Trzy martwe kaszaloty wyrzucone na plażę w Lincolnshire. "Widok, który łamie serce"

Martwe kaszaloty wyrzucone na plażę w Lincolnshire

Martwe kaszaloty wyrzucone na plażę w Lincolnshire (Fot. @LincsFM/ @SkegStandard via Twitter)

Ciała dwóch kaszalotów zostały wyrzucone na brzeg w sobotę wieczorem; trzeciego ssaka odkryto dziś rano. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną śmierci zwierząt.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kaszaloty wyrzucone na plażę w brytyjskim Lincolnshire należały najprawdopodobniej do tego samego stada co ssak znaleziony wczoraj w Hunstanton - podaje BBC.Ciała kaszalotów zostaną teraz poddane sekcji - naukowcy chcą ustalić przyczynę ich śmierci. - To były trzy wielkie i piękne zwierzęta. Jaka szkoda, że leżą teraz na plaży w taki sposób - mówił w rozmowie z BBC przedstawiciel miejscowych władz, James Gilbert. - To widok, który łamie serce - dodał.Na plaży natychmiast pojawiły się dziesiątki gapiów, którzy chcieli zobaczyć kaszaloty z bliska. Władze apelują jednak, by nie podchodzić do ciał.Kaszalot spermacetowy - inaczej potwal - występuje we wszystkich oceanach. Jest największym przedstawicielem zębowców - dorosły samiec może mieć nawet ponad 20 metrów długości. Samice są nieco mniejsze: mierzą "tylko" 13 metrów. Imponująca jest też waga kaszalotów - to od 20 do nawet 75 ton.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (62)
Trzy martwe kaszaloty wyrzucone na plażę w Lincolnshire. "Widok, który łamie serce"
Zaloguj się
 • muzyk_barokowy

  Oceniono 15 razy 1

  Czytam to forum i oczom nie wierzę. Większość piszących zupełnie rozkojarzona i pisze nie na temat, a sprawa kaszalotów kojarzy im się POlitycznie, Współczuję. Może warto się wyspać, odpocząć, jakiś nie czytać - dla zdrowia psychicznego - gazety?

 • leszek.30

  Oceniono 19 razy -3

  Tak właśnie PiS-komuna, traktuje imigrantów.....

 • leszek.30

  Oceniono 14 razy -2

  Rozpoznałem..! Jeden z tych kaszalotów, to Pawłowicz, drugi to Kempa...Nie kojarzę tego trzeciego...Sobecka !??

 • jrb11

  Oceniono 10 razy -8

  Normalnie jak "mafia" podrzuci komus zdechle ryby" to znaczy ze jemu gardlo poderzna.
  Nie wiem czy Islamisci maja podobne ostrzezenia :-)))))

 • 31.februarius

  Oceniono 207 razy -1

  Wypłynęły po Wybroczną ...

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 322 razy -4

  To jest szowinizm taksonomiczny i klasowy . Gdyby te zwłoki należały do innej klasy czy gromady np. orzęsków czy nawet ryb chrzęstnoszkieletowych a nie ssaków to by się tak serca nie łamały. A ryba to pies? A tu w każdym zdaniu, że to zwłoki ssaka. No ale jakże to tak żeby ssak przecież i taki wypasiony leżał zdechnięty. Trzeba sekcję zwłók przeprowadzić ustalic przyczynę zgonu i wykluczyć morderstwo. A przecież pantofelek to też istota i ilu ich ginie bez echa...

 • pocalujta_wujta

  Oceniono 3 razy -1

  Kiedys kazdy osobnik musi umrzec. Zyce nie jest wieczne. Dlaczego posadzac zle czyny?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje