"Miękkie lokowanie gender" w spocie o segregacji śmieci? Czarnecki: Minister wie, co robi

- Szyszko to fachowiec, ma wielkie doświadczenie - ocenił Ryszard Czarnecki decyzję ministra środowiska o wycofaniu klipu z Nowakiem. Inni politycy byli bardziej powściągliwi w obronie stanowiska resortu. - Jako ultrakonserwatywny katolik od lat segreguję śmieci - przyznał Marek Magierowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- To nie jest ośmieszanie ministerstwa? - pytała Monika Olejnik w "7 Dniu Tygodnia" w Radiu Zet. Odniosła się do decyzji szefa resortu, Jana Szyszki, który polecił wycofać spoty kampanii promującej segregację śmieci.

W cyklu filmów wystąpił Maciej Nowak, krytyk kulinarny i teatralny, jawny homoseksualista. Wiceminister Sławomir Mazurek przekonywał, że jeden ze spotów w "miękki sposób lokował ideologię gender". Mówił, że Nowak jest "w pewnym ruchu, promującym ideologię, która jest sprzeczna z tradycją". - I to jest ideologia gender - stwierdził.

Sieć natychmiast zareagowała na decyzję ministerstwa i stworzyła dziesiątki prześmiewczych komentarzy.

- Pan minister wie, co robi. On ma wielkie doświadczenie. Mam najwyższy szacunek dla jego kompetencji - powiedział Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Jak dodał, Jan Szyszko jest "fachowcem", który po raz trzeci sprawuje urząd.

"Ideologia gender nie jest sprzeczna z prawem"

- To przerost formy nad treścią - ocenił Marek Jakubiak z Kukiz'15. - Rozpędzona gafa, przecież tu nie ma żadnego problemu. To nie jest ideologia sprzeczna z prawem, na tym polega demokracja - powiedział poseł.

Miękkie lokowanie gender w Biblii?

Marek Sawicki z PSL zauważył, że w dzisiejszym czytaniu w kościołach katolickich pojawia się ciekawy wątek. W księdze Nehemiasza napisano, że Prawa Mojżeszowego słuchali "przede wszystkim mężczyźni, lecz także kobiety oraz wszyscy inni, którzy byli zdolni słuchać" - Też można powiedzieć, że to "miękkie lokowanie gender", bo któż to jest wszyscy inni? - żartował Sawicki.

Marek Magierowski zwrócił uwagę, że Nowak często krytykował środowisko aktywistów homoseksualnych za "nadgorliwość w promowaniu swoich koncepcji". - To też nadgorliwość ze strony ministra Szyszki, nie widzę nic zdrożnego w tym klipie - zaznaczył dyrektor biura prasowego prezydenta. Jak dodawał, jako "prawicowy ultrakonserwatywny katolik" od wielu lat segreguje śmieci. - Nie widzę w tym nic złego i wszystkich do tego zachęcam - powiedział.

"Ideologia gender" to określenie stosowane przez prawicę i część kościelnych hierarchów. Przypominamy, że nie ma czegoś takiego, można mówić o gender jako akademickim terminie oznaczającym płeć społeczno-kulturową.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? ? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (313)
"Miękkie lokowanie gender" w spocie o segregacji śmieci? Czarnecki: Minister wie, co robi
Zaloguj się
 • kaminmal

  0

  Chyba Magierowski też już nie wyrabia słuchać tych bzdur

 • nirelle

  Oceniono 1 raz 1

  W tym spocie zabrakło mi kobiety (zony, matki, kochanki, babci) siedzącej w fotelu przed telewizorem i oglądającej TVN24 lub czytającej GW.
  No, ale jeśli nie ma w ich życiu kobiety, (a szczególnie matki chłopca) to współczuję
  wszystkim trzem panom.

 • kocurimysza

  Oceniono 2 razy 0

  Leczyc PIS owcow , leczyc i polewac zimna woda ..

 • ab1-950

  Oceniono 1 raz 1

  czarnecki dziewiaty przewodniczacy piatego przewodniczacego zajebista funkcja

 • al48

  Oceniono 7 razy 1

  Do inteligentnego inaczej Szyszki dołączył Magierowski .

 • nilpferd13

  Oceniono 4 razy -2

  Panie Magierowski!
  Pańska wiara to pana PRYWATNA sprawa...
  Moja wiara też taka jest.. nie obnoszę się z nią po ulicach, studiach telwizyjnych, itd.
  Zachowaj pan informacje o tym, w co pan wierzy, dla siebie...
  Ja panu płacę za pracę, panie Magierowski, a nie za pana publiczne informacje o tym, w co pan łaskawie wierzy... O tym może pan informować np. swoją żonę...

 • nitro2012

  Oceniono 10 razy 2

  to jarosław k. promuje tradycję? ta tradycja - ksiądz pedofil i dziecko

 • drzejms-buond

  Oceniono 7 razy 3

  PAŃSTWO NIE ZROZUMIELIŚCIE PRZEKAZU ! Daliście się tak samo zmanipulować tym artykułem jak wcześniej ukrytą "ideologia dżender" w klipie. Koleś się wkurzył bo zobaczył papiery na to, ze ktoś zapłacił SPECJALNIE za to by ten klip wyglądał tak a nie inaczej.
  Podobnie jak wy teraz czytacie o ZŁYM PANU MINISTRZE, myśląc ze to głupek.
  Nie jestem przeciw równości płci (tej trzeciej też) ale jakbym znalazł dokumenty na to ze ktoś mi NA SIŁĘ , ustawowo, wciska jakieś ideolo bo za to zapłacił , to też bym się wkurzył.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX