Posłanka Nowoczesnej wychodzi z telewizji Republika. Usłyszałam "Ojej, jaka delikatna"

27.01.2016 17:23
Posłanka Joanna Schmidt

Posłanka Joanna Schmidt (SŁAWOMIR KAMIŃSKI)

- Nigdy nie byłam w telewizji Republika, ale w końcu zdecydowałam się wziąć udział w jednym z programów - mówi posłanka Nowoczesnej Joanna Schmidt. - Umalowałam się i czekałam na wejście do studia. - dodaje. Pani poseł jednak do studia nie weszła po tym, gdy usłyszała rozmowę dziennikarzy z ekspertami w ramach programu "Kulisy manipulacji flesz".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Joanna Schmidt we wtorek miała wystąpić w TV Republika. Ostatecznie jednak nie pojawiła się w studiu. "Czekając na wejście, w hallu telewizji, oglądać można program Republiki na żywo. Dzisiejsze 'Kulisy manipulacji flesz' o 20.40 poświęcone były kompromitującej nieznajomości podstawowych faktów historycznych przez lidera Nowoczesnej. Po obejrzeniu programu - posłanka z partii Petru uciekła z siedziby telewizji" - pisał portal Niezalezna.pl.

Schmidt: "Język nieestetyczny, nawet chamski"

A co na ten temat mówi sama posłanka? - Dziennikarze i eksperci omawiali w studiu wszystkie wpadki Ryszarda Petru. Ale posługiwali się językiem nieestetycznym, powiedziałabym nawet chamskim - mówi nam Schmidt i wyjaśnia, dlaczego zrezygnowała z udziału w nagraniu.

- Czułam, że atmosfera jest agresywna wobec Nowoczesnej. Pomyślałam, że dlaczego mam się denerwować i z tymi dziennikarzami rozmawiać? - pyta retorycznie.

Pani poseł wyjaśnia także, co działo się już za kulisami programu i jak przebiegała jej rozmowa z producentem: - Poprosiłam producenta o rozmowę i powiedziałam, że nie mogę wystąpić, bo to legitymizowanie TV Republika, na co usłyszałam: "Ojej, jaka delikatna" - tłumaczy. Schmidt twierdzi też, że rozumie zachowanie pracownika stacji: - Reakcja producenta wynikała z faktu, że był sytuacją bardzo zaskoczony. Przyznam, że mnie to nawet rozbawiło - mówi.

Schmidt twierdzi też, że poprosiła pracowników telewizji, by więcej już jej nie zapraszali.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (320)
Zaloguj się
 • burywilk

  Oceniono 118 razy 74

  Rzeczywiście historia to nie jest mocna strona pana Petru .Więcej dystansu . Poseł Gawkowski jeszcze większe byki robił .Można np . jak pan prezydent Komorowski poszukać błędu u pana Kaczyńskiego żeby swoje błędy przykryć ale wtedy następuje kompletna żenada .

 • fabricated

  Oceniono 103 razy 67

  TV Republika jest u mnie w dekoderze tam, gdzie jej miejsce.
  Pomiędzy Hustlerem a Polo TV.
  Nawet jak przełączam kanały to do nich nie dochodzę.

 • adam_l27

  Oceniono 134 razy 62

  Dodajmy, że inna posłanka .Nowoczesna nie wie ile wynosi kwota wolna od podatku.
  Ogólnie ich poziom wiedzy zatrważa ale cóż...

 • pyosalpinx

  Oceniono 103 razy 45

  taka dokladnie jest Tv Republika....probuja byc dowcipni, nabijaja sie z opozycji i KODu....ale w bardzo zalosny sposob....niedawno ogladalem pierwszy raz i wystarczylo 5 minut zeby przelaczyc....Krzysztof Krawczyk bredzi cos o szatanie i dziekuje, ze nareszcie jest telewizja dla niego....ogromna dziecinada

 • jacek.boczkowski

  Oceniono 48 razy 36

  Oni nie informują ale szkalują. Mają z góry ustalone tezy i pod nie konstruują scenariusz programu. To stara bolszewicka szkoła - dajcie mi człowieka a znajdę na niego paragraf. Na szczęście PiS jeszcze nie wprowadził przymusu Oglądania Telewizji Republika.

 • biesczad1

  Oceniono 173 razy 33

  tv republika = "niezależni" PiSowsy laskarze...

 • 1627cd1410

  Oceniono 147 razy 31

  bo to jest tak: kto w republice najbardziej napluje na opozycję od razu dostaje awans do TVP. a tam przywileje.. studia.. apanaże.. pensje.. gabinety.. oglądalność (jeszcze) ...normalnie jak małpy w kontenerze z bananami...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje