Szwecja: uchodźca zaatakował nożem pracownicę ośrodka migracyjnego. Kobieta nie żyje

25.01.2016 18:01
Ośrodek w Molndal, w którym doszło do ataku

Ośrodek w Molndal, w którym doszło do ataku (Fot. ADAM IHSE / AP Photo)

1. Do ataku doszło w środku dla uchodźców w szwedzkim Molndal
2. W placówce przebywają osoby w wieku od 14 do 17 lat
3. 22-latka zajmowała się opieką nad nowo przybyłymi migrantami
4. Kobieta zmarła po przewiezieniu do szpitala

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Z relacji świadków wynika, że do tragedii doszło w trakcie kłótni, jaka wybuchła w ośrodku. Nie są znane szczegóły zdarzenia, szwedzka policja nie podała personaliów ani narodowości nożownika. Wiadomo tylko, że sprawca miał 15 lat; został tymczasowo aresztowany, zostanie oskarżony o morderstwo.

Wieczorem na miejsce przybył premier Szwecji Stefan Loefven. W emocjonalnym przemówieniu szef rządu złożył kondolencje rodzinie ofiary i zapowiedział działania mające przeciwdziałać tego typu zdarzeniom, w tym zwiększenie środków na policję.

W 2015 roku w Szwecji zgłoszono 1,6 tys. przypadków przemocy w ośrodkach dla młodych imigrantów; w 2014 roku było 800 takich zdarzeń. W ośrodku w Moelndal przebywają imigranci w wieku 15-19 lat, nie mający opiekunów prawnych. Całodobową opiekę nad nimi sprawuje personel podległy gminnym służbom socjalnym.

Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także

Najnowsze informacje