Francja. Szef regionu Calais prosi o przysłanie wojska w związku z migrantami

25.01.2016 19:09
1. Szef administracji regionu Calais zaapelował do władz o przysłanie wojska
2. W sobotę migranci wdarli się do portu i na pokład brytyjskiego promu
3. W "dżungli" pod Calais koczuje ok. 4 tys. osób

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Tysiące migrantów uciekających przed wojną i nędzą w Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie przybyło w zeszłym roku do Calais, skąd na różne sposoby usiłują dotrzeć do Wielkiej Brytanii. Około czterech tysięcy migrantów koczuje w slumsach pod Calais, zwanych "dżunglą".

W sobotę ok. 200 uchodźców przedostało się w Calais do portu, część z nich weszła na pokład brytyjskiego promu. - Tylko armia może przywrócić bezpieczeństwo w Calais - powiedział dziennikarzom Xavier Bertrand, szef administracji Nord Pas-de-Calais, regionu na północy Francji.

"Migranci chcą się udać do Anglii, by tam pracować bez dokumentów"

- Nie chcemy tragedii w Calais, ale dokładnie do tego dojdzie, jeśli nie będzie silniejszej reakcji - powiedział Bertrand. Wezwał też prezydenta Francji Francois Hollande'a do odwiedzenia Calais i zapoznania się z panującą tam sytuacją.

Bertrand zarzucił Wielkiej Brytanii, że ponosi ona znaczną część odpowiedzialności za to, co dzieje się w Calais. - Migranci chcą się udać do Anglii, wiedzą, że można tam pracować bez dokumentów. Dopóki Anglicy nie zmienią przepisów, my będziemy mieli problemy. Albo Anglicy ustąpią, szczerze i serio, albo damy im z powrotem ich granicę - powiedział.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (289)
Zaloguj się
 • villiers

  Oceniono 470 razy 148

  Szanowna Gazeto Wybiorcza!
  >>>Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum.<<<
  A później raptem - o przysłaniu wojska.

  A gwałt , czy to naruszanie godności?
  A pobicie ?
  A morderstwo?
  Kręcicie się jak kura z pierwszym jajem.

 • proteusz33

  Oceniono 447 razy 141

  Gdy Węgry budowały płot na granicy to politycy Unii rzucali na nich gromy.A dzisiaj ci sami politycy zagrozili Grecji że jeżeli nie uszczelnią swojej granicy to wykluczą ich z Schengen
  Pełna hipokryzja.Sitwa z EPP krytykuje kraje które im się nie podobają a nie te w których są odstępstwa od zasad UE

 • perun79

  Oceniono 438 razy 138

  Ale pamiętajcie Orban i Korwin to faszyści bo nie szanują biednych uchodźców.

 • elasp

  Oceniono 484 razy 106

  Powinna tam się znaleźć brygada z Polski: Tusk, Kopacz, Mucha, Lis, Smolar, Szczuka, Blumsztajn, Wigura, Schetyna...

 • kirgar

  Oceniono 471 razy 81

  Lewactwo ma krew na rękach niewinnej szwedzkiej dziewczyny , zamordowanej przez "uchodźce". niestety wielu młodych ludzi daję się wykorzystywać chorym lewackim hasłom i pomaga tym bydlakom w podbijaniu Europy! Precz z lewactwem , precz ze zdrajcami przekupionymi przez sorosowe srebrniki !

 • ginusia

  Oceniono 82 razy 76

  Moja Kochana Gazeto,

  Jestem z Toba od jedenastu lat. Wczesniej moj Tato kupowal Wyborcza w kiosku. Jestescie z nami od poczatku. Byliscie zawsze wykladnikiem tego co dobre dla naszego kraju. Teraz nie moge Was czytac czasami... Ten brak komentarzy pod artykulami jest paskudny!!! Zarzucacie PiS-owi takie czy inne dzialania ale Wy nie jestescie lepsi!!! Po tym wszystkim co sie dzieje w zwiazku z imigrantami taka postawa to wielki syf!!!!!!!!!!!!!!

 • diabel-tasmasnki-reaktywacja-d

  Oceniono 419 razy 57

  Czy nasyłanie wojska na biednych uchodźców jest zgodne z wartościami europejskimi, czy KE nie powinna zająć się tą sprawą?

 • razb1947

  Oceniono 434 razy 56

  UE nie powinna dawać im żadnych pieniędzy tylko żywność z wieprzowiny i problem zostanie rozwiązany.

 • shipa

  Oceniono 407 razy 53

  Winny rząd Francji, winny rząd Wielkiej Brytanii, tylko ci ,,biedni uchodźcy z ogarnietej wojna Francji" sa niewinni.

  Nielegalni imigranci, w żaden sposob nieudekumentowani, wykorzystują dobre serca i naiwność Europejczyków, a zwłaszcza hojność ich systemu socjalnego. A my, społeczeństwa europejskie, nie stawiamy przed sadem i nie kazemy ponosić odpowiedzialności prawnej ludziom w stylu Szalonej Angeli, którzy potęgują ta sytuacje.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje