Wiceszef policji złożył rezygnację: "Względy osobiste". RMF FM: Nadinsp. Popławski zaczynał w ZOMO

25.01.2016 10:27
Zastępca KG Policji, nadinsp. Cezary Popłąwski

Zastępca KG Policji, nadinsp. Cezary Popłąwski (Fot. policja/MAREK KRUPA)

1. Zastępca KG policji nadinsp. Cezary Popławski zrezygnował ze stanowiska
2. KGP: Swoją decyzję umotywował "ważnymi względami osobistymi"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak podano, nadinsp. Popławski zwrócił się o rezygnację ze stanowiska do szefa MSWiA za pośrednictwem komendanta głównego policji. Jako zastępca KGP nadzorował on pion prewencji oraz ruchu drogowego. Funkcję tę pełnił od lutego 2015 r.

Według informacji ujawnionych w zeszłym tygodniu przez RMF FM Popławski rozpoczynał swoją służbę w policji od pracy w ZOMO. Jak podawano, sam Popławski twierdzi, że do ZOMO trafił w 1987 roku i reprezentował jednostkę jedynie w zawodach sportowych.

Jak czytamy na stronie KGP, Popławski urodził się w 1967 roku. Służbę w resorcie spraw wewnętrznych rozpoczął w 1987 roku w pionie prewencji w Krakowie. W 1999 roku został komendantem komisariatu policji w Muszynie, a następnie naczelnikiem Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Sączu. Potem m.in. kierował sekcją ruchu drogowego w komendzie w Zgierzu (Łódzkie) i nadzorował działania tego pionu w skali województwa. Ukończył Uniwersytet Łódzki na Wydziale Prawa i Administracji, Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie oraz na tej samej uczelni Studium Zawodowe zarządzanie w jednostkach policji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (185)
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 119 razy 93

  "Jak podawano, sam Popławski twierdzi, że do ZOMO trafił w 1987 roku i reprezentował jednostkę jedynie w zawodach sportowych."

  bo ZOMO to był taki klub sportowy (informacja dla małolatów)

 • caro3139

  Oceniono 279 razy 69

  Kolejna ofiara po Tomaszu Lisie Piotrze Kraśko.Męczennik walki o demokrację

 • pedromatero

  Oceniono 231 razy 29

  ./. Jak to dobrze, że rozpieprzono ten burdel za PO:
  "Dziennikarze tygodnika „ABC” dotarli do bulwersującej informacji dotyczącej posunięć byłego szefostwa spółki PKP Intercity. Poprzedni zarząd spółki zgodził się na podpisanie umowy wartej 14 mln zł zaledwie tydzień przed końcem swojego urzędowania. Tę olbrzymią kwotę wydano niemal w całości w ciągu… miesiąca od podpisania umowy."

 • Andrzej Jankowski

  Oceniono 29 razy 27

  to mariusz blaszczak tez powinien zlozyc dymisje jako ministersprwaw wewnetrznych i administracji bo koniczyl szkoly w czasach prl

 • genocidezionism

  Oceniono 204 razy 26

  ZOMO to była jakaś organizacja terrorystyczna ? Poza prawem ? Jak dzisiaj nazywają sie tego typu jednostki w Policji ? Skoro Pan Popławski strzelał na zawodach niecelnie to może pracować dalej. Ofiar nie było niech pracuje bo to mądry i doświadczony policjant .

 • dziadekjam

  Oceniono 34 razy 20

  "...Według informacji ujawnionych w zeszłym tygodniu przez RMF FM Popławski rozpoczynał swoją służbę w policji od pracy w ZOMO.
  ========================================================
  "...rozpoczynał swoją służbę w policji od pracy w ZOMO"? To ZOMO wchodziły w skład POLICJI? A ja myślałem, że to były Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej. Milicji, a nie policji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje