"Miękkie lokowanie gender" w spocie o segregacji śmieci? Czarnecki: Minister wie, co robi

24.01.2016 11:06
Minister Jan Szyszko/Maciej Nowak

Minister Jan Szyszko/Maciej Nowak (Fot. Bartosz Bobkowski/Agata Grzybowska/AG)

- Szyszko to fachowiec, ma wielkie doświadczenie - ocenił Ryszard Czarnecki decyzję ministra środowiska o wycofaniu klipu z Nowakiem. Inni politycy byli bardziej powściągliwi w obronie stanowiska resortu. - Jako ultrakonserwatywny katolik od lat segreguję śmieci - przyznał Marek Magierowski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- To nie jest ośmieszanie ministerstwa? - pytała Monika Olejnik w "7 Dniu Tygodnia" w Radiu Zet. Odniosła się do decyzji szefa resortu, Jana Szyszki, który polecił wycofać spoty kampanii promującej segregację śmieci.

W cyklu filmów wystąpił Maciej Nowak, krytyk kulinarny i teatralny, jawny homoseksualista. Wiceminister Sławomir Mazurek przekonywał, że jeden ze spotów w "miękki sposób lokował ideologię gender". Mówił, że Nowak jest "w pewnym ruchu, promującym ideologię, która jest sprzeczna z tradycją". - I to jest ideologia gender - stwierdził.

Sieć natychmiast zareagowała na decyzję ministerstwa i stworzyła dziesiątki prześmiewczych komentarzy.

- Pan minister wie, co robi. On ma wielkie doświadczenie. Mam najwyższy szacunek dla jego kompetencji - powiedział Ryszard Czarnecki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego. Jak dodał, Jan Szyszko jest "fachowcem", który po raz trzeci sprawuje urząd.

"Ideologia gender nie jest sprzeczna z prawem"

- To przerost formy nad treścią - ocenił Marek Jakubiak z Kukiz'15. - Rozpędzona gafa, przecież tu nie ma żadnego problemu. To nie jest ideologia sprzeczna z prawem, na tym polega demokracja - powiedział poseł.

Miękkie lokowanie gender w Biblii?

Marek Sawicki z PSL zauważył, że w dzisiejszym czytaniu w kościołach katolickich pojawia się ciekawy wątek. W księdze Nehemiasza napisano, że Prawa Mojżeszowego słuchali "przede wszystkim mężczyźni, lecz także kobiety oraz wszyscy inni, którzy byli zdolni słuchać" - Też można powiedzieć, że to "miękkie lokowanie gender", bo któż to jest wszyscy inni? - żartował Sawicki.

Marek Magierowski zwrócił uwagę, że Nowak często krytykował środowisko aktywistów homoseksualnych za "nadgorliwość w promowaniu swoich koncepcji". - To też nadgorliwość ze strony ministra Szyszki, nie widzę nic zdrożnego w tym klipie - zaznaczył dyrektor biura prasowego prezydenta. Jak dodawał, jako "prawicowy ultrakonserwatywny katolik" od wielu lat segreguje śmieci. - Nie widzę w tym nic złego i wszystkich do tego zachęcam - powiedział.

"Ideologia gender" to określenie stosowane przez prawicę i część kościelnych hierarchów. Przypominamy, że nie ma czegoś takiego, można mówić o gender jako akademickim terminie oznaczającym płeć społeczno-kulturową.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? ? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (313)
Zaloguj się
 • jagoda491

  Oceniono 42 razy 42

  Jestem daleka od naśmiewania się z nazwiska, ale w przypadku tego ministra tak się składa,że jego IQ jest zbliżone do IQ szyszki właśnie.

 • antylitania_chwili

  Oceniono 364 razy 42

  Zdjęliście spot pislamy jedne bo WYSTĘPOWAŁ w nim gej? I wy to rozgłaszacie publicznie? Wiecie na czym polegały apartheid albo ustawy norymberskie? Otóż właśnie na tym, że ktoś czegoś nie mógł czegoś robić bo był czarny/żydem. I tylko dlatego. Właśnie pislam zapisał się do najgorszego klubu w historii.

 • cholonek

  Oceniono 312 razy 36

  Jak to ktos juz ladnie ujal: rowerzysci i wegetarianie kontra husaria w kamizelkach ze sklepu myśliwskiego.

 • jagoda491

  Oceniono 33 razy 31

  Ryszard Czarnecki - wypowiada się na każdy temat, tyle,że głupio. Trzeba wiedzieć co się mówi, a nie mówić co się wie, panie Rychu.

 • dorjacp

  Oceniono 30 razy 26

  Ratunku, już się pogubiłem !
  To kto nie ma prawa segregować śmieci? Polak-katolik, czy gej-gender? Bo mam (puste...) plastikowe butelki po Coli i szklaną po Wyborowej i nie wiem, czy zanieść do pojemników, czy wywalić na środek trawnika

 • savioll

  Oceniono 351 razy 25

  Kurcze, fachowiec, przez którego mamy ekrany na każdym polu w Polsce. A teraz twierdzi że pieniądze w ministerstwie będą wydawane z rozsądkiem.
  Mają poczucie humoru w pisie.

  Albo na prawdę uważają że "ciemny lud to kupi".

 • gr_ub_y

  Oceniono 346 razy 22

  Jakie miękkie lokowanie gender?

  Na łeb wam padło?

  Przynajmniej szczerze bredźcie jak już, że nie podobają wam się pedały w telewizji i tyle.

  A Maciek to super gość i tyle. Niejedna Klempa mogłaby się od niego kultury i elokwencji uczyć.

 • fakiba

  Oceniono 341 razy 19

  Jednak to wydaje się niemożliwe żeby takie stado przygłupów w jednym miejscu się znalazło , a jednak kaczor dokonał tego cudu , w pisie same gieniusze specjalnej troski

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje