Francja. Szef regionu Calais prosi o przysłanie wojska w związku z migrantami

25.01.2016 19:09
1. Szef administracji regionu Calais zaapelował do władz o przysłanie wojska
2. W sobotę migranci wdarli się do portu i na pokład brytyjskiego promu
3. W "dżungli" pod Calais koczuje ok. 4 tys. osób

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tysiące migrantów uciekających przed wojną i nędzą w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie przybyło w zeszłym roku do Calais, skąd na różne sposoby usiłują dotrzeć do Wielkiej Brytanii. Około czterech tysięcy migrantów koczuje w slumsach pod Calais, zwanych "dżunglą".

W sobotę ok. 200 uchodźców przedostało się w Calais do portu, część z nich weszła na pokład brytyjskiego promu. - Tylko armia może przywrócić bezpieczeństwo w Calais - powiedział dziennikarzom Xavier Bertrand, szef administracji Nord Pas-de-Calais, regionu na północy Francji.

"Migranci chcą się udać do Anglii, by tam pracować bez dokumentów"

- Nie chcemy tragedii w Calais, ale dokładnie do tego dojdzie, jeśli nie będzie silniejszej reakcji - powiedział Bertrand. Wezwał też prezydenta Francji Francois Hollande'a do odwiedzenia Calais i zapoznania się z panującą tam sytuacją.

Bertrand zarzucił Wielkiej Brytanii, że ponosi ona znaczną część odpowiedzialności za to, co dzieje się w Calais. - Migranci chcą się udać do Anglii, wiedzą, że można tam pracować bez dokumentów. Dopóki Anglicy nie zmienią przepisów, my będziemy mieli problemy. Albo Anglicy ustąpią, szczerze i serio, albo damy im z powrotem ich granicę - powiedział.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (289)
Francja. Szef regionu Calais prosi o przysłanie wojska w związku z migrantami
Zaloguj się
 • kocurxtr

  Oceniono 2 razy 2

  wysłać tam posłankę Joannę Muchę
  niech Ją grupowo ubogacą...

 • aro7

  Oceniono 2 razy 2

  i niby Merkel pół życia ponad , żyjąca w NRD i inni przywódcy państw UE, majacy do dyspozycji ekspertów, wywiady itp NIE WIEDZIELI, czym będzie skutkowało Wpuszczenie na terytorium Miliona ludzi, bez kontroli żadnej? bez planu, bez znajomości języka.. oraz zupełnie innymi wartościami i zachowaniami społecznymi?
  i co teraz będzie?
  będzie jak po zamachu na WTC w Nowym Jorku..
  Europejczycy, przestraszeni zrzekną się swoich praw i swobód obywatelskich na rzecz Kontrolującego Wszystko Państwa policyjnego.. szkoda, że to państwo Łupi firmy transportowe za to, że imigranci włamali się do ich TIRów ale imigrantów kara żadna nie spotyka.

 • watchawk

  Oceniono 1 raz 1

  W tej dzungli siedza migranci pokrzywdzeni, biedni ale wybredni. Zabita dechami Francja ich nie interesuje. Ciekawe jakby zareagowali na perspektywe przesiedlenia do Polski.

 • maxgazeta.pl

  Oceniono 1 raz 1

  O morderstwie w szwedzkim osrodku dla imigrantow to nie wspomnicie? O turbanach mozna pisac tylko dobrze?

 • ladne_sny

  Oceniono 3 razy 3

  bez spacji rzecz jasna: h t t p : / /petapixel. com/2016/01/25/ photojournalist-mugged-by-refugees-he-was-trying-to-help

 • zalogopeda

  Oceniono 2 razy 2

  "Bertrand zarzucił Wielkiej Brytanii, że ponosi ona znaczną część odpowiedzialności za to, co dzieje się w Calais. - Migranci chcą się udać do Anglii, wiedzą, że można tam pracować bez dokumentów."
  To oczywiscie argument z rzyci, w Wielkiej Brytaniii juz od wielu lat przykreca sie srube w zatrudnieniu nielegalnych osob i coraz trudniej znalezc prace nielegalnie. Chyba, ze facetowi chodzi o to, ze znajduja ta prace... nielegalnie. Tak jak... we Francji :)

 • siekieraaxe

  Oceniono 5 razy 3

  Powiem wam coś ,
  CZEGO W WARSZAWIE NIE WIECIE
  W Guben, Frankfurcie/O, Swed,t Gorlitz. Cottbus sa
  TYSIACE PUSTYCh MIESZKAN
  Wkrótce tu bedzie kalifat,
  300 METERÓW ZA ODRĄ I NYSĄ.
  Ale lepiej "budzic entuzjazm dla imigracji"
  cytat z PR, 3 dziś 8.40.

 • darpodinio

  Oceniono 40 razy 36

  A pod artykułem o zabójstwie pracownicy ośrodka dla uchodźców w Szwecji cenzura prewencyjna. "Cenisz dobre dziennikarstwo?"

 • uzdek98

  Oceniono 2 razy 2

  rychlo w czas... wylapac szybko to islamskie robactwo, zapakowac w kontenery i z powrotem do afryki ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje