Min. środowiska kasuje spoty o segregacji śmieci, bo wystąpił w nich gej? "Promowały ideologię gender"

22.01.2016 17:17
Minister Jan Szyszko i kadr ze spotu

Minister Jan Szyszko i kadr ze spotu (Agencja Gazeta)

Poprzednie władze promowały ideologię gender za pieniądze ministerstwa środowiska - alarmuje obecny szef resortu. Chodzi o cykl spotów dot. segregacji śmieci, w których wystąpił Maciej Nowak, homoseksualny krytyk kulinarny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W filmach obok Nowaka wystąpił Wojciech Modest Amaro. "Obaj mężczyźni tłumaczyli małemu chłopcu jak segregować śmieci. Pojawia się pytanie dlaczego nie ma w spocie kobiety, która grałaby rolę matki. Zdaniem ekspertów, w tym przypadku mamy do czynienia z 'miękkim' promowaniem ideologii gender" - podaje Radio Maryja.

Promocja ideologii gender

Radio przytacza wypowiedź ministra Jana Szyszki, który o "bulwersującym" odkryciu dowiedział się z audytu otwarcia w resorcie. W materiałach informacyjnych i promocyjnych, za które płacił resort miały wystąpić osoby, "które wyraźnie promowały ideologię gender".

- Ta ideologia oczywiście została zdjęta z materiałów promocyjnych. My pieniędzy na taką działalność płacić nie będziemy - mówi Szyszko i dodaje: - Resort środowiska (...) jest nastawiony bardzo mocno na obronę polskiej tożsamości, polskich interesów, na obronę tego, co w Polsce jest najważniejsze, a więc na obronę rodziny, na obronę naszej tożsamości kulturowej związanej z dziedzictwem chrześcijańskim.

"Jestem zaszczycony"

Sprawę, w dosyć ironiczny sposób, skomentował sam Maciej Nowak.

Łoł, skupiła się na mnie uwaga rządu. Jestem zaszczycony.

Posted by Maciej Nowak on 22 stycznia 2016


Komentarz Nowaka nie jest jedynym, który pojawił się po tym, jak Ministerstwo Środowiska podało informację o wycofaniu spotu.Homoseksualny św. Mikołaj

Pod koniec 2014 roku o spotach pisała Fronda. "Portalowi poświęconemu" nie podobało się wówczas, że Maciej Nowak wystąpił w jednym z nich w stroju św. Mikołaja. Nowak był ubrany w biało-czerwony strój, ale brakowało mu brody i miał m.in. charakterystyczną dla siebie muszkę. Wręczał prezent dziecku, a ono rozpakowało go i segregowało powstałe śmieci (papier i plastik)."Segregowanie odpadów, nie kwestie religijne"

- Kampania Ministerstwa Środowiska "Segregujsz i śmiecisz mniej!" promuje segregację odpadów w domach. Firma, która produkowała spoty, zaproponowała udział Wojciecha Modesta Amaro oraz Macieja Nowaka. Są to osoby rozpoznawalne i kojarzące się z kuchnią, czyli z miejscem, w którym produkuje się najwięcej odpadów w gospodarstwach domowych. Celność tego wyboru potwierdziły badania focusowe - tłumaczył ówczesny rzecznik resortu Paweł Mikusek.

- Spoty są o segregowaniu odpadów, a nie o kwestiach religijnych czy obyczajowych. Naszym celem była promocja postaw ekologicznych. Mam nadzieję, że dyskusja na temat spotów pozwoli zwrócić uwagę również na to, jak łatwe jest segregowanie śmieci w domu - mówił.

Spoty wstrzymane

Maciej Nowak jest dyrektorem artystycznym w Teatrze Polskim w Poznaniu i krytykiem kulinarnym. Wojciech Modest Amaro jest natomiast kucharzem, właścicielem jedynej w Polsce restauracji odznaczonej gwiazdką Michelin. Obaj byli jurorami w jednym z programów kulinarnych.

Spoty o segregowaniu śmieci zniknęły ze strony ministerstwa, nie są też dostępne na youtube'owym kanale resortu. Wstrzymana zostaje również ich emisja telewizyjna. Z danych resortu wynika, że w latach 2014-2015 ministerstwo środowiska wydało na "promocję gender" cztery miliony złotych.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (509)
Zaloguj się
 • mielis

  Oceniono 212 razy 196

  Szyszko wie, że do wynoszenia śmieci stworzono kobietę. Jeśli ktoś zaleca te czynności chłopcu czyli przyszłemu mężczyźnie to czyni to wbrew jego posłannictwu. Mężczyzna jest stworzony do rządzenia. Kobieta do posługi. Tak stoi w naukach prawicowych i kościelnych mędrców.

 • 7_of_9

  Oceniono 162 razy 150

  Usuną też wszystkie zdjęcia i filmy na których obok L. Kaczyńskiego był gej Aleksander Szczygło?

 • ratatooyas

  Oceniono 99 razy 99

  "Resort środowiska (...) jest nastawiony bardzo mocno na obronę polskiej tożsamości, polskich interesów, na obronę tego, co w Polsce jest najważniejsze, a więc na obronę rodziny, na obronę naszej tożsamości kulturowej związanej z dziedzictwem chrześcijańskim" - a ja głupi myślałem nastawiony jest na ochronę środowiska :-(

 • etykieta.zastepcza

  Oceniono 100 razy 96

  A ten Szyszko co na siebie włożył???
  Szczyt pisowskiej elegancji - "pedofilka-rencistówka" :-P

 • mary.popins

  Oceniono 90 razy 90

  To ta kreatura co chciała zabetonować Dolinę Rospudy i lubi sobie zabijać zwierzęta dla sportu. No na prawdę właściwy facet na właściwym miejscu, gratuluję ziomali Jarek, bardzo wartościowi i z wartościami. A, i wybitnie inteligentni...

 • hanyszameryki

  Oceniono 81 razy 71

  Mieszkam w sredniej wielkosci miescie w rolniczym stanie. Segregacja smieci i odpadow obowiazuje juz chyba od 20 lat. I jakos nikte sie nie polapal, ze to jest genderowski spisek.

 • dziennikarz12

  Oceniono 82 razy 68

  ISLAMIZACJA PO POLSKU!!!! RODZI SIE DRUGI IRAN I DRUGA KOREA!!! polacy jacy wy jestescie durnie!!! kto ich wybral? WY!!! teraz tylko zamach stanu moze poprawic sytuacje!! chcieliscie to macie!!! chory psychicznie kaczor bedzie wam zagladal nawet w majtki!! do kibla!! wybraliscie psychicznie chorego czlowieka!!! czego w tym pieknym kraju z jednego gowna WPADA SIE W DRUGIE!!!! tylko czekac az wszytkimi wyborcami beda muzumanie i beda cale zycie glosowac na tych ktorzy zapewnia im zycie za darmo na rzecz podatnikow,tak jak to jest w krajach skandynawskich 90% glosow w wyborach to islam!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje