Brutalny napad na sklep w Rybniku. Policja publikuje zdjęcia z monitoringu

25.01.2016 15:51
Policja prosi o pomoc w ujęciu sprawcy napadu

Policja prosi o pomoc w ujęciu sprawcy napadu (Fot. Komenda Miejska Policji w Rybniku)

1. 20 stycznia zamaskowany mężczyzna napadł na sklep w Rybniku
2. Uderzył ekspedientkę i groził jej bronią
3. Policja poszukuje bandyty i udostępniła zdjęcia z monitoringu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wieczorem 20 stycznia zamaskowany mężczyzna wszedł do sklepu przy ulicy Wierzbowej w Rybniku i zagroził sprzedawczyni przedmiotem przypominającym broń. Kilka razy uderzył kobietę, a następnie zabrał szufladę kasy fiskalnej i uciekł.

Policja wciąż poszukuje złodzieja. Udało się wprawdzie zabezpieczyć nagranie z monitoringu, ale mężczyzna ma na nim widoczne tylko oczy. Kierunek jego ucieczki zdradziły ślady na śniegu. Napastnik szedł w kierunku ulicy Wierzbowej, a następnie wzdłuż brzegu rzeki Nysy, po czym wbiegł na ulicę Rudzką i dalej w ulicę Sikorek.

Rzeczniczka śląskiej policji zaapelowała do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informację o sprawcy napadu, do zgłaszania się na komendę policji w Rybniku. - Być może ktoś był wtedy w tej okolicy i coś widział albo zna kogoś, kto nagle zaczął dysponować większą sumą pieniędzy - apeluje.

Rysopis sprawcy

Na stronie Komendy Miejskiej Policji w Rybniku udostępniono rysopis sprawcy:

"Mężczyzna, normalnej budowy ciała, wzrost około 170 - 180 cm. Ubrany był w jasny, niebieski polar z wysoką stójką, zapinany na zamek. Jasne spodnie, najprawdopodobniej jeansowe. Na głowie miał założoną czarną kominiarkę z wyciętymi otworami na oczy, na rękach miał założone czarne rękawiczki ".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (69)
Zaloguj się
 • razb1947

  Oceniono 432 razy 54

  Złapać i zamknąć go w celi razem z gejami co najmniej na rok, to już napewno do końca życia nawet nie wejdzie do sklepu.

 • kontest_two

  Oceniono 323 razy 21

  Wy, wyborczaki już totalnie odkleiliście się od rzeczywistości. Gdy się czyta formułkę o uchodźcach i tzw. mowie nienawiści pod artykułem o zabójstwie pracownicy ośrodka migracyjnego w Szwecji dokonanego przez bydlaka - migranta, to nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać. A poza tym to nie :"uchodźca zaatakował nożem" tylko: "zwyrodnialec bydlak zamordował kobietę"

 • ropuch1pincet

  Oceniono 305 razy 19

  Pod naszymi tekstami o uchodźcach pojawiała się zatrważająca liczba komentarzy, które nawoływały do przestępstw, zawierały treści rasistowskie i ksenofobiczne. Nie chcemy ich pokazywać. Nie godzimy się na naruszanie godności innych ludzi na naszym forum. Dlatego zdecydowaliśmy, że wyłączymy możliwość komentowania pod naszymi tekstami o uchodźcach. Będziemy też zgłaszać do prokuratury przypadki nawoływania do nienawiści na tle rasowym i religijnym.

 • Ku Ba

  Oceniono 296 razy 18

  Nie wiem kto to, ale jak go znajdziecie to możecie od razu zabić. Tyle na temat.

 • ropuch1pincet

  Oceniono 274 razy 18

  Cześć Pamięci zamordowanej Szwedki.

 • plorg

  Oceniono 237 razy 15

  "Policja poszukuje bandyty, udostępniła zdjęcia z monitoringu"

  Powiedzcie, że te "zdjęcia" to żart. Chociaż do 1 kwiernia jeszcze daleko.

 • daghda.irish.pub

  Oceniono 3 razy 3

  Nieuki z Gazety! Przez Rybnik przepływa NA-CY-NA a nie Nysa. Z drugiej strony, zdjęcie jest marnej jakości ale może ktoś typa widział bo centrum miasta usiane jest kamerami...

 • kadykianus

  Oceniono 3 razy 3

  Nie jestem w stanie rozpoznać gatunków owoców w tym warzywniaku, a co dopiero tego śmierdzącego bandytę, który ma wszy i jest zagrzybiony. Nie martw się tłuku z nizin społecznych - to jądro kiedyś zstąpi.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje