Krystyna Pawłowicz szefową jednej z komisji śledczych? Rzecznik klubu PiS: "Nie wykluczamy tej kandydatury"

25.01.2016 12:11
Krystyna Pawłowicz

Krystyna Pawłowicz (Fot. Przemek Wierzchowski / Agencja Gazeta)

1. "Fakt": Pawłowicz może zostać szefową jednej z komisji śledczych
2. Rzeczniczka klubu PiS nie wyklucza kandydatury Pawłowicz
3. Wśród polityków PiS pogłoski o kandydaturze wzbudziły mieszane uczucia

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak ustalił dziennik "Fakt", w kręgach polityków PiS poważnie rozważana jest kandydatura prof. Krystyny Pawłowicz na szefową jednej z komisji śledczych ws. afery podsłuchowej. Partia zdradziła niedawno plany powołania kilku komisji, które będą zajmowały się badaniem "nieprawidłowości" z czasów rządów PO. Dwie z nich mają zająć się aferą taśmową - jedna rozpatrzy sprawę "ogólnie", a druga zbada kwestię inwigilacji dziennikarzy przez policję i służby już po wybuchu afery.

Anonimowe źródło "Faktu" w PiS potwierdza, że partia bierze pod uwagę osoby z kręgu komisji sprawiedliwości, ustawodawczej i kodyfikacyjnej, a wybór Pawłowicz na szefową jest w zasadzie pewniakiem.

Nazwiska wyssane z palca, ale...

Jednak oficjalnie PiS nie potwierdza tych informacji. - Podczas posiedzenia sejmu rzeczywiście zdecydowaliśmy, że takie komisje będą. Nie wykluczamy oczywiście kandydatury prof. Pawłowicz, ale na razie prowadzimy wstępne rozmowy z kandydatami i wszystkie nazwiska, które pojawiają się w mediach, są wyssane z palca - powiedziała portalowi Gazeta.pl rzeczniczka klubu parlamentarnego PiS, Beata Mazurek.

W partii Kaczyńskiego pogłoski o kandydaturze Pawłowicz budzą podobno mieszane uczucia. Jedni uważają, że wyrazistość i cięty język posłanki przysłuży się "zwycięstwu komisji", dla innych kontrowersyjne wypowiedzi profesor przyniosą partii wizerunkowe straty. Opozycja jest z kolei przekonana, że Pawłowicz "zrobi z komisji cyrk".

Sama Pawłowicz odmówiła portalowi Gazeta.pl komentarza w tej sprawie.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (223)
Zaloguj się
 • me_on_gazeta

  Oceniono 57 razy 49

  Pawłowicz nie ma tytułu naukowego profesora, nie można więc pisać "prof. Krystyna Pawłowicz". Stanowiska uniwersyteckie, zwłaszcza byłe, zapisuje się inaczej.

 • rejkawik

  Oceniono 45 razy 43

  I bardzo dobrze, jak najwięcej komisji! A PiS przejedzie się na tym prędzej, niż myśli.

 • egonw3

  Oceniono 47 razy 43

  Komisja śledcza ustali, kto dodał koniny do gulaszu wieprzowego.

 • ta.deusz

  Oceniono 326 razy 40

  Da wam lemingi popalić :)))

  www.fronda.pl/a/mocny-list-dr-morawiec-do-verhofstadta-kimze-pan-jestes,64662.html

 • badziewiak66

  Oceniono 257 razy 31

  Wy tam nie lubicie takich wyrazistych postaci , ludzi oddanych zasadom, wynoszących wyżej ducha ponad materię. Pawłowicz należy od tej grupy polityków , którzy nie zmieniają swoich poglądów jak chorągiewka na wietrze. Bardzo ją za to cenię , po prostu wierzę takim politykom, bo jak coś mówi to to robi. Skundlona klasa polityczna, karierowicze i cwaniacy , jakich u nas bez liku, do pięt Pawłowicz nie sięga, i ten na Rubikoniu i Gasiuk ( akcentuje się jak Marczuk na "a" ) co to nawet kwoty wolnej od podatku nie zna. O Panu co wam nawet nogi nie poda to już nic nie napiszę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje