Kolejny reporter "Panoramy" zwolniony. Żegna się z TVP po 13 latach pracy

23.01.2016 13:45
Mirosław Cichy

Mirosław Cichy (Fot. Panorama via panorama.tvp.pl)

1. Mirosław Cichy był znany widzom "Panoramy" od 2010 roku
2. Reporter na antenie TVP zajmował się tematyką polityczną
3. Wiadomość o jego zwolnieniu podała Hanna Lis

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Mirosław Cichy był związany z Telewizją Polską od 2003 roku. Początkowo pracował w katowickim oddziale TVP, później został dziennikarzem TVP Info, gdzie był gospodarzem porannych rozmów z politykami. Reporterem "Panoramy" w TVP2 był od 2010 roku - przygotowywał sprawozdania parlamentarne, współprowadził też obrady Sejmu na żywo. O jego zwolnieniu na Twitterze poinformowała Hanna Lis.

Na Facebooku wiadomość o rozstaniu z telewizją potwierdził sam dziennikarz. "Dziękuję za wszystko, za 13 lat spotkań pośrednich i bezpośrednich. Dziękuję za miłe słowa, które słyszałem pod swoim adresem przy różnych okazjach i spotkaniach. Dziękuję wszystkim politykom" - napisał.

"W moich materiałach wszyscy mieli równe szanse - niezależnie od moich poglądów politycznych (które wciąż chronię przed opinią publiczną), niezależnie od barw politycznych, od wielkości klubu parlamentarnego.... 26 lat temu, kiedy zaczynałem swoją karierę dziennikarską, wspaniali ludzie, których spotkałem na swojej drodze nauczyli mnie dziennikarstwa niezależnego, neutralnego, nieangażowania się po żadnej ze stron i tego się trzymam... Dzisiaj okazało się, że nie mogę już dalej pracować w TVP.... Po 13 latach żegnam się z Wami, nie dlatego że chcę, ale dlatego że muszę... Do zobaczenia kiedyś, gdzieś na tym albo na tamtym, może lepszym świecie..." - czytamy.

Czystki w TVP

Na liście osób, które ostatnio rozstały się z TVP, widnieją już m.in. Piotr Kraśko, Beata Tadla, Hanna Lis, Karolina Lewicka, Jarosław Kulczycki, Adam Feder, Piotr Maślak, Justyna Dobrosz-Oracz czy Ewa Godlewska-Jeneralska.

Wśród tych, którzy stracili pracę, jest też wiele osób, których na co dzień nie było widać na ekranie - producentów, wydawców i reporterów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (250)
Zaloguj się
 • nnie

  Oceniono 62 razy 44

  "niezależnie od moich poglądów politycznych (które wciąż chronię przed opinią publiczną),"

  Przed PiS nic nie uchronisz :-(

 • vitium32

  Oceniono 37 razy 29

  PiSowskie trolle w natarciu. Nudne już te wasze utarte slogany. W waszych szeregach są komunistyczni prokuratorzy (Piotrowski), sędziowie (Kryże), beneficjenci systemu komunistycznego, członkowie PZPR. A teraz świętoszki. Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

 • snd

  Oceniono 28 razy 20

  Kompletnie nie kojarze Pana Cichego, nie ogladam TVP od lat. Ale skoro to pis wywalil go z pracy w TVP to Pan Cichy musi byc naprawde wporzo gosc. Pozdro Panie Cichy i przy okazji idz w pisdu kurska szmato!!!

 • 12jane

  Oceniono 35 razy 17

  stalinizm wraca szybkimi krokami

 • hefajstos1

  Oceniono 95 razy 17

  Niech sobie swoją telewizję ogladają pislamiści. Od rana do wieczora jak za komuny będzie propaganda sukcesu . Złoty polski coraz mniej wart, a rząd ogłasza zwycięstwo.

 • teka31

  Oceniono 25 razy 15

  kommune wraca

 • wyboga

  Oceniono 60 razy 12

  Hejterstwo pisowskie aktywne jak nigdy. Kurski musi być z was zadowolony, trolle pislamskie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje