To Ziobro, a nie Duda, miał być prezydentem. Ale zdradził Kaczyńskiego [W TYGODNIKACH]

24.01.2016 17:01
Okładki tygodników

Okładki tygodników (Fot. Gazeta.pl)

Zdradził, ale dziś wraca do łask. Zbigniew Ziobro stanie się "najpotężniejszym ministrem w rządzie PiS". O czym jeszcze przeczytamy w najnowszych numerach tygodników?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasGdyby nie zdrada, to Zbigniew Ziobro, a nie Andrzej Duda, byłby kandydatem PiS na prezydenta - pisze "Newsweek", powołując się na słowa Jarosława Kaczyńskiego. To właśnie Kaczyński jest dziś jedynym przełożonym Dudy. - Jarosław wykorzystał Ziobrę do swojej gry z Brukselą. Postraszył, prewencyjnie uderzył prętem w krocze, a za jakiś czas usiądzie do rozmów i spróbuje porozumieć się na swoich warunkach - mówi tygodnikowi osoba z PiS. Co z Beatą Szydło? - Ona nie miała nic do powiedzenia - czytamy.

"Newsweek" przestrzega, że minister sprawiedliwości "dostanie uprawnienia znacznie większe od władzy, którą miał w latach 2005-2007" i "stanie się najpotężniejszą postacią w całym rządzie". Więcej>>>

"Kogo rozliczy PiS?" - zastanawia się "Wprost" na okładce najnowszego numeru. Plany są ambitne. "Prawo i Sprawiedliwość zamierza postawić przed komisjami śledczymi całe kierownictwo Platformy z byłymi premierami na czele" - czytamy.

W tygodniku także o dwóch frontach w rządzie PiS - socjalnym i tym, który domaga się "więcej dyscypliny w finansach". Ten drugi "żywioł" miał dojść do głosu po tym, jak agencja S&P obniżyła rating Polski. Więcej>>>

"Do Rzeczy" na najnowszej okładce ogłasza brukselski "Szach-mat Beaty Szydło". "Premier Szydło po udanej debacie w Parlamencie Europejskim może czuć się pewniej na europejskich salonach. Nie powinna mieć jednak złudzeń: czeka ja jeszcze wiele bitew" - pisze tygodnik.

W numerze także m.in. o przewodniczącym Nowoczesnej. "Najbliższe miesiące pokażą, czy Ryszard Petru, dotąd medialno-piarowska wydmuszka, stanie się liderem opozycji" - zapowiada "Do Rzeczy".Więcej>>>

Z okładki "wSieci" spogląda na nas prezydent Andrzej Duda, który zapewnia, że jest "wszystko zgodnie z planem". "To pytanie, kto rządzi w Polsce: czy demokratycznie wybrany Sejm czy Trybunał Konstytucyjny. Posłowie, członkowie rządu ponoszą odpowiedzialność przed obywatelami, choćby poprzez kolejne wybory. A jaką odpowiedzialność za swoje decyzje ponoszą członkowie Trybunału? Żadnej" - mówi prezydent.

W numerze także zapowiedź... trzeciej wojny światowej. "Rosja chce wykorzystać ostatnią szansę na odbudowę imperium. Wojna światowa może być gorąca lub zimna" - pisze tygodnik. Więcej>>>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? ? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (276)
Zaloguj się
 • xyzabc

  Oceniono 90 razy 76

  Wszystko zgodnie z planem!
  Żeby tak jeszcze udało się znaleźć tą niebieską teczkę z białą naklejką i napisem "USTAWY NA PIERWSZE 100 DNI"!
  Trybunał, media, spółki skarbu państwa, etaty - NASZE !!! Jeszcze by tak kilka ustaw, które przecież , ALE...!!! , były gotowe, gotowiuteńkie!

 • noir.rouge

  Oceniono 54 razy 38

  Ziobro, Duda, Szydło jaka to różnica? co prawda tylko Szydło nosi broszki...wiadomo przecież, kto kładzie tego pasjansa!

 • white_lake

  Oceniono 353 razy 37

  żałosny dupek i nic więcej, że też ta fala nieczystości, która zalała kraj, akurat takie ścierwo najpodlejsze musiała wynieść do władzy, wyjątkowo przykre

 • tadjan

  Oceniono 352 razy 34

  miejsce czopka jest kaczej dudzie........ chce być śmieszny, to pies go drapał i będziemy się z niego śmiali.

 • katolib

  Oceniono 351 razy 31

  te miliony co wyjechały za Tuska wróciły już do pisowskiego raju ?

 • fakiba

  Oceniono 353 razy 31

  Ty się Duda o sędziów TK nie martw że żadnej odpowiedzialności nie ponoszą , ale martw się o siebie bo ty poniesiesz na pewno , a na zapas ułaskawić się nie możesz łobuzie

 • grosz-ek

  Oceniono 346 razy 26

  Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego to tacy biblijni "15 sprawiedliwych". Mają na czas 9 lat pełnią władzę oceniania, czy ustanawiane prawo jest prawe i sprawiedliwe, tj. zgodne z konstytucją. Z teraźniejszego konfliktu ewidentnie wynika, iż:
  - prezydent nie powinien odbierać ślubowania. Ślubowanie powinno być odbierane przez organ wybierający -Sejm, albo - jeszcze lepiej - przez Zgromadzenie Ogólne Trybunału Konstytucyjnego;
  - organizacja Trybunału Konstytucyjnego i przebieg postępowań przed nim nie powinien być regulowany ustawą, ale regulaminem uchwalanym przez Trybunał Konstytucyjny i akceptowanym przez Prezydenta. Prezydent nie powinien mieć możliwości samodzielnego zmieniania regulaminu, ale tylko na wniosek TK;
  Te 2 regulacje spowodują, że Trybunał będzie prawdziwie niezależny od Sejmu i Prezydenta, bo teraz Prezydent może paraliżować wynik wyboru Sejmu, a Sejm może swoimi ustawami dowolnie paraliżować pracę Trybunału. W efekcie jest to co teraz - dzięki sparaliżowanemu przez Sejm i Prezydenta Trybunałowi, który musi się zajmować samym sobą, obywatele muszą ze swoimi sprawami poczekać. I nie jest tak wcale z powodu widzimisię Trybunału, ale artykułu 190.4 Konstytucji w brzmieniu "Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego o niezgodności z Konstytucją, umową międzynarodową lub z ustawą aktu normatywnego, na podstawie którego zostało wydane PRAWOMOCNE ORZECZENIE SĄDOWE, ostateczna decyzja administracyjna lub rozstrzygnięcie w innych sprawach, stanowi podstawę do wznowienia postępowania, uchylenia decyzji lub innego rozstrzygnięcia na zasadach i w trybie określonych w przepisach właściwych dla danego postępowania." Dopuszczenie bowiem orzekania na podstawie zaskarżonej ustawy (a tak jest teraz) będzie oznaczać, że wydane na jej oparciu orzeczenia będzie trzeba będzie wydać raz jeszcze. Ten sam przepis powoduje, że do orzekania o zaskarżonych przepisach ustawy "naprawczej" nie można stosować przepisów tejże ustawy. Na szczęście jest artykuł 195. 1. "Sędziowie Trybunału Konstytucyjnego w sprawowaniu swojego urzędu są niezawiśli i podlegają tylko Konstytucji.", który pozwala orzekać nie odwołując się do przepisów zaskarżonej ustawy "naprawczej".

 • sztucznamgla

  Oceniono 339 razy 21

  oczywiście to prawda, ale gazeta ma to w 4 literach, jak i jawne łamanie prawa, za co SĄ ODPOWIEDZIALNI według tegoż prawa, bo im chodzi o klikalność, a nie da się ukryć, że dzięki PISlamistom maja znaczący wzrost dochodów

  milleniusz23 minuty temu

  Oceniono 81 razy-3

  PS. Osobom, które się dziwią skąd na tym forum minusy, przy braku głosów sprzeciwu, polecam poniższy tekst.
  ___

  Gazeto!

  Bronisz trybunału, mediów publicznych, służby cywilnej, wolności internetu, a nie potrafisz obronić własnego forum przed najazdem niepiśmiennej dziczy. Jestem na gazecianych forach od kilkunastu lat. To mi daje pewną perspektywę. Od roku dzieją się tu rzeczy zadziwiające.

  Ogromne nasilenie przejawów hejtu internetowego, które obserwujemy tu ostatnio, byłoby jeszcze do pewnego stopnia akceptowalne, gdyby była to organiczna, autentyczna społeczność. Niestety, mam silne przesłanki by uważać, że tak nie jest, że to działacze partyjni i ludzie opłacani przez "prawych i sprawiedliwych".

  Ale to nie wszystko.

  Oni mają techniczne narzędzia, które umożliwiają automatyczne "minusowanie" nieprawomyślnych osób. Mają też listę komentatorów, których wyniki są automatycznie utrzymywane na poziomie mniej więcej -2, -5, tak by wylecieć z czołówki komentarzy. To są putinowskie metody i w moim odczuciu jest to przestępstwo. Mają "indeks" nieprawomyślnych komentatorów.

  Zostawię wam chwilę na refleksję. Indeks

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje