Kaczyński skarży się, że w Sejmie wyłączali mu mikrofon. "Polityka" to sprawdziła. Co się okazało?

Jarosław Kaczyński w Sejmie w maju 2012 r.

Jarosław Kaczyński w Sejmie w maju 2012 r. (Fot. Sławomir Kamiński / Agencja)

- Gdy byłem w opozycji, bardzo często wyłączano mi mikrofon - powiedział Jarosław Kaczyński w wywiadzie dla "Rz". "Polityka" postanowiła przyjrzeć się sprawie bliżej. Wniosek?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Nie widzę także ograniczeń w Sejmie, w którym opozycja jest traktowana dużo uprzejmiej niż wtedy, kiedy PiS był w opozycji, choćby mi bardzo często wyłączano mikrofon - powiedział Kaczyński w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej". - Jeżeli dziś ktoś się skarży na to, co się dzieje w Sejmie, to naprawdę albo nie zna faktów, albo jest po prostu hipokrytą - stwierdził prezes PiS.

Jak było naprawdę z "bardzo częstym" wyłączaniem mikrofonu? Sprawdził to tygodnik "Polityka". Dziennikarze w archiwum na sejmowych stronach pochylili się nad stenogramami i zapisami wideo z posiedzeń Sejmu.

W poprzedniej kadencji Kaczyński stawał na mównicy 51 razy. Mikrofon przemawiającemu może wyłączyć jedynie marszałek Sejmu. Prezesowi PiS nie zrobiono tego ani razu. Mimo że np. w maju 2012 r. Kaczyński przekraczał czas wystąpienia, ówczesna marszałek Ewa Kopacz ograniczyła się tylko do ośmiokrotnego upomnienia posła opozycji.

Wyłączyć Kaczyńskiemu mikrofon kilka razy natomiast chciał "głos zidentyfikowany jako Stefana Niesiołowskiego". Marszałek pozostała jednak głucha na żądania posła PO.

"Polityka" konkluduje: "Jarosław Kaczyński nie po raz pierwszy mija się z prawdą, tym razem w autoryzowanym wywiadzie".

O przywódcy PiS-u przeczytasz w książce "Jarosław. Tajemnice Kaczyńskiego. Portret niepolityczny" >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (820)
Kaczyński skarży się, że w Sejmie wyłączali mu mikrofon. "Polityka" to sprawdziła. Co się okazało?
Zaloguj się
 • Jarosław Kula

  Oceniono 1 raz -1

  Trzeba było sprawdzić wcześniej, nawet od 1989 r. i mieć dowody na cały ten okres aby zarzucić kłamstwo. A skoro nie sprawdzono to znaczy, że te zarzuty to zwykłe szczekanie kundli na opłotkach.

 • es-q

  Oceniono 2 razy 0

  Nie piszcie żle o czlowieku, ktory przez całe życie nie mial kobiety, miał tylko kotkę, nie ma auta jak każdy normalny, nie ma wielu innych rzeczy, które maja normalni obywatele...
  Moze ta jego złość wypływa, jak u każdego samotnika, jak każdej starej panny.. włąśnie z odrzucenia bo klauny i wazeliniarze nie zastąpia osoby bliskiej, dzieci....
  Starość w samotności, starość ze świadomościa,że miliardy plemników poszły w prześcieradło,,że zniknie sie bezpotomnie / dla nas na szczęście bezpotomnie/...To wszystko musi dzialać na glowę.
  Już niedługo opuszczą go klauni gdy za kilka miesięcy zmieni się rząd i opcja polityczna. Stary będzie patrzył z boku jak odbywa się sądzenie sztraszydła i budynia i wazeliniarzy np komunistycznych prokuratorów, czerwonych jak burak...
  A może już dalej nie pisać bo o 6 rano zapukają usłużne psy do mojego domu???

 • Oceniono 4 razy 2

  Ledwo otworzy kaczy dziob juz KLAMIE, ale jak sie ma tylko 9 klas i cala reszta falszywa to wiadomo, ze lze jak najety, zdolny jest do kazdego przestepstwa choc ma 67 lat i nie chce odejsc na emeryture, Alzheimer juz w drodze.

 • lethal_devotion

  Oceniono 5 razy 3

  Podobno był też internowany...

 • Kaśka Zamłyńska

  Oceniono 1 raz -1

  siedem.videosejm.pl/video/35890-posel-jaroslaw-kaczynski-wystapienie-z-dnia-17-grudnia-2014-roku

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 4 razy 4

  Nie mozna sie dziwic...to juz stetryczaly i chory z nienawisci (do samego siebie) ramol, ktòry potrzebuje paliwa dla swoich nie najmadrzejszych zwolennikòw....

 • zsaba

  Oceniono 3 razy 3

  tak, i też aresztowali w stanie wojennym, sfałszowali wszystko od urodzenia do dnia dzisiejszego, jedno jajo mniejsze też wpływa na stan umysłu.

 • obserwatorfiubziu

  0

  ZAPROWADŻCIE TEGO SZCZERBATEGO STAREGO KAWALERA STANU DO DENTYSTY, NIECH MU PROTEZY DOROBI I WYCZYŚCI PIEŃKI W DZIĄSŁACH, BO JEDZIE MU Z MORDY NA CO NAJMNIEJ NA KILKA METRÓW!NAWET SKROPIONA SZCZYPIŃSKA NIE JEST W STANIE STŁUMIĆ SMRODU!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje