Kompromitujący wpis "Pudziana". Z kijem w ręku zapowiada agresję

Mariusz Pudzianowski

Mariusz Pudzianowski (RADOSLAW JOZWIAK / AGENCJA GAZETA)

Mariusz Pudzianowski - kiedyś najsilniejszy człowiek świata, dziś zawodnik MMA - raczej nie ma w zwyczaju publicznie emanować agresją. Teraz jednak na swoim Facebooku zapowiada "przyspieszoną asymilację" uchodźców. Wszystkich. I nazywa ich "śmieciami".
Wydawałoby się, że jako osoba publiczna i sportowiec, Pudzianowski powinien trzymać poziom i nerwy na wodzy. Nic z tych rzeczy. Na facebookowym profilu udostępnił film wrzucony przez fanpage "STOP Islamizacji", do którego załączył długi, kipiący gniewem i agresją wywód. Zawodnik MMA nazwał uchodźców "śmieciami ludzkimi", na których "nie pożałuje bejsbola".

Mam ten sam problem z tymi skur....mi!!! Dziś było to samo u mnie - kilku kierowca wywalił z naczepy przy asyście...

Posted by Mariusz Pudzianowski on Thursday, January 21, 2016


Kilkadziesiąt minut później wspomniany kij baseballowy również pojawił się w sieci, a "Pudzian" napisał: "Z tym będę czekał na naczepie do UK. (...) Będzie przyśpieszona nauka asymilacji".

Z tym będę czekał na naczepie do UK przed wjazdem na prom z Calais Mariusz Pudzianowski Transport. Na naczepie będzie przyśpieszona nauka asymilacji.

Posted by Mariusz Pudzianowski on Thursday, January 21, 2016


Pudzianowskiego najprawdopodobniej wyprowadził z równowagi film, na którym widać, jak kierowcy ciężarówek wypędzają ze swoich naczep uchodźców, próbujących nielegalnie przedostać się przez granicę.

Sytuacja uchodźców w Calais

W ostatnich miesiącach ubiegłego roku liczba migrantów koczujących w okolicach francuskiego Calais drastycznie wzrosła. Sytuacja uchodźców jest dramatyczna, a jedyną szansą na polepszenie warunków bytowych jest przedostanie się do Wielkiej Brytanii.

Podczas prób pokonania kanału La Manche w drugiej połowie 2015 roku zginęło kilkanaście osób. Władze zabezpieczyły już wlot tunelu pod kanałem i obwodnicę prowadzącą do portu, z którego odpływają statki do Wielkiej Brytanii. Imigranci nadal próbują jednak wykorzystać nieuwagę kierowców ciężarówek i przedostać się na Wyspy w naczepach lub na ich dachach.

Zobacz także
  • Wicepremier Mateusz Morawiecki Najpierw Szydło, a teraz Morawiecki: "350 tys. uchodźców z Ukrainy". Wpadka czy świadoma narracja rządu?
  • Beata Szydło w Parlamencie Europejskim Szydło: "Polska przyjęła milion uchodźców z Ukrainy". A co pokazują liczby?

Najnowsze informacje