Włoski sklep ze strojami karnawałowymi zainspirował się kryzysem migracyjnym. Reakcje? "Hańba!"

24.01.2016 17:36
Przebrania

Przebrania "uchodźców" we włoskim sklepie internetowym (Fot. @ilmessaggeroit via Twitter)

1. W popularnym sklep internetowym pojawiły się przebrania "uchodźców"
2. Stroje miały "nawiązywać stylistyką do czasów wojen światowych"
3. Po fali protestów firma wycofała kostiumy ze swej oferty

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Na włoskiej stronie internetowej koncernu w dziale strojów karnawałowych zamieszczono zdjęcia chłopca i dziewczynki w oferowanych w cenie 24 i 36 euro strojach "uchodźców" sprzed lat. W komplecie z kostiumem sprzedawano też walizkę w starym stylu.Całość nawiązywała stylistyką do czasów wojen światowych, co wyjaśniono w zamieszczonym dalej opisie kostiumu, częściowo po niemiecku. Sam pomysł przygotowania takiego przebrania na karnawał uznano za skandaliczny i haniebny, zwłaszcza w kontekście rozgrywającego się niemal każdego dnia dramatu imigrantów i uchodźców w Europie. "Hańba", "Idźcie zobaczyć uchodźców, to może zdacie sobie sprawę z waszej głupoty" - pisali na stronie portalu klienci.Oburzenia nie krył też przedstawiciel biura włoskiej Caritas do spraw migracji Oliviero Forti, który powiedział katolickiemu tygodnikowi "Famiglia Cristiana": - Może firma zamiast tego zainwestowałaby pieniądze w zakup kamizelki ratunkowej dla dziecka, które być może właśnie teraz znajduje się na środku morza.

- Tego rodzaju przekaz w takim delikatnym momencie jest naprawdę haniebny i zasługuje na napiętnowanie. Potrzeba nam więcej wrażliwości - dodał przedstawiciel kościelnej organizacji charytatywnej.

W reakcji na apele o wycofanie strojów ze sprzedaży, oferta została anulowana.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (71)
Zaloguj się
 • Tomasz Piersiak

  Oceniono 18 razy 18

  Zakup kamizelki ratunkowej dla kogoś kto jest na środku morza jest tak samo genialny, jak zrobienie stroju uchodźcy na Karnawał. Napływowi zjedzą Was, Europo i wys[r]ają zanim się zorientujecie, jesteście ślicznymi, tresowanymi pieskami w obliczu wilków.

 • staefun

  Oceniono 19 razy 13

  "Sam pomysł przygotowania takiego przebrania na karnawał uznano za skandaliczny i haniebny"
  -
  Ale przebranie dziecka na zabawę karnawałową za pirata a więc bandytę, mordercę, łupieżcę igwałciciela - skandaliczne i haniebne nie jest w najmniejszym stopniu.

 • spluwa-orginal

  Oceniono 329 razy 13

  Wspolczesny uchodzca ubrany jest w markowe ciuchy ( dary ,podrobki ? ) ,posiada komorke z wyzszej polki ,a kieszenie wypchane ma dolarami (przy miesiecznym zarobku np.w Syrii 60 Euro ) .
  Moze dlatego ta fala oburzenia .Nie robcie z nich dziadow .

 • login-xyz

  Oceniono 330 razy 10

  Ciekawe, czy na stoisku karnawalowym w Smyku beda burki sprzedawac? Fajne przebranie na impreze karnawalowa albo na niemiecki Fasnacht. :)

 • szczur_z_kanalu

  Oceniono 14 razy 8

  Jestem przeciw szykanowaniu tych biednych uchodźców, przedstawiając ich jako obdartusów z walizkami. Współczesny uchodźca z Syrii ma najnowszy model dżinsów, piękną fryzurę, iPhona i porusza się taksówką po Europie. Dlatego STOP szykanowaniu tych biedaków!

 • zigzaur

  Oceniono 321 razy 5

  Tu macie lepszy kostium uchodźców:
  www.apn.ru/pictures/7258.jpg

 • zigzaur

  Oceniono 325 razy 5

  Co by nie mówić o Benito Mussolinim, to za jego rządów nie było masowej emigracji z kraju. Ani przed wojną, ani podczas wojny ani wskutek jego rządów po wojnie. Owszem, była emigracja zarobkowa z Włoch do USA ale skąd jej nie było?

 • alfalfa

  Oceniono 4 razy 4

  Ubrania jak dla typowych bohaterów filmów pani Holland. Jakoś tak mi się skojarzyło.
  A.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje