Były wiceminister środowiska o "sprawie gender" w spotach o segregacji śmieci. "Wielka tragikomedia"

23.01.2016 16:00
Maciej Nowak i Wojciech Modest Amaro w spocie ministerstwa

Maciej Nowak i Wojciech Modest Amaro w spocie ministerstwa (Fot. za YouTube.pl)

- To był zwykły spot zachęcający do mniejszej produkcji odpadów - mówi b. wiceminister środowiska w rządzie PO-PSL Stanisław Gawłowski o filmie, który z powodu "miękkiego lokowania gender" resort postanowił zdjąć z anteny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ministerstwo środowiska poinformowało w piątek, że zrezygnowało ze względów ekonomicznych oraz ideologicznych z emisji spotów promujących segregację odpadów.

W reklamach występują kucharz i restaurator Wojciech Modest Amaro oraz teatrolog i krytyk kulinarny Maciej Nowak.

Wiceminister Sławomir Mazurek przekonywał, że spot w miękki sposób lokował ideologię gender. Mówił, że osoba tam występująca jest "w pewnym ruchu, który promuje ideologię, która jest sprzeczna z tradycją". - I to jest ideologia gender - mówił.

Gawłowski: "Wielka tragikomedia"

B. wiceminister środowiska w rządzie PO-PSL Stanisław Gawłowski w rozmowie z PAP odpierał liczne zarzuty postawione mu przez obecnego szefa resortu - Jana Szyszkę i odniósł się także do sprawy spotów.

Według Gawłowskiego "sprawa gender" najlepiej podsumowuje tę konferencję "jako wielką tragikomedię".

- My szanujemy wszystkich obywateli bez względu na preferencje seksualne. To jest całkowicie prywatna sprawa każdego człowieka. Nowy minister wyrzuca na margines życia społecznego ludzi twierdząc, że czegoś im nie wolno. To był zwykły spot zachęcający do mniejszej produkcji odpadów. Szkoda, że dzisiaj tacy ludzie mają wpływ na politykę ministerstwa - ocenił Gawłowski.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (190)
Były wiceminister środowiska o "sprawie gender" w spotach o segregacji śmieci. "Wielka tragikomedia"
Zaloguj się
 • awers777

  Oceniono 1 raz 1

  Te typy (z pis) tak mają. Onegdaj pojawiło sie publiczne oskarżenie przez poznańskiego radnego PIS słonia imieniem Nino o homoseksualizm (dobrze, ze go nie zabito za to), polska Rzecznik Praw Dziecka pisopra, Ewa Sowińska sprawdzała w 2007 czy w bajce teletubisie może być ukryty jakiś homoseksualny podtekst - dziesiątki stacji TV i mediów papierowych na świecie śmiało sie z Polski.

  Oczywistą oznaką homoseksualizmu są również motywy z Bolka i Lolka (wiadomo nieraz trzymali się za ręce) Nie wspominając już o Żwirku i Muchomorku bo Ci bezwstydnicy spali całkiem jawnie w jednym łożku... Miś Uszatek też jest podejrzany bo jak gasił światło to coś dziwnie bawił się pod kołderką. Wszystkie te bajki zostały prawnie zakazane. Ostatnio debatuje się nad smerfami ale do końca nie wiadomo jak to będzie... Jedna smerfetka i setka smerfów - cóż oznak homoseksualizmu niby nie ma ale to strasznie niemoralna bajka... Strach pomyśleć, gdzy dzielny rząd weźmie pod lupę Sierotkę Marysię i siedmiu krasnoludków. Nie dość, że siedmiu na jedną, znaczy sodomia, to jeszcze co noc w innym łóżeczku spała.
  Byc moze sami glosowaliscie na PiS ale pewnie niedługo wielu nie będzie przyznawać się bo efekty są takie ze Oni robia z polski pośmiewisko na cały świat.

 • Jozef Plata

  Oceniono 1 raz 1

  Ewidentne promowanie gender!

  Chlopiec sam sprzata i wyrzuca smieci, a powinna za niego zrobic to jego mama, ktora przeciez jest "gospodynia"

 • jaga500

  Oceniono 1 raz 1

  4 miliony na taki spot? Ludzie!!!! A tak na marginesie - do kogo poszła kasa?

 • kukunapniu

  Oceniono 5 razy 5

  Wiceminister Sławomir Mazurek: "Osoby homoseksualne powinni mieć bruzdy wytatuowane na czole tak aby każdy porządny katolik mógł nie rzucić kamieniem"

 • b.lange

  Oceniono 3 razy 3

  Największa tragikomedią jest, że prezentowany raport otwarcia ujawnia zaniedbania na ponad 10 miliardów plus szereg nieprawidłowości w samym ministerstwie (np. zatrudnianie osób na podwójne etaty), a wyborcza z tego całego syfu wyłapała jedynie słowo gender i spot za 4 miliony.

 • 0

  Stanisław Gawłowski , marnuje nasze pieniądze bo jest Wielkim IDIOTĄ ... Dziękuję

 • patriotaa

  Oceniono 6 razy -2

  A ja nie chcę oglądać w telewizji i w internecie pedałów. Nie chcę by moi wnukowie takich pederastów oglądali i słuchali bo chcę by moi wnukowie wyrośli na normalnych mężczyzn by w przyszłości ze swymi żonami spłodzili dzieci dając ojczyźnie następne pokolenie normalnych obywateli Polski by ten naród nie wyginął. A co mogą ojczyźnie zaoferować pederaści tylko mieszanie w odbytach kału- ohyda. Czas najwyższy z promowaniem pederastów. Jeszcze Polska nie zginęła puki my żyjemy. Czas najwyższy zlikwidować pederastów z naszej polskiej ziemi.

 • plastikpiokio

  Oceniono 5 razy 5

  dlaczego pytacie buraka o opinię ????

 • leming_13

  Oceniono 9 razy 5

  Jarus to homoseksualista, kazdy program.gdzie.jest geba karła to promowanie gender, ale krypto bo prezesik to tchórz i nie ma odwagi na.coming out

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje