Były wiceminister środowiska o "sprawie gender" w spotach o segregacji śmieci. "Wielka tragikomedia"

23.01.2016 16:00
Maciej Nowak i Wojciech Modest Amaro w spocie ministerstwa

Maciej Nowak i Wojciech Modest Amaro w spocie ministerstwa (Fot. za YouTube.pl)

- To był zwykły spot zachęcający do mniejszej produkcji odpadów - mówi b. wiceminister środowiska w rządzie PO-PSL Stanisław Gawłowski o filmie, który z powodu "miękkiego lokowania gender" resort postanowił zdjąć z anteny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ministerstwo środowiska poinformowało w piątek, że zrezygnowało ze względów ekonomicznych oraz ideologicznych z emisji spotów promujących segregację odpadów.

W reklamach występują kucharz i restaurator Wojciech Modest Amaro oraz teatrolog i krytyk kulinarny Maciej Nowak.

Wiceminister Sławomir Mazurek przekonywał, że spot w miękki sposób lokował ideologię gender. Mówił, że osoba tam występująca jest "w pewnym ruchu, który promuje ideologię, która jest sprzeczna z tradycją". - I to jest ideologia gender - mówił.

Gawłowski: "Wielka tragikomedia"

B. wiceminister środowiska w rządzie PO-PSL Stanisław Gawłowski w rozmowie z PAP odpierał liczne zarzuty postawione mu przez obecnego szefa resortu - Jana Szyszkę i odniósł się także do sprawy spotów.

Według Gawłowskiego "sprawa gender" najlepiej podsumowuje tę konferencję "jako wielką tragikomedię".

- My szanujemy wszystkich obywateli bez względu na preferencje seksualne. To jest całkowicie prywatna sprawa każdego człowieka. Nowy minister wyrzuca na margines życia społecznego ludzi twierdząc, że czegoś im nie wolno. To był zwykły spot zachęcający do mniejszej produkcji odpadów. Szkoda, że dzisiaj tacy ludzie mają wpływ na politykę ministerstwa - ocenił Gawłowski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (190)
Zaloguj się
 • zoltar666

  Oceniono 84 razy 78

  niedługo każdy będzie musiał określić swą orientacje seksualną. zlustrują aktorów, pisarzy, dziennikarzy itp. może nawet posuną się do znakowania takich ludzi. zastanawia mnie ta fascynacja łóżkowymi sprawami innych. bo mnie to np. zupełnie nie obchodzi kto z kim. może da się to leczyć, jak homoseksualizm?

 • Alex Bozek

  Oceniono 55 razy 51

  Ja nowaka nie trawię, ale może mi ktoś wytłumaczyć co ma orientacja do gender, Idąc tym tropem że nie może być 2 facetów w kuchni to wywalmy paskala z okrasą, wywalmy geslerową która występuje w przeważającej większości w programach z 2 kucharzami.
  A tak na marginesie nie uwłaczając kobietom nie od dziś wiadomo że najlepszymi kucharzami są faceci. Także proponuje zrobić rekonesans po restauracjach, barach (także sejmowych, ministralnych) i sprawdzić czy przypadkiem pod płaszczykiem nie jest przemycana ideologia gender.Wszak panowie ministrowie przez jedzenie też można się zarazić jakim syfem. A najlepiej zatrudnijcie testera posiłków.

 • kerry55

  Oceniono 55 razy 49

  Zakompleksieni, podejrzliwi, węszący nie tylko w psiej dupie rydzykojebcy z pisu powoli wpadają w obłęd. A mogli by szybciej. U zaprzyjaźnionego z nimi cara Putina psychuszek jest pod dostatkiem.

 • magdamelonek

  Oceniono 50 razy 46

  Może od razu niech wprowadzą różowe trójkąty dla wszystkich gejów?

 • tades1

  Oceniono 46 razy 40

  a z kim sypia prezes Kaczyński //? Z GOSPOSIĄ ?
  a tak na marxxginesie tematu :
  Kaczyński jest prezesem partii , nie premierem , nie prezydentem
  kto mu robi zakupy i zmywa ?Pani xxxxx , czy kaczyński jej za to płaci czy partia ?

 • lukaszptr1

  Oceniono 35 razy 35

  Jest wielką sztuką i trudną umiejętnością odróżnienie poczucia godności od braku poczucia śmieszności. Pan Mazurek jest przykładem, że dla niektórych umiejętność ta jest nieosiągalna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje