Kard. Grocholewski: nowe ustawy w Polsce są doskonałe. Nie rozumiem oburzenia przeciwników

26.01.2016 12:55
Kardynał Zenon Grocholewski

Kardynał Zenon Grocholewski (ADAM KOZAK)

Były prefekt Kongregacji Wychowania Katolickiego kard. Zenon Grocholewski ocenił jako "doskonałe" nowe ustawy dotyczące Trybunału Konstytucyjnego i mediów. W wywiadzie dla włoskiego portalu katolickiego przyznał, że nie rozumie oburzenia przeciwników ustaw.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W rozmowie z portalem "La Fede Quotidiana" (Codzienna wiara) kardynał Grocholewski poproszony o ocenę nowych ustaw oświadczył: "Moim zdaniem są one doskonałe i konieczne. Nie rozumiem powodu takiego oburzenia opozycji i części dziennikarzy wobec niezbędnych rozporządzeń".

- Weźmy przykład mediów, które często stawały się agresywne, mało obiektywne i także stronnicze w opisie rzeczywistości. Motyw tej fali wzburzenia jest, uważam, inny - stwierdził emerytowany prefekt watykańskiej kongregacji. Wyraził opinię, że "obecna opozycja w Polsce nie potrafiła zaakceptować porażki wyborczej".

- Nie strawiła spokojnie odpowiedzi przy urnach, może dlatego, że była pewna zwycięstwa, a jednak przegrała. To wszystko - ocenił kardynał Grocholewski.

Przyznał, że jest "bardzo zadowolony" z obecnych zmian w Polsce. - Uważam, że nowy prezydent i premier pracują dobrze, wykonują z mądrością dobrą pracę przy poszanowaniu wrażliwości większości Polaków i tradycji, także katolickiej - stwierdził.

Zdaniem kardynała Grocholewskiego trzeba dać władzom czas, by mogły pracować.

- Oczywiście trzeba ich osądzić po tym, co konkretnie zrobią, a jeśli nie będą umieć zrealizować tego, co zapowiadały w kampanii wyborczej, należy przyjąć to do wiadomości i ocenić. Na razie jestem usatysfakcjonowany - powiedział watykański dostojnik.Zobacz także
Komentarze (474)
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 135 razy 107

  Lemingi mają małe mózgi a duże głowy i języki do kapowania w UE a bez koryta długo nie pociągną i będą musieli wyprowadzić sztandar jak PZPR.

 • genocidezionism

  Oceniono 159 razy 107

  Kardynał Grocholewski to bardzo mądry i wykształcony prawnik o międzynarodowej renomie.
  Uważam wypowiedziane sądy za ocenę obiektywną polskiej rzeczywistości w sprawie TK.
  Nie może być tak ,że sędziowie TK piszą sobier prawo dla siebie i pod siebie , biora za to bardzo duże pieniądze i na koniec mogą rozstrzygać we własnej sprawie!!!
  Tak dzieje sie tylko w rzeczywistości mafijnej. Czy aby w Polsce nie działa Mafia Prawnicza?
  Czy aby przeciętny Polaka już za samo wescie do sądu musi opłacać się Mafii Prawniczej.
  Czy opłaty notarialne to nie wymuszenia rozbójnicze? Dlaczego polacy MUSZĄ OPŁACAĆ SIĘ KORPORACJOM PRAWNICZYM I DLACZEGO TE KORPORACJE PISZA PRZEPISY PRAWA DLA SIEBIE I POD SIEBIE? CZAS TO ZAKOŃCZYĆ

 • ek1111

  Oceniono 104 razy 98

  Jeśli ustawy są dobre dla duchowieństwa, to tragedia dla Narodu. Pewnie klechy już doszły do porozumienia z obecnymi zarządcami i zacznie się łupienie zwykłych ludzi pracy. Szlak by to trafił!!!

 • totuus

  Oceniono 82 razy 74

  "obecna opozycja w Polsce nie potrafiła zaakceptować porażki wyborczej"

  Jakoś obecna opozycja nie miała w zwyczaju wrzeszczeć po przegranych wyborach, że wybory sfałszowano...

 • c.t.k

  Oceniono 295 razy 61

  Te ustawy są tak samo dobre dla Polski,jak była wasza pieprzona komisja majątkowa.Niejasności,niekonstytucyjność i okradanie państwa.Chór z wami

 • i_am_keyser_soze

  Oceniono 282 razy 54

  Nic nie możemy poradzić na to, że drogi kardynał nic nie kapuje. To twój problem kardynale, ale naprawdę po co się publicznie chwalić, że jest się niekumatym?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje