Paczka z darmową ekskluzywną bielizną? To oszustwo. Można stracić kilkaset złotych

Witryna sklepu z bielizną

Witryna sklepu z bielizną (Fot. Waldemar Gorlewski / Agencja Gazeta)

Darmowa ekskluzywna bielizna, ale i maszynki do golenia. To wszystko na próbę i w dodatku zupełnie za darmo. Tak reklamuje się firma wysyłkowa, która - skutecznie niestety - naciągnęła już kilkadziesiąt osób w całej Polsce. Sprawę opisał m.in. ''Dziennik Zachodni".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sprawa jest na tyle poważna, że śledztwo w sprawie oszustów wszczęła katowicka prokuratura. Wszystkie oszukane osoby łączy jedno: zgoda na odbiór pierwszej próbnej przesyłki i opłacenie kosztów wysyłki. Później są już tylko kolejne wezwania do zapłaty.

Bielizna za darmo, ale trzeba zapłacić za przesyłkę

Jak to działa? Dzwoni konsultant i przez telefon oferuje za darmo komplet amerykańskiej, włoskiej albo innej, ale na pewno ekskluzywnej bielizny do testów. Jedyny warunek to opłata za wysyłkę paczki - 19,90 zł. Gdy się zgodzimy, lub nie (jak dowodzą oszukane kobiety - red.), po jakimś czasie dostajemy przesyłkę, a w niej zwykłe majtki i pismo, które jest potwierdzeniem umowy zawartej na odległość.

"Właśnie dostałam od tej firmy 3 pary majtek i rachunek do zapłaty, nigdy nic nie zamawiałam ani też nie miałam pojęcia o istnieniu takiej firmy aż do dzisiejszej przykrej niespodzianki, nr podany nie działa więc do biura obsługi nie mogę się dodzwonić, na rachunku widnieje nawet jakaś zaległości. Nie wiem co robić, pomocy!" - pisze (pisownia oryginalna - red.) jedna z oszukanych kobiet na profilu na FB, gdzie jest już ponad 3 tys. użytkowników.

Trzeba jasno powiedzieć, że rozmowa z konsultantem, rezygnacja z oferty a nawet odesłanie niechcianej przesyłki nic tu nie da. Będą następne paczki, tyle tylko, że już nie gratisy. Z 20 złotych "robi się" 80 zł, a gdy obdarowany nie chce płacić zaczyna się nękanie przez telefon z żądaniem zapłaty od 160 zł wzwyż, oraz straszenie wpisem do Krajowego Rejestru Długów.

Niestety choć to bezprawne działanie, poszkodowanych przybywa. Jedno jest pewne: nie powinniśmy niczego płacić, ani niczego podpisywać. Najlepiej zgłosić oszustwo do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów lub/i na policję, gdy sprawa przybiera niebezpieczny obrót.

W ten sam sposób działają też inni oszuści z "darmową ofertą" nie tylko na majtki.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Jeden z zatrzymanych przez policję przestępców, którzy oszukiwali metodą "na policjanta" Rekordowe oszustwo metodą "na policjanta" z CBŚP w Warszawie
 • Policja "Dwa gwałty w centrum miasta", "Gwałciciel poluje na kobiety w Krakowie". Uwaga, można stracić pieniądze
 • Wiadukt kolejowy Na Śląsku oszust sprzedał na złom... wiadukt kolejowy
Komentarze (24)
Paczka z darmową ekskluzywną bielizną? To oszustwo. Można stracić kilkaset złotych
Zaloguj się
 • tw.jacek_i_placek

  Oceniono 3 razy 3

  Wystarczy złożyć zamówienie na żoliborski adres JK, a gwarantuję wam, że Ziobro w ciągu tygodnia dobierze cię cwaniaczkom do doopy. :D

 • spock2

  Oceniono 125 razy -7

  A ja sobie chwalę, mam darmowe maszynki do golenia i co jakiś czas przysyłają mi zapasowe. Nie jest to jakieś cudo, ale za darmo to co wymagać. Przychodzą też jakieś kwity do zapłaty na jakiegoś Karola Brzęczyszkiewicza ale nie znam gościa.

 • jan.w2

  Oceniono 130 razy 12

  Oczywiście pismak na darmowym stażu nie wie co w takich sytuacjach robić, i pieprzy o jakimś niepodpisywaniu, zgłaszaniu do uokiku, czy policji i wprowadza w błąd. Może celowo. Kto go tam wie. Zatrzymanie majtek rodzi obowiązek zapłaty za przesyłkę i za majtki czy co tam przyślą. Najlepiej nie rozmawiać z kutafonami wydzwaniającymi z jakimikolwiek ofertami. Jak już daliśmy się wciągnąć w rozmowę i pomimo niewyrażenia zgody na przesyłkę, takowa przychodzi, nie dobierać jej. Jak już odebraliśmy, jak najbardziej odesłać i nie odbierać gdyby wróciła. Oczywiście niczego nie płacić i nie odbierać następnych przesyłek. W ostateczności złożyć donos na policji i ewentualnie skargę do uokiku, bo skuteczność uokiku w takich sprawach jest bardzo mała.

 • jack3yp

  Oceniono 7 razy 3

  Pewnie i tu, tzw. frankowicze stanowią większość...

 • rg1206

  Oceniono 146 razy 8

  to samo robił ten najmłodszy milioner, a wyborcza była zachwycona .

 • better.life

  Oceniono 23 razy -1

  Organizatorów tego procederu powinno się zsyłać do kamieniołomów. Tak samo ku.rew.ki naciągające przez telefon.

 • mamusia5754

  Oceniono 21 razy 19

  SPRAWDZONE -- to co ZA DARMO -- zawsze jest dwa razy drozsze !!!...placi sie za GLUPOTE !!

 • dublet

  Oceniono 137 razy 15

  Reżimowa TVP tego nie podała, więc nie jest to prawda!

 • rozterka47

  Oceniono 137 razy 21

  Wbijcie sobie ludzie do głowy , niczego nie ma za darmo , a juz na pewno w biznesie .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje