Dziennikarz odczytuje oświadczenie i wychodzi ze studia TVP. "Wrócę w demokratycznej Polsce"

Wojciech Czuchnowski opuścił studio TVP Info

Wojciech Czuchnowski opuścił studio TVP Info (Agencja Gazeta | Twitter.com/waldekk08)

Wojciech Czuchnowski opuścił studio TVP Info w geście solidarności z dziennikarzami zwolnionymi z TVP. - Wrócę w demokratycznej Polsce - powiedział po odczytaniu oświadczenia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dziennikarz "Gazety Wyborczej" Wojciech Czuchnowski był gościem programu "Po przecinku" w TVP Info. W odpowiedzi na pytanie prowadzącego, Czuchnowski odczytał oświadczenie w obronie kolegów dziennikarzy zwalnianych z Telewizji Publicznej i wyszedł ze studia.

Czuchnowski powiedział m.in., że "nie można robić z publicznych mediów propagandowej tuby", a wychodząc oświadczył, że "wróci w demokratycznej Polsce".- W ostatnich tygodniach rządząca w Polsce partia przejęła media publiczne i przeprowadziła brutalną czystkę w radiu i telewizji (...) z powodu fałszywych oskarżeń o stronniczość musiało odejść kilkadziesiąt osób - mówił Czuchnowski i wymienił kilkanaście nazwisk.

- Wielu z nich tracąc pracę zostało przez PiS z dnia na dzień pozbawionych środków do życia. Wyrzucali ich dziennikarscy komisarze polityczni obecnej władzy - dodał i zaznaczył, że przyjął zaproszenie do TVP Info tylko po to, by przeciwko takim praktykom zaprotestować.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (430)
Dziennikarz odczytuje oświadczenie i wychodzi ze studia TVP. "Wrócę w demokratycznej Polsce"
Zaloguj się
 • 0

  Wszyscy, którzy, cenią uczciwość ponad partykularne interesy, powinni wziąć przykład z pana Czuchnowskiego. To pan Czuchnowski jest prawdziwym Polakiem!

 • Marek Meyer

  0

  wszyscy wszedzie powinni byc rowni sobie ale faszysci powinni ginác,PIS to ugrupowanie faszystowskie panie i panowie Dziennikarze obsluga telewizji jak dlugo bedziecie patrzec na takie ponizanie waszego rzemiosla was ,moze czas aby soryy ze tak powiem brutalnie,podniesc tylki i zatrzymac emisje programow, a my reszte Narod zjednoczony na ulicach porzadki zrobimy ,do Strajku zachecam ,kto z was ma jaja odwage to zjednoczcie sie i STOP Pisowskiej nagonce. Panie Redaktorze glowa do gory Polski narod jest twardy wybudujemy demokracje albo zginiemy

 • wflisiak

  0

  Więcej takich postaw, a widzowie, którzy jeszcze oglądają narodowe media, odejdą od odbiorników !...Tak trzymać !...:)...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje