IS opublikowało nagranie z zamachowcami z Paryża. "Kto staje po stronie niewiernych, będzie celem naszych mieczy"

25.01.2016 08:03
Jeden z zamachowców z Paryża

Jeden z zamachowców z Paryża (REUTERS TV/REUTERS)

1. Materiał wideo ma przedstawiać dziewięciu zamachowców z Paryża
2. Grożą oni atakami wszystkim krajom koalicji, zwłaszcza Wielkiej Brytanii

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Trwające 17 minut wideo zostało rozpowszechnione m.in. przez centrum medialne Al-Hajat, które w strukturach tzw. Państwa Islamskiego (IS) odpowiada za obcojęzyczne media. Na nagraniu pokazano czterech Belgów, trzech Francuzów i dwóch Irakijczyków, odpowiedzialnych za zamachy z 13 listopada, w których zginęło 130 osób.

"Cameron będzie celem naszych mieczy"

Mężczyźni, którzy wypowiadają się po francusku lub arabsku, mówią, że ich "przesłanie jest skierowane do wszystkich krajów" należących do koalicji dowodzonej przez USA i zwalczającej islamistów w Syrii i Iraku. Siedmiu dżihadystów ścina i rozstrzeliwuje zakładników.

Do nagrania dołączono zdjęcia brytyjskiego premiera Davida Camerona, który po zamachach wyraża solidarność z narodem francuskim. Materiał ten opatrzono napisem: "Ten, kto staje po stronie niewiernych, będzie celem naszych mieczy".

"Te lwy rzuciły Francję na kolana"

Narrator wideo nazywa dziewięciu dżihadystów "lwami", którzy sprawili, że "Francja upadła na kolana".Zamachy z13 listopada

IS 14 listopada przyznało się do serii zamachów na stadion, bary i kawiarnie i salę koncertową we francuskiej stolicy. Śledczy zidentyfikowali siedmiu terrorystów, ale dotychczas nie ustalili tożsamości dwóch zamachowców ze Stade de France, którzy mieli przy sobie fałszywe syryjskie paszporty. Na nagraniu przedstawiono ich jako dwóch Irakijczyków.

Salah Abdeslam wciąż ścigany

Nie wspominano o dziesiątym mężczyźnie Salahu Abdeslamie, który dzień po atakach uciekł do Belgii i którego wciąż nie udało się odnaleźć. Śledczy podejrzewają, że mógł w ostatniej chwili zrezygnować z udziału w zamachach.

Francuskie władze badają nagranie, ale już zareagował na nie prezydent Francois Hollande, który przebywa z wizytą w Indiach. "Nic nas nie zastraszy, żadna groźba nie sprawi, że Francja zwątpi w to, co ma robić, by zwalczać terroryzm" - oświadczył szef państwa.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (66)
IS opublikowało nagranie z zamachowcami z Paryża. "Kto staje po stronie niewiernych, będzie celem naszych mieczy"
Zaloguj się
 • kastoripollux

  Oceniono 2 razy 2

  Przecież na tych zdjęciach to diabły wcielone. Precz i muslimami i islamem. Wygonić wszystko do Arabii Saudyjskiej. Tam jest dosyć miejsca i środków aby te hordy pomieścić i udzielić im pomocy. Nie chcę tu widzieć ani JEDNEGO, słownie - JEDNEGO, fanatyka. A fanatykami są oni wszyscy. A jeśli jeszcze nie jest to będzie. Każda muzułmanka marzy aby jej syn został męczennikiem więc swoje młode tak wychowuje. Heil Allah a pedofil jest jego prorokiem.

 • 1kom1

  Oceniono 15 razy 13

  "Na nagraniu pokazano czterech Belgów, trzech Francuzów" - rzetelne dziennikarstwo wymaga precyzji ..., precyzyjnie byłoby napisać: "Na nagraniu pokazano czterech obywateli belgijskich, trzech francuskich", jeszcze lepiej byłoby dodać "pochodzenia arabskiego"; pierwsza wersja to obraza dla prawdziwych Belgów i Francuzów ....

 • glemp1

  Oceniono 2 razy -2

  Skoro mają wyjechać z Polski wszyscy "wierni", to dewianci w czarnych kiecach powinni wylecieć na kopach jako pierwsi. Stop genderyzmowi!

 • norbertrabarbar

  Oceniono 87 razy 1

  "Kto staje po stronie niewiernych, będzie celem naszych mieczy"

  Od kiedy rządzi PiS to nigdy nie wiem czy takie tytuły artykułów dotyczą IS czy któregoś ministra z PiS...

 • lehoo

  Oceniono 81 razy 1

  Ryzykują, że się ich w świńskim kale pogrzebie.

 • plendz

  Oceniono 95 razy 1

  Czyli jednak wśród zamachowców nie było Syryjczyków? Coś się hejterska argumentacja ISIS i nazioli posypała.

 • ulisses7

  Oceniono 6 razy -2

  Pierwsze co powinniście krzyczeć na tej demonstracyjce to:
  "Żądamy zamknięcia granicy z Niemcami!"
  Przecież tysiące tych waszych terrorystów już tam jest i pewne właśnie jadą InterCity wysadzić się w drugiej linii metra...
  Rozumiem wasz strach (choć gardzę...). Braku logiki nie rozumiem.

 • faustxyz

  Oceniono 79 razy 1

  Oto co tzw. uchodźcy niosą nam w darze, inne ich oferty to gwałty, molestowanie, poniżanie, podpalanie, pogarda, roszczeniowość, skrajna nietolerancja. Wymień Gazeto choć jeden pozytyw jaki wnoszą do Europy? Jeden! Czy naprawdę nie mamy ciągle dość rodzimej ciemnoty w Polsce i UE?

 • kocurxtr

  Oceniono 89 razy 1

  no cóż...
  Europejczycy powoli, powoli zaczynaja mieć dość tej sytuacji,
  czekam na pierwsze pogromy w Europie
  skoro politycy i instytucje nie chca kiwnąć palcem w obronie Europy
  to Europejczycy wezmą wkońcu sprawy w swoje ręce...

  zawisną i islamscy agresorzy, i ci, którzy na ten najzd i agresję pozwolili ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje