Rekordzista ze Śląska: 4 dni, 46 wykroczeń, 200 punktów karnych [WIDEO]

22.01.2016 18:30
Wypadkiem zakończyła się brawurowa "przejażdżka" motocyklistów ze Śląska. Jazda z niedozwoloną prędkością i na jednym kole to tylko niewielka część z długiej listy wykroczeń, których się dopuścili.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jak podała Powiatowa Komenda Policji w Bieruniu, jeden z mężczyzn - 24-latek - w ciągu zaledwie czterech dni popełnił ponad 46 wykroczeń i uzbierał 200 punktów karnych. Wpadł, bo jego brawurową jazdę nagrywał kolega, również wielokrotnie notowany za łamanie przepisów ruchu drogowego.

Motocyklista odpowie m.in. za wyprzedzanie na linii podwójnej ciągłej, niestosowanie się do znaku STOP, jazdę pasem jezdni przeznaczonym dla przeciwnego kierunku ruchu i przejazd na czerwonym świetle. To jednak nie wszystko - pirat odpowie także za ucieczkę z miejsca wypadku i nieudzielenie pomocy poszkodowanemu koledze.

Policjanci już w zeszłym roku zabezpieczyli kamerę, którą mężczyźni rejestrowali swoje "popisy". Po analizie materiałów funkcjonariusze bez trudu postawili zarzuty obu piratom. Fani brawurowej jazdy ze Śląska sami dostarczyli więc solidnych dowodów własnej winy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (65)
Zaloguj się
 • biobike

  Oceniono 27 razy 21

  Piękny ten ostatni kadr. Brak mózgu na ulicy tak się powinien kończyć.

 • gringi

  Oceniono 132 razy 20

  powinno sie go dobic na miejscu a nie pogotowie wzywac

 • michaelus

  Oceniono 18 razy 14

  Po czymś takim "motocykliści" powinni dożywotni zakaz prowadzenia jakichkolwiek pojazdów i przesiąść się do zbiorkomu. Szkoda kierowcy i pasażerów czarnego samochodu z ostatniego kadru.

 • honkers

  Oceniono 127 razy 13

  Gliwice ul. Kozielska u wylotu na Brzezinkę. Jak chłopcy miną Żabińskiego to hulaj dusza a policji brak. Sobota, wieczór, lub niedziela gdy tylko nie pada i jest pogoda to od kwietnia do października bal nad bale. Polecam uwadze stróżów prawa.

 • jesiotr99

  Oceniono 129 razy 7

  bez przesady, jedyne co widać na filmie to brak odpowiednich umiejętności do tak szybkiej jazdy. Radzę w przyszłości pojechać na tor i poćwiczyć oraz wyszaleć się. Natomiast na drodze radzę nie jeździć szybciej niż 30 km/h więcej od samochodów. W razie zdrady jest wtedy czas na reakcję. To stara angielska zasada.

 • plastikpiokio

  Oceniono 120 razy 6

  na pal KRETYNA ---cud że jeszcze żyje

 • Juliusz Wnuk

  Oceniono 62 razy 4

  Skoro prawodawstwo w Rzeczpospolitej nie istnieje to czemuz sie dziwic....

 • takaprawda2014

  Oceniono 126 razy 4

  Ja się dziwię że tacy ludzie nie boją się śmierci. Jakby taki bydle wjechało w mój samochód to do końca życia by było warzywkiem tak bym obił.

 • kesik001

  Oceniono 4 razy 2

  Chyba pan prokurator nie szukałby dziury w całym gdyby kierowca osobówki w szoku cofnął do tyłu?.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje