkania. Wiceminister: "To wygląda jak dywersja"
Komentarze (402)
Internauta przeszukany za "znieważenie prezydenta". Co na to Duda?
Zaloguj się
 • jah1poland

  0

  A tak naprawdę chodziło o groźby karalne względem innego obywatela - proszę dotrzeć do oświadczenia prokuratury.

 • m.arco

  Oceniono 55 razy 53

  Ktoś złożył doniesienie do prokuratury, no wysłano tam policję. Co ma prezydent z tym wspólnego? Ano nic. Nie wysłano tam, jak w przypadku AntyKomora funkcjonariuszy ABW.

 • zebymniezapomnial

  Oceniono 1 raz -1

  Ryj mu sie robi szerszy niż dłuższy!

 • bamapo

  Oceniono 2 razy 2

  Wyluzowany wesołek z zaciśniętymi zębami napisał: '...ale w sumie bez znaczenia bo "odkręcony"'. Ciekawe czy jeśliby film był w inny sposób zmieniony/zmanipulowany to też Maliniak byłby taki zniesmaczony postępowaniem prokuratury?

 • gre-gol

  Oceniono 6 razy 4

  Pięknie. Brawo.

  Szkoda tylko, że ten sam pan Duda podpisał ustawę o inwigilacji, łamiącej prawa człowieka i obywatela

 • nnie

  Oceniono 6 razy 0

  Wszystko dobrze, ale dlaczego nie napiszecie, że dosłownie groził śmiercią osobie która zwróciła mu uwagę na niegodne względem Dudy postępowanie.

  P.S.nie, PAD nie jest moim idolem.

 • joanna_can

  Oceniono 1 raz -1

  Z jednej strony petycje (podpisalam) w sprawie PiS-owskich (glownie) trolli i zwiekszeniu kontroli nad zajadlymi bez powodu komentarzami, z drugiej zas - wielka grupa forumowiczow uprawia te sama nienawisc, zajadlosc po drugiej stronie. Czym sie roznicie od pisowskich trolli? Jestescie zywym dowodem na to, ze Polacy glownie skladaja sie z zolci i jadu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje