Szczegóły zatrzymania Piotra K. Poszukiwał go Interpol, a on pracował w fast foodzie nieopodal komisariatu

21.01.2016 18:50
Piotr K. podejrzany o zabójstwo

Piotr K. podejrzany o zabójstwo (policja.pl / Google Maps)

1. 28-letni pseudokibic Piotr K. jest podejrzany m.in. o zabójstwo
2. K. był poszukiwany od ponad 8 lat, m.in. przez Interpol
3. Podejrzany od 4 lat pracował w fast-foodzie nieopodal komisariatu

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

28-letni Piotr K., pseudokibic Wisły Kraków jest podejrzany o zabójstwo i usiłowanie zabójstwa. Do wydarzeń miało w 2007 r. w Kielcach. Po meczu doszło do bójki między kibicami Wisły Kraków i Korony Kielce. K. miał podbiec do stojącego na pobliskim skrzyżowaniu samochodu i przez otwarte okno zadać kilka ciosów ostrym narzędziem 22-letniemu kibicowi Korony. Chłopak zmarł tuż po przewiezieniu do szpitala. Policja zatrzymała kilku podejrzanych o udział w bijatyce, ale Piotr K. uciekł z kraju.

Pod okiem policjantów

Za podejrzanym wydano Europejski Nakaz Zatrzymania, w akcję włączył się Interpol. Wreszcie po ośmiu latach brytyjska policja zatrzymała K. Początkowo informowano, że do ujęcia doszło w Londynie, lecz brytyjska prasa dotarła do szczegółów akcji.

Piotr K. został zatrzymany w małym mieście Devizes między Londynem a Bristolem. W Devizes mieszka niecałe 12 tysięcy osób. To mniej więcej tyle, co w podwarszawskiej Górze Kalwarii. K. pracował w lokalu jednej z sieci fast foodów, który znajduje się kilkaset metrów od siedziby głównej policji hrabstwa Wiltshire policji. Z relacji mediów wynika, że policjanci często jadali w tym miejscu lunch.K. był poszukiwany od ośmiu, a w Devizes mieszkał prawdopodobnie od czterech lat. Przez ten czas miał być regularnym bywalcem miejscowej siłowni.

Mężczyzna został zatrzymany w czasie pracy 13 stycznia, co potwierdziła policja i rzecznik sieci fast foodów.

Piotr K. miał postawione zarzuty już w 2008 r.

Prokuratura Okręgowa w Kielcach przedstawiła mu zarzuty zaocznie już w 2008 r. Jest to konieczne w przypadku, gdy podejrzany jest poszukiwany listem gończym. Za pseudokibicem wydano również Europejski Nakaz Zatrzymania, w akcję włączył się Interpol. - Piotr K. został umieszczony na policyjnej top liście najbardziej niebezpiecznych polskich przestępców - mówił Mariusz Ciarka. - Policjanci od pewnego czasu wiedzieli, że poszukiwany może przebywać w Wielkiej Brytanii, o czym poinformowano brytyjskie organy ścigania - dodał. Gdy tylko Piotr K. trafi do kraju, prokuratura przedstawi mu zarzuty "fizycznie".

"Synu, jeszcze nieraz zasiądziemy wspólnie do lektury Żeromskiego"

"Synu, prosimy Cię, oddaj się w ręce policji. Jest oczywiste, że stała się rzecz straszna nie tylko dla tamtej Rodziny. My też cierpimy", pisała matka Piotra K. Kobieta kilka miesięcy po zajściu zamieściła w mediach list. "Pamiętaj, nie jesteś sam, masz najbliższych, którzy nigdy Cię nie opuszczą. Nie wierzymy, byś chciał kogoś świadomie skrzywdzić. Sprawę trzeba wyjaśnić do końca. Synu, jeszcze nieraz zasiądziemy wspólnie do lektury Żeromskiego".

O zatrzymaniu Piotra K. w Londynie media donosiły w lipcu ubiegłego roku. Szybko okazało się jednak, że doszło do pomyłki. - Otrzymaliśmy zdjęcie i nie potwierdzamy, że jest to poszukiwany przez nas Piotr K. - tłumaczył wówczas TVN24 Mariusz Ciarka. "Dziennik Polski" tłumaczył, że przyczyną błędu mogło być właśnie zdjęcie. Śledczy dysponowali tylko jedną, czarno-białą fotografią, która według dziennika pochodzi sprzed 2005 r.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (70)
Zaloguj się
 • dublet

  Oceniono 161 razy 31

  Patrzta, ełrokołchoźnicy zatrzymali patriotę, wiernego wyborcę PiS! Teraz pewnie Becia Brosia wyśle im notę w obronie.

 • klamtusek

  Oceniono 158 razy 30

  Nie żaden pseudokibic, tylko katolicki, narodowy patriota. I do tego świadomy wyborca.

 • stary_zgredek

  Oceniono 33 razy 27

  Toż to prawdziwy patriota, polak - katolik lepszego sortu. Gdyby żył nieboszczyk Romaszewski (ksywa " 200 tysi") to by poręczył.

 • perkis1234

  Oceniono 29 razy 23

  nazwisko i gęba w linku poniżej, w UK jednak jest sprawiedliwość:
  www.dailymail.co.uk/news/article-3410226/One-world-s-wanted-men-working-Subway-Wiltshire.html

 • 3jw60

  Oceniono 137 razy 21

  Po co uciekał do Anglii, pod murami Jasnej Góry nikt by go nie zatrzymał.

 • zigzaur

  Oceniono 131 razy 13

  No i znowu muszę zacytować kultowy fragment kultowego filmu:

  "A czy to w robocie o prędzej idzie?"

 • usmarshall

  Oceniono 19 razy 11

  Jaki to fastfood to: Subway. Jaki to Piotr K. to Piotr Kupiec. Ile ma lat: a tyle 28. Co jeszcze robił: a chodził na siłownie lokalnie gdzie mieszkał. Co powiedzieli o nim znajomi: ze był bardzo przyjacielski i są zaszokowani . Kiedy go zatrzymali: a to 13 stycznia 2016 o godzinie 19:50. Jak: a wydawał kanapkę klientowi gdyż miał wtedy zmianę-znaczy pracował.
  To jest rzetelna informacja!......dziękuje.........
  nie trzeba!

 • jerry.uk

  Oceniono 25 razy 11

  Poszukiwany listem gończym przez Interpol, ale w Gazecie Wyborczej to Piotr K. żeby tylko "nie naruszyć jego dobrego imienia". Śmiech na sali. Dobrze że przynajmniej brytyjskie media podają pełne nazwisko i pokazują twarz zatrzymanego.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje