Trzy martwe kaszaloty wyrzucone na plażę w Lincolnshire. "Widok, który łamie serce"

24.01.2016 20:32
Martwe kaszaloty wyrzucone na plażę w Lincolnshire

Martwe kaszaloty wyrzucone na plażę w Lincolnshire (Fot. @LincsFM/ @SkegStandard via Twitter)

Ciała dwóch kaszalotów zostały wyrzucone na brzeg w sobotę wieczorem; trzeciego ssaka odkryto dziś rano. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci zwierząt.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kaszaloty wyrzucone na plażę w brytyjskim Lincolnshire należały najprawdopodobniej do tego samego stada co ssak znaleziony wczoraj w Hunstanton - podaje BBC.Ciała kaszalotów zostaną teraz poddane sekcji - naukowcy chcą ustalić przyczynę ich śmierci. - To były trzy wielkie i piękne zwierzęta. Jaka szkoda, że leżą teraz na plaży w taki sposób - mówił w rozmowie z BBC przedstawiciel miejscowych władz, James Gilbert. - To widok, który łamie serce - dodał.Na plaży natychmiast pojawiły się dziesiątki gapiów, którzy chcieli zobaczyć kaszaloty z bliska. Władze apelują jednak, by nie podchodzić do ciał.Kaszalot spermacetowy - inaczej potwal - występuje we wszystkich oceanach. Jest największym przedstawicielem zębowców - dorosły samiec może mieć nawet ponad 20 metrów długości. Samice są nieco mniejsze: mierzą "tylko" 13 metrów. Imponująca jest też waga kaszalotów - to od 20 do nawet 75 ton.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (62)
Zaloguj się
 • pawel.lewski

  Oceniono 26 razy 14

  "Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci zwierząt."
  Prawdopodobnie zachłysnęły się krystalicznie czystą wodą.

 • pbabinicz

  Oceniono 19 razy 13

  NIe wiadomo co było przyczyną śmierci???

  Trudno zgadnąć, wystarczy zobaczyć co spuszczmy do wód które etrafiają do oceanów. Pestycydy, chemia i inne trucizny... to samo nie znika. Ostatnio USA zakazało sprzedaży żeli do peelingu ze względu na mikrogranulki których nie wyłapują filtry a które odkładają się w organizmach zwierząt morskich.

  Jeszcze się zastanawiacie co było przyczyną?

 • alex1w

  Oceniono 329 razy 3

  Planeta niepozostanie nam dłużna i kiedyś te rachunki wyrówna.
  I będzie miała rację.

 • stach_79

  Oceniono 321 razy 3

  To mogły być bąble gazu z dna Morza Północnego

 • pistolet_prezesa

  Oceniono 9 razy 3

  @melmakianin
  Kwestia tłumaczenia - w oryginale było zapewne "It's a shame..." co raczej powinno zostać przetłumaczone jako "szkoda" albo "żal". Stażysta pismaczący pewnie zbytnio zaufał Google Translatorowi.

  PS. O, już poprawili i usunęli poprzedni komentarz. Ale "shame".

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje