Polityczne aluzje Marcina Prokopa na konferencji TVN [5 CYTATÓW]

21.01.2016 17:13
Marcin Prokop

Marcin Prokop (Kapif)

Marcin Prokop nie byłby sobą, gdyby w sposób zabawny i inteligentny nie skomentował aktualnej sytuacji politycznej.
Mówią o nim, że kiedy dostanie do ręki mikrofon, jest nie do okiełznania. A przy tym ma rzadką umiejętność żartowania z innych, nie obrażając ich. Na konferencji ramówkowej TVN, podczas której prezentował wiosenną ofertę programową stacji nie powstrzymał się od aluzji politycznych.

Aluzja 1. Do prezydenta Andrzeja Dudy

Zapowiadając serial "Szpital": "A my teraz się udamy się do Krakowa. I to nie jest prawda, co mówią niektórzy złośliwi, że to co największego i najwybitniejszego dał nam Kraków, to nasz prezydent. Nie, Kraków dał nam też barwny "Szpital", szpital ludzi potrzebujących pomocy - proszę nie łączyć tych faktów z panem prezydentem."

Aluzja 2. Do "dobrej zmiany"

Prezentując program "Efekt Domina" Dominiki Kulczyk: "Efekt Domina" to tytuł programu, który pokazuje niesamowite rzeczy. Pokazuje jak odrobina dobroci, przyłożona w dobre miejsce, potrafi literalnie zmieniać świat. I autorką tej dobrej zmiany nie jest osoba, o której pomyśleliście w pierwszej chwili. Jest nią Dominika Kulczyk."

Aluzja 3. Do niewysokich ludzi

Zapowiadając talent show z dziećmi "Mali giganci": "O tym, że niewysocy ludzie potrafią zrobić dużo zamieszania wie każdy, kto przygląda się sytuacji politycznej w kraju. Ale nie o nich jest ten program. To jest program o niewysokich ludziach, którzy mają wielki talent."

Aluzja 4. Do Grzegorza Schetyny

Opowiadając o nowym serialu pt. "Druga szansa": "To nie jest, wbrew pozorom, biografia Grzegorz Schetyny".

Aluzja 5. Do lewicy.

Padł też przy streszczaniu "Drugiej szansy": "W roli rozchwytywanej agentki gwiazd Małgorzata Kożuchowska, a jej prawą ręką będzie Monika Mariotti. Lewej ręki nie będzie, bo się odchodzi od lewych rzeczy aktualnie w kraju, więc Małgosia będzie miała tylko prawą rękę".A pod koniec prezentacji, gdy w tle słychać było przebój AC/DC "Higway to hell", Marcin Prokop spuentował: "Kończymy z tym Higway to hell, bo nas zamkną".Komentarze (269)
Zaloguj się
 • Danuta Śniegowska

  Oceniono 280 razy 114

  powinien komentować w Szkle codzienne ekscesy: Broszki, Kurdupla, Maliniaka, Waszczykowskiego , Macierewicza i tej całej zgrai bezczelnych uzurpatorów Polski

 • alex1w

  Oceniono 262 razy 92

  To czy te Trolle to tak z własnej wiary,przekonań, braku horyzontów czy za pieniądze, to mnie nie obchodzi.
  Jest jedynie żenujące i gardzę nimi!...

 • chi-neng

  Oceniono 223 razy 71

  Hahaha...Ten mi sie podoba ...!

  Moze dlatego, ze ja tez z tych nieokielznanych od czasu do czasu...hahaha..Albo zbyt czesto:).

 • jdkonrad

  Oceniono 204 razy 68

  w co drugiej rozmowie prywatnej świadomych obywateli są już nie tylko aluzje ale twarde dowcipy nt. obecnej opcji.

 • liberau

  Oceniono 183 razy 49

  No tak - wracają czasy PRL. Aluzje, podteksty, puszczanie oka - było kwestią czasu kiedy pisowski reżim zaowocuje takim renesansem tego typu humoru. W sumie dla satyryków to złote czasy. Ciekawe tylko jak się w tym odnajdą pro-reżimowi artyści kabaretowi w rodzaju Rewińskiego, Pietrzaka czy Rosiewicza? Czy będą śmieszni? I w jakim sensie śmieszni...?

 • spoko-spoko

  Oceniono 60 razy 46

  Brawo Prokop, sympatyczny gosc.

 • lady.heather

  Oceniono 51 razy 35

  AC/DC "Higway to hell"
  ---
  To pewnie jakaś wersja beta dla Highway to hell

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje