Jedna kobieta nie żyje, druga jest ranna. Atak nożowników w sklepie

26.01.2016 07:49
Nożownicy zaatakowali w sklepie

Nożownicy zaatakowali w sklepie (NIR ELIAS/REUTERS)

1. Dwóch Palestyńczyków zaatakowało w poniedziałek nożem dwie kobiety
2. Do ataku doszło na północny zachód od Jerozolimy
3. Napastników zastrzeliły służby bezpieczeństwa
4. Jedna z rannych zmarła w szpitalu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

24-latka zmarła po kilku godzinach od ataku, do którego doszło w sklepie spożywczym na osiedlu Beit Horon na Zachodnim Brzegu Jordanu. Druga lekko ranna kobieta wciąż znajduje się w szpitalu.

Jak podała policja, na miejscu ataku pirotechnicy rozbroili także dwa ładunki wybuchowe.

Fala przemocy

Od początku października 2015 r. na Zachodnim Brzegu Jordanu, w Izraelu i w Jerozolimie Wschodniej dochodzi do podobnych aktów przemocy i ataków palestyńskich nożowników, działających w pojedynkę, na przedstawicieli izraelskich sił bezpieczeństwa. Według agencji AFP od 1 października 2015 roku fala przemocy pociągnęła za sobą śmierć 159 Palestyńczyków, w większości sprawców ataków, i 25 Izraelczyków.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (174)
Zaloguj się
 • Przemek Winski

  Oceniono 72 razy 48

  Palestynczycy zadzgali w sklepie dwie kobiety i malutki artykulik na dole stronki. Komentarze i wszystko dozwolone. Na gorze strony mega material o tym jak jakis Polak zwyzywal w sklepie Palestynczyka od brudasow. Komentarze zablokowane. Robcie takdalej, to nikt juz was nie bedzie czytalal a PiS nastepne wyborywygra 70 procentami! Gazeto, czywy nas macie za idiotow?

 • 31.februarius

  Oceniono 47 razy 29

  Gdyby to się wydarzyło w kalifacie almania, tamtejsze media poinformowały by o tym w następną sobotę.

 • dryl1

  Oceniono 32 razy 26

  Wyrazy współczucia. Jak zwykle odważni do kobiet i dzieci. Pozdrawiam Izraelczyków i współczuje sąsiadów. Ale radzicie sobie doskonale i jeszcze normalnie żyjecie. Można podziwiać odwagę i zaradność.

 • elemir

  Oceniono 38 razy 26

  Zasadniczo to umieją - zarżnąć, oblać kwasem lub zgwałcić kogoś bezbronnego. Jednego nie rozumiem - dlaczego pani Angela M. chce, aby takie atrakcje stały się codziennością Warszawy, Pragi, Budapesztu.

 • t-i-g-e-r

  Oceniono 34 razy 26

  Taką plagę ściąga na Europę Merkel. W Szwecji zadźgali pracownicę ośrodka pomocy społecznej, tutaj też kobiety. Niemcy powinni ją odsunąć od władzy bo kolejne miliony w drodze a pöźniej plan łączenia rodzin gdzie jeden imigrant będzie mógł sprowsdzić np. 7 członków rodziny.

 • darmowy1

  Oceniono 33 razy 21

  Jak idą z nożami na dziewczynę to OK ale jak w Polsce obrażają słownie Palestyńczyka to jest afera. Co się gość dziwi, że zbiera to co zasiali jego pobratymcy?

 • poppers68

  Oceniono 39 razy 15

  Właśne przeczytałem o agresji w Polsce wobec Palestyńczyka będącego od 3 ch lat w naszym kraju. Teraz z kolei o kolejnej ( powtarzam : kolejnej ) agresji , tym razem Palestyńczyków wobec innych osób...
  Nie jestem ani lewakiem ani prawakiem. Parę lat temu spotkałem w Gdańsku Palestyńczyka. Czekaliśmy obaj na spotkanie w jednej z firm handlowych. Krótka rozmowa potoczyła się w stronę sytuacji w Izraelu. Mówię, że wszystko rozumiem ale nie akceptuję wysadzania się z pasami C4 w autobusach szkolnych z jadącymi izraelskimi dzieciaczkami do szkoły. Facet odpowiada : " No Wiesz, to jest walka a walka wymaga ofiar".
  No to ja nie mam nic do powiedzenia w tej sprawie....

 • neokles

  Oceniono 51 razy 15

  To jest walka o niepodległość Palestyny? W takim razie takiego kraju nigdy nie powinno być. Po za tym państw arabskich jest naprawdę sporo - chyba z 15

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje