Za naszą granicą rośnie liczba zgonów na świńską grupę. Władze Kijowa zalecają noszenie masek

21.01.2016 22:09
Ludzie w maskach na ulicach Kijowa

Ludzie w maskach na ulicach Kijowa (Sergei Chuzavkov (AP Photo/Sergei Chuzavkov))

1. Władze Kijowa zaleciły noszenie masek w miejscach publicznych
2. Na Ukrainie notuje się wzrost zachorowań na grypę
3. Dominuje grypa typu H1N1, znana jako świńska grypa

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Doradca mera Kijowa Mychajło Raducki wyjaśnił, że noszenie masek zalecane jest w środkach transportu miejskiego, sklepach, urzędach, restauracjach i stołówkach. Zgodnie z rekomendacjami maski należy wymieniać co cztery godziny.

Także kijowskie władze oświatowe ogłosiły, że kwarantanna w szkołach, która została ogłoszona w obawie przed grypą w poniedziałek, potrwa do 27 stycznia.

We wtorek przedstawiciele ministerstwa zdrowia Ukrainy informowali, że w kraju z powodu powikłań po grypie zmarło 51 osób. Uspokajali jednocześnie, że na razie nie można mówić o epidemii. Według ministra Aleksandra Kwitaszwilego zgony wynikają z tego, że "ludzie za późno zwracają się o pomoc do lekarzy". Najwięcej przypadków śmiertelnych odnotowano w obwodzie odeskim, gdzie zmarło 20 osób.

Dyrektorka Ukraińskiego Centrum Kontroli i Monitoringu Zachorowań przy ministerstwie zdrowia Lubow Nekrasowa informowała, że choć w kraju dominuje wirus potocznie znany jako wirus świńskiej grypy, to ulega on mutacjom. - W wielu krajach rejestrowane są zmiany tego wirusa. Obecnie na Ukrainie H1N1 ma mutacje punktowe, które nadają temu wirusowi nową aktywność - podkreślała.

W zeszłym tygodniu ministerstwo zdrowia informowało, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy na Ukrainie z powodu grypy zmarło ogółem 25 osób. Większość z nich padła ofiarą wirusa H1N1.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (30)
Zaloguj się
 • rozterka47

  Oceniono 124 razy 6

  świńska grupa , patrząc po maseczkach na twarzy to chyba grupa terrorystyczna

 • kaliber43

  Oceniono 137 razy 5

  Na Ukrainie świńska grypa a w Rosji epidemia HIV - 1 mln wykrytych zachorowań a szacuje się, że jest ich 1.5 mln z niewykrytymi. Rosja zaczyna przypominać pod tym względem afrykański bantustan a nie państwo leżące w pobliżu Europy. Może większym zagrożeniem dla świata jest nie soldateska Putina, a epidemia HIV płynąca z kacapii.

 • grog.2

  Oceniono 112 razy 4

  świńska grupa: PiS Kukiz i faceci w czerni

 • xan-ti

  Oceniono 3 razy 3

  Na tej ukrainie to jak nie aids szaleje, to gruźlica a teraz świńska grypa :O

 • zigzaur

  Oceniono 121 razy 3

  Kacapy zaatakowały Ukrainę bronią biologiczną.

 • zalogopeda

  Oceniono 1 raz 1

  "świńska grupa"
  czyli jagor kontratakuje

 • stary71

  Oceniono 9 razy 1

  Czy wy w ogóle czytacie to, co piszecie: "ZA NASZĄ GRANICĄ ROŚNIE ZGONÓW NA ŚWIŃSKĄ GRUPĘ". Czy ktoś z Was ma chociaż maturę?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje