IS opublikowało nagranie z zamachowcami z Paryża. "Kto staje po stronie niewiernych, będzie celem naszych mieczy"

25.01.2016 08:03
Jeden z zamachowców z Paryża

Jeden z zamachowców z Paryża (REUTERS TV/REUTERS)

1. Materiał wideo ma przedstawiać dziewięciu zamachowców z Paryża
2. Grożą oni atakami wszystkim krajom koalicji, zwłaszcza Wielkiej Brytanii

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Trwające 17 minut wideo zostało rozpowszechnione m.in. przez centrum medialne Al-Hajat, które w strukturach tzw. Państwa Islamskiego (IS) odpowiada za obcojęzyczne media. Na nagraniu pokazano czterech Belgów, trzech Francuzów i dwóch Irakijczyków, odpowiedzialnych za zamachy z 13 listopada, w których zginęło 130 osób.

"Cameron będzie celem naszych mieczy"

Mężczyźni, którzy wypowiadają się po francusku lub arabsku, mówią, że ich "przesłanie jest skierowane do wszystkich krajów" należących do koalicji dowodzonej przez USA i zwalczającej islamistów w Syrii i Iraku. Siedmiu dżihadystów ścina i rozstrzeliwuje zakładników.

Do nagrania dołączono zdjęcia brytyjskiego premiera Davida Camerona, który po zamachach wyraża solidarność z narodem francuskim. Materiał ten opatrzono napisem: "Ten, kto staje po stronie niewiernych, będzie celem naszych mieczy".

"Te lwy rzuciły Francję na kolana"

Narrator wideo nazywa dziewięciu dżihadystów "lwami", którzy sprawili, że "Francja upadła na kolana".Zamachy z13 listopada

IS 14 listopada przyznało się do serii zamachów na stadion, bary i kawiarnie i salę koncertową we francuskiej stolicy. Śledczy zidentyfikowali siedmiu terrorystów, ale dotychczas nie ustalili tożsamości dwóch zamachowców ze Stade de France, którzy mieli przy sobie fałszywe syryjskie paszporty. Na nagraniu przedstawiono ich jako dwóch Irakijczyków.

Salah Abdeslam wciąż ścigany

Nie wspominano o dziesiątym mężczyźnie Salahu Abdeslamie, który dzień po atakach uciekł do Belgii i którego wciąż nie udało się odnaleźć. Śledczy podejrzewają, że mógł w ostatniej chwili zrezygnować z udziału w zamachach.

Francuskie władze badają nagranie, ale już zareagował na nie prezydent Francois Hollande, który przebywa z wizytą w Indiach. "Nic nas nie zastraszy, żadna groźba nie sprawi, że Francja zwątpi w to, co ma robić, by zwalczać terroryzm" - oświadczył szef państwa.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (66)
Zaloguj się
 • villiers

  Oceniono 296 razy 38

  >>>Dziennik „Bild” opisał serię niepokojących zdarzeń, które miały miejsce na publicznym basenie w miejscowości Zwickau w Saksonii. Jak się okazuje to nie jedyna pływalnia, która ma problem z imigrantami.

  „Uchodźcy” z ośrodka nieopodal Zwickau stali się „bohaterami” najnowszego skandalu. Okazuje się, że jeden z nich masturbował się w jacuzzi, co skończyło się wytryskiem wprost do wody. Onanista został wygoniony przez ratowników, ale po pewnym czasie wrócił i zrobił sobie selfie. W płytkim basenie do nauki pływania grupa kobiet i dzieci zostawiła swoje odchody. Zszokowani Niemcy czym prędzej stamtąd uciekli.

  Imigranci regularnie wślizgują się do damskich szatni i zaczepiają kobiety pod prysznicami. Część z nich rozrabia w saunach, zdarzył się również przypadek molestowania seksualnego dziewczynek poniżej trzynastego roku życia. Z problemami borykają się również m.in. pływalnie w Lipsku. Co ciekawe Niemcy uważają, że problem może zostać rozwiązany poprzez … wywieszenie większej liczby regulaminów w języku angielskim.

  Zachowanie tzw. „uchodźców” z jednej strony szokuje, ale z drugiej Niemcy mają to czego chcieli. To tak jakby dziwić się, że stado świń wpuszczone do domu zabrudziło dywan.<<<

 • 31.februarius

  Oceniono 302 razy 38

  "Kto staje po stronie niewiernych, będzie celem naszych mieczy"

  Dlatego; ABSOLUTNY zakaz wjazdu do, i nakaz wyjazdu z Europy dla WSZYSTKICH "wiernych"!
  SUBITO!

 • kermit.dolomit

  Oceniono 275 razy 35

  Jest taka przypowieść o żółwiu który przewozi skorpiona na drugi brzeg rzeki i kiedy byli już na środku skorpion ukąsił żółwia Ten się zapytał dlaczego to zrobiłeś teraz utoniemy a skorpion odpowiedział bo taką mam naturę

  Żaden biedny głupiec otumaniony politycznie poprawnym szaleństwem nie zrozumie morału

 • villiers

  Oceniono 251 razy 33

  >>>Sześcioosobowa rodzina tzw. uchodźców z Syrii dowiedziała się, że ma przyjechać do Polski i odmówiła osiedlenia w naszym kraju.

  Nad Wisłą trwają przygotowania do przyjęcia pierwszych imigrantów, których zaprosiła do Polski Ewa Kopacz, szefowa rządu PO-PSL. Obecny rząd jak dotąd zadeklarował gotowość przyjęcia 100 osób. Syryjska rodzina została zweryfikowana w Grecji i miała osiedlić się w Polsce, jednak tego osiedlenia odmówiła.

  Przykład ten pokazuje, jakie są prawdziwe cele zalewających Europę imigrantów. Żaden uchodźca chcący ratować swoje życie nie mógłby pozwolić sobie na wybredność. Natomiast „uchodźcy”, z którymi mamy do czynienia nastawieni są wyłącznie na to, czego nauczyli ich włodarze UE, czyli na czyhanie na nasze pieniądze. Nasze, a właściwie Zachodu, gdyż ci biedni uciekinierzy doskonale orientują się, że właśnie tam mogą zyskać najwięcej.

  Oprócz Polski 100 miejsc dla tzw. uchodźców przygotowały też Portugalia i Holandia. Ani jednego wolnego miejsca nie zgłosiły natomiast Czechy, Słowacja i Węgry. Szkoda, że nasze władze nie mają na tyle odwagi i zdrowego rozsądku.<<<

 • villiers

  Oceniono 261 razy 33

  >>> Słowiańska lekcja. Ponad 400 Rosjan zmasakrowało islamskich imigrantów w Niemczech

  W tym czasie kiedy niderlandzcy mężczyźni protestują przeciwko bezeceństwom emigrantów, wychodząc na ulice w spódnicach, mieszkający w Niemczech Rosjanie byli pierwszymi którzy stanęli w obronie swoich rodzin.

  Po gwałcie dokonanym na 13-letniej Rosjance, około 400 rosyjskich mężczyzn podjechało pod ośrodek w miasteczku Bruchsal, gdzie mieszkają emigranci i dokonali tam prawdziwego pogromu. Jak donosi portal therussophile.org, około 120 samochodów podjechało pod ośrodek dla imigrantów, w każdym po 3-4 mężczyzn, przyjechali odwdzięczyć się za gehennę, która spotkała 13-letnią Rosjankę – Lisę. Idąc do szkoły, dziewczynka została porwana a następnie, przez ponad 30 godzin była gwałcona przez grupę islamskich imigrantów.

  Rusaki (tak nazywają siebie Rosjanie mieszkający w Niemczech) zaatakowali Arabów, Marokańczyków, Syryjczyków i spuścili im porządny łomot. W ruch poszły kije bejsbolowe, i nogi od stołów. To pierwszy tak wielki konflikt w Niemczech od początków masowej imigracji, pierwszy raz islamiści zobaczyli, że nie są bezkarni. Nie pokazała im tego niemiecka policja, niemieckie wojsko ani niemieccy mężczyźni… a Słowianie. Chora jest sytuacja, w której przedstawiciele władzy tuszują zbrodnie dokonywane przez imigrantów. To właśnie dlatego w całej Europie gwałcone są setki kobiet i dziewczynek, okradane są sklepy a islamskie, młodociane gangi działają nawet w szkołach podstawowych. <<<

 • gama01

  Oceniono 214 razy 26

  Taaak, a Harvard wpadl na genialny pomysl, zeby dac nagrode nobla greckim pomagierom, ktorzy sluza uchodzcom. Najlepiej niech ceremonia wreczenia nagrody bedzie 13 listopada w klubie bataclan z rodzinami ofiar w roli gosci honorowych. a ci z harvardu niech sobie ich goszcza u siebie. Kraj, ktory najwiecej narozrabial w tym balaganie, udziela teraz rad I rozdaje nagrody. smiechu warte.

 • czeslaw_mosina

  Oceniono 35 razy 17

  jakie to ma znaczenie... najwazniejsze, ze pompuja barylki ropy na rynek, dzieki temu w tym roku rezim w roSSji padnie :) jak ludzie nie dostana emerytur, to wyjda na ulice i bedzie po fiutinie :)

 • Krzysztof T

  Oceniono 19 razy 15

  przyjedźcie nad Wisłę, taki wam "dżihad" z dupska zrobimy, że będziecie mieli dość swojego islamu do końca życia :-)

 • towarzysz.dyrektor

  Oceniono 202 razy 14

  Senyszyn, Szczuko, Srodo i inne takie: oddajcie sie w jasyr, to ISIS was ubogaci. Zostaniecie sultankami, jak w tureckiej telenoweli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje