Kolejny reporter "Panoramy" zwolniony. Żegna się z TVP po 13 latach pracy

Mirosław Cichy

Mirosław Cichy (Fot. Panorama via panorama.tvp.pl)

1. Mirosław Cichy był znany widzom "Panoramy" od 2010 roku
2. Reporter na antenie TVP zajmował się tematyką polityczną
3. Wiadomość o jego zwolnieniu podała Hanna Lis

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Mirosław Cichy był związany z Telewizją Polską od 2003 roku. Początkowo pracował w katowickim oddziale TVP, później został dziennikarzem TVP Info, gdzie był gospodarzem porannych rozmów z politykami. Reporterem "Panoramy" w TVP2 był od 2010 roku - przygotowywał sprawozdania parlamentarne, współprowadził też obrady Sejmu na żywo. O jego zwolnieniu na Twitterze poinformowała Hanna Lis.

Na Facebooku wiadomość o rozstaniu z telewizją potwierdził sam dziennikarz. "Dziękuję za wszystko, za 13 lat spotkań pośrednich i bezpośrednich. Dziękuję za miłe słowa, które słyszałem pod swoim adresem przy różnych okazjach i spotkaniach. Dziękuję wszystkim politykom" - napisał.

"W moich materiałach wszyscy mieli równe szanse - niezależnie od moich poglądów politycznych (które wciąż chronię przed opinią publiczną), niezależnie od barw politycznych, od wielkości klubu parlamentarnego.... 26 lat temu, kiedy zaczynałem swoją karierę dziennikarską, wspaniali ludzie, których spotkałem na swojej drodze nauczyli mnie dziennikarstwa niezależnego, neutralnego, nieangażowania się po żadnej ze stron i tego się trzymam... Dzisiaj okazało się, że nie mogę już dalej pracować w TVP.... Po 13 latach żegnam się z Wami, nie dlatego że chcę, ale dlatego że muszę... Do zobaczenia kiedyś, gdzieś na tym albo na tamtym, może lepszym świecie..." - czytamy.

Czystki w TVP

Na liście osób, które ostatnio rozstały się z TVP, widnieją już m.in. Piotr Kraśko, Beata Tadla, Hanna Lis, Karolina Lewicka, Jarosław Kulczycki, Adam Feder, Piotr Maślak, Justyna Dobrosz-Oracz czy Ewa Godlewska-Jeneralska.

Wśród tych, którzy stracili pracę, jest też wiele osób, których na co dzień nie było widać na ekranie - producentów, wydawców i reporterów.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (250)
Kolejny reporter "Panoramy" zwolniony. Żegna się z TVP po 13 latach pracy
Zaloguj się
 • jerzyb-ucholc

  Oceniono 1 raz 1

  Słyszałem ,że zamknęli telewizję TRWAM . Wpadłem w rozpacz i z tej rozpaczy włączyłem TVPiS 1 a tu ojciec Rydzyk. Kupił stację narodową.

 • raw-ka

  0

  Podobno mają zakodować" telewizję publiczną".Kto nie zapłaci abonamentu będzie miał wyłączone kanały i radio pewnie tak samo ?To najbardziej rozsądne posunięcie by było.

 • jacek-1111

  0

  ci co zaczęli uważać Polskę za własność,nie mogą pogodzić się z utratą, a pieniądze?

 • rita57

  Oceniono 1 raz 1

  Lisowa śmieszna w roli związku zawodowego czy dyżurnego ałtorytetu:)?

 • klarneta8

  Oceniono 1 raz -1

  Czy ci ''WYBRANI'', ktorzy pozostali, nie zdaja sobie sprawy,ze za moment beda na bruku, a teraz sa BEZ HONORU I TWARZY.

 • august.b-w

  Oceniono 2 razy 2

  Biedactwo...

 • astrolog-2

  Oceniono 1 raz 1

  Najbardziej przyzwoitym dziennikarzem jest Krzysztof Ziemiec i Rymanowski z TVN-u.

 • Pawel Silwa

  Oceniono 4 razy -2

  Szanowny Panie redaktorze, przykro mi, że stracił Pan pracę ale wkrótce zarówno dla Pana, jak i pozostałych zwolnionych dziennikarzy, będzie to atut i powód do dumy. Pozwodzenia i do zobaczenia w wolnych mediach!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje