"Polityka? wieszczy rozpad Kukiz'15. Narodowcy zjednoczą się z partią Korwin-Mikkego?

Członkowie klubu Kukiz'15

Członkowie klubu Kukiz'15 (&Fot. Jacek Marczewski / Agencja Gazeta)

1. "Polityka": KORWiN chce stworzyć nową partię z posłami Kukiz'15 2. Z partii Kukiza mieliby odejść głownie narodowcy 3. Krzysztof Bosak dementuje te informacje

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Kukiz'15 ma spore szanse, żeby się rozpaść. To złe wieści dla PiS" - pisze "Polityka". Wedle informacji tygodnika część posłów tej partii - przede wszystkim narodowców - miałaby szukać porozumienia z ugrupowaniem KORWiN.

Dlaczego? Chodzi nie tylko o zbieżność poglądów w takich kwestiach jak imigracja i kryzys uchodźczy, ale i kwestie politycznej taktyki.

"Kukiz'15 ma 40 posłów, ale jako ruch nie pobiera subwencji. (...) KORWiN nie wszedł do Sejmu, ale dostaje subwencję (ponad 4 mln zł rocznie), większość z niej chce przeznaczyć na kampanię. Dla polityków Kukiz'15, którzy musieliby znowu zbierać pieniądze, to suma znacząca" - zauważa tygodnik. Dlatego też wedle "Polityki" KORWiN "skusi narodowców, którzy razem z kilkoma posłami utworzą w Sejmie nowe koło", które stałoby się radykalnie prawicową opozycją wobec PiS.

Do sprawy odniósł się na Twitterze Krzysztof Bosak z Ruchu Narodowego - " 'Polityka' kreśli wizję rozłamu w Kukiz15 i nowego ugrupowania endecko-korwinowskiego. Ciekawe o tyle, że informowałem ich, że to wykluczone" - napisał, dodając, że doniesienia tygodnika oparte są na plotkach.

Warto przeczytać: "Kukiz. Grajek, który został graczem" >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (163)
"Polityka? wieszczy rozpad Kukiz'15. Narodowcy zjednoczą się z partią Korwin-Mikkego?
Zaloguj się
 • gzymek12

  Oceniono 3 razy 3

  jak ci "eksperci" .GW tacy mądrzy to:
  ______________________________________________
  kiedy rozpad .Nierozgarnięta.pl Ryśka Rubikonia .$wetra
  =============================================
  kiedy rozpad POsożydów Grzesia Widelca Skretyny

 • kotmiki

  Oceniono 8 razy -8

  Polecam filmik "Ein Lied fuer Polen-extra3-ARD" pyszny szególnie jak Paranoik ze Straszydłem lądują

 • emektb

  Oceniono 1 raz 1

  O jest nowe słowo trolii pisowsko-narodowych. Postmedia :) Już nie reżymowe, już nie maintreamowe. Teraz to są postmedia. Śliczne.

 • 1-mark-adams

  Oceniono 3 razy 3

  Jeżeli dementują, to jest to prawda.

 • puch-atek

  Oceniono 8 razy -2

  wszystkie koorwy ciągną do Króla Koorwina. Będzie Wielkie Polskie Kroolestwo Koorew i Koorwinkoow. Wszystkie Koorwinki koorwcie się!

 • makaron530

  Oceniono 3 razy 3

  Ktoś mocno spocił sobie mózg, teraz to licząca się trzecia siła w sejmie. Po ewentułalnym podziale nawet chłopiki z PSL-u byli by liczniejsi. Oni o tym wiedzą, spocony mózg nie.

 • sailor2016

  Oceniono 2 razy 2

  Trolle od rana aktywne!!! Kiedy oni zrozumieją, że polski naród tego nie kupi, a wolaków nie trzeba matolić bo już zmatoleni na całego i nikt im nie powie, że białe jest białe, a czarne jest czarne. Para w gwizdek!

 • czemublokujecie_mikonto

  Oceniono 3 razy 1

  Popie...ni narodowcy krula czy qookisa nikogo nie obchodzą!
  Popie...ni wklejacze głupot w gazecie -obchodzą nas szczególnie: WKLEJACIE NAMIĘTNIE WSZĘDZIE TE SWOJE GŁUPAWE SPISY TREŚCI W PUNKTACH JAK DLA CAJMERÓW! RZYGAĆ SIĘ OD TEGO CHCE!

 • moorsoldaten

  Oceniono 3 razy 1

  I znów kłamstwa Szechtera.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje