Kard. Grocholewski: nowe ustawy w Polsce są doskonałe. Nie rozumiem oburzenia przeciwników

26.01.2016 12:55
Kardynał Zenon Grocholewski

Kardynał Zenon Grocholewski (ADAM KOZAK)

Były prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego kard. Zenon Grocholewski ocenił jako "doskonałe" nowe ustawy dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i mediów. W wywiadzie dla włoskiego portalu katolickiego przyznał, że nie rozumie oburzenia przeciwników ustaw.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W rozmowie z portalem "La Fede Quotidiana" (Codzienna wiara) kardynał Grocholewski poproszony o ocenę nowych ustaw oświadczył: "Moim zdaniem są one doskonałe i konieczne. Nie rozumiem powodu takiego oburzenia opozycji i części dziennikarzy wobec niezbędnych rozporządzeń".

- Weźmy przykład mediów, które często stawały się agresywne, mało obiektywne i także stronnicze w opisie rzeczywistości. Motyw tej fali wzburzenia jest, uważam, inny - stwierdził emerytowany prefekt watykańskiej kongregacji. Wyraził opinię, że "obecna opozycja w Polsce nie potrafiła zaakceptować porażki wyborczej".

- Nie strawiła spokojnie odpowiedzi przy urnach, może dlatego, że była pewna zwycięstwa, a jednak przegrała. To wszystko - ocenił kardynał Grocholewski.

Przyznał, że jest "bardzo zadowolony" z obecnych zmian w Polsce. - Uważam, że nowy prezydent i premier pracują dobrze, wykonują z mądrością dobrą pracę przy poszanowaniu wrażliwości większości Polaków i tradycji, także katolickiej - stwierdził.

Zdaniem kardynała Grocholewskiego trzeba dać władzom czas, by mogły pracować.

- Oczywiście trzeba ich osądzić po tym, co konkretnie zrobią, a jeśli nie będą umieć zrealizować tego, co zapowiadały w kampanii wyborczej, należy przyjąć to do wiadomości i ocenić. Na razie jestem usatysfakcjonowany - powiedział watykański dostojnik.Zobacz także
Komentarze (474)
Kard. Grocholewski: nowe ustawy w Polsce są doskonałe. Nie rozumiem oburzenia przeciwników
Zaloguj się
 • andrew1507

  Oceniono 1 raz 1

  Niestety kościół katolicki poparł narodowych socjalistów i faszystów.
  Sądzę, że w perspektywie to spowoduje rozbrat społeczeństwa z kościołem katolickim i jeszcze gwałtowniejszy odpływ dominicantes z centrum i lewej strony.

 • miets1

  Oceniono 1 raz 1

  Czołowy prominent watykański, politycznie i społecznie jest nadal na etapie feudalizmu.

 • sakal_370

  Oceniono 1 raz 1

  dla mnie człowieku nic nie znaczysz, kto Cię wychował ?? katoliku?? kardynale. Wspierasz purpurowy c. kłamstwo i nienawiść !!!

 • ibrylowska

  0

  Co to jakieś odgrzewane kotlety w GW, przecież ten artykuł był już miesiac temu , czy ktoś w wydaniu internetowym GW panuje nad tym co się podaje do wiadomości jako newsy. A kardynał, to nie wie co to są dobre ustawy. Polakom nie potrzeba doskonałych ustaw tylko solidnych i dobrych, a nie takie gnioty jak uchwala PIS.

 • 2mimoza

  Oceniono 2 razy 0

  No, nareszcie jakiś mądry czarnosukienkowy

 • graff6

  Oceniono 3 razy 1

  Zdaje się ten kardynał już nie wiele rozumie, czas już odejść na emeryturę...

 • ostjan

  Oceniono 3 razy 1

  Kardynał powinien powrócić do liczenia diabłów na łebku szpilki. W tym ma du ze do świadczenie i nie powinien wychylać się poza swoją specjalizację zawodową.

 • janeklewandowski1957

  Oceniono 1 raz 1

  Grocholewski p Bóg odebrał ci rozum .Lecz się na nogi ,bo na głowę za pózno .A i w psychiatrykach miejsc może brakować bo Polska rozwinęła się w idiotów ???

 • ajka984

  Oceniono 3 razy 3

  KK niech zwróci 80 mln ,które dodatkowo PIS przekazał im z kasy ZUS na Swiatowe dni młodzieży .przez nich emeryci mogą mieć zmniejszone emerytury /bo waloryzacja to 3,-zł na emeryta/

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje