PO stawia warunek rządowi. Dwa tygodnie na uporządkowanie sprawy Trybunału, albo rezolucja PE

21.01.2016 15:34
Przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński

Przewodniczący Trybunału Konstytucyjnego Andrzej Rzepliński (PRZEMEK WIERZCHOWSKI)

1. Opozycja nie zgodziła się na propozycję premier Szydło ws. TK
2. PO daje rządowi 2 tygodnie na "uporządkowanie sprawy"
3. W innym wypadku przygotowany zostanie projekt rezolucji dla PE

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Neumann oraz inni liderzy ugrupowań parlamentarnych spotkali się w czwartek z premier m.in. ws. propozycji rozwiązania konfliktu wokół Trybunału Konstytucyjnego - chodzi o pomysł, by ośmiu z 15 sędziów TK wskazywała opozycja.

"Kupczenie Trybunałem"

Przewodniczący klubu Platformy powiedział po zakończeniu spotkania, że Platforma nie zgodziła się na propozycję, którą przedstawiła premier. - Nie zgodziliśmy się na żadne kupczenie Trybunałem, nie zgodziliśmy się na dyskutowanie o tym, czy Trybunał ma być partyjnym ciałem opozycji i koalicji - mówił Neumann. Według niego TK musi być niezależnym ciałem sędziów konstytucyjnych, którzy oceniają zgodność ustaw z konstytucją.

Rezolucja dla PE

Neumann powtórzył też, jakie są oczekiwania Platformy: - W ciągu najbliższych dwóch tygodni prezydent Andrzej Duda i środowisko Prawa i Sprawiedliwości przyjmie ślubowania od trzech wybranych przez poprzedni Sejm sędziów, przywróci ład konstytucyjny w TK i będziemy wszyscy szanować orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego.

- To jest stawiany przez nas warunek, jeżeli tego nie będzie, to Platforma Obywatelska, nasi europosłowie w ramach debaty w Parlamencie Europejskim, przygotują rezolucję dotyczącą sytuacji w Polsce dla PE, w której nie będzie mowy o żadnych sankcjach dla Polski, ale będzie pokazywała, jak rzeczywiście sytuacja w Polsce wygląda, jakie są powody tego zainteresowania w Europie sytuacją w Polsce - podkreślił szef klubu PO.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (749)
PO stawia warunek rządowi. Dwa tygodnie na uporządkowanie sprawy Trybunału, albo rezolucja PE
Zaloguj się
 • plautilla

  Oceniono 5 razy -5

  Z szantażystami się nie negocjuje. Takich wsadza się do cel więziennych.

  Jeżeli ktoś nie rozumie zasad demokracji, a wolność uznaje za urzeczywistnioną w życiu społecznym tylko wówczas, kiedy sam rządzi, to właśnie on jest zagrożeniem dla nich obu. Na szczęście przestępcy polityczni co nam ch.d. i k.kupę, mafia POdpalaczy to teraz impotenci polityczni; są tak beznadziejni, że jedyną właściwą reakcją na ich śmieszne podrygiwania powinna być wyniosła obojętność Polaków i Rządu RP.

 • johnparr1

  Oceniono 1 raz -1

  To dawno powinno być zrobione.
  Gdyby platformesi mieli większe jaja, to temat ten byłby załatwiony zaraz w grudniu.
  A tak to duck robi co chce.

 • nierzyjoncyfshut

  Oceniono 7 razy -3

  Winnych zdrady stanu czyli 1066 wsadzić do więzienia na minimum 25 lat inaczej Polska nigdy nie powstanie z kolan.

 • nierzyjoncyfshut

  Oceniono 9 razy -3

  Bezczelne jawnozdradzieckie działania tych kundli to terroryzm a terroryzm jest chyba przestępstwem? Aresztować i do lochu!

 • Józef Piątek

  Oceniono 8 razy 8

  Może wreszcie Posłowie PIS skończycie z tym trybunałem PO,przecież to widać że sędziowie stoją murem za PO a powinni być niezależni bezstronni,to tylko kupczenie z PO.

 • unamatita

  Oceniono 11 razy -3

  Adam! Przeproś Antoniego!
  u.

 • nowak30

  Oceniono 3 razy 3

  --i PO co te blokady wpisów - i tak ...
  PO =targowica

 • felicjan.dulski

  Oceniono 8 razy 4

  W dalszym ciągu nie wiem co to jest ten "dżdż", którego domaga się (łaknie) Kania. Może jednak w końcu się przekonamy.

 • nowak30

  Oceniono 4 razy 4

  po - odrobinę ambicji - bo HONORU nigdy nie mieliście - odejdźcie ze sceny na której już nikt was nie chce .
  W Brukseli raban robią podobni do eEROdDEPUTOWANYCH z PO -ich ugrupowania NIE rządzą w krajach rodzimych więc próbują przejąć władzę poprzez kOMISARZY (? ludowych??/radzieckich?).
  Nawet NIEMCY już mają dość poprawności (bo kolaborowali ikolaborują z Rosją cały czas jak-z ZSRR) i Merkel , a Kraje "piewców " z Brukseli opamiętali się robią jak należy .
  UE broniła i miała bronić granic zewnętrznych .-wracając wakacji 2012 na granicy serbsko węgierskiej autobusy (wszystkie -nie tylko polskie) na odprawę ,w kolejce czekały 5,5 godziny.
  Teraz UE wpuszcza obce WOJSKA BEZ WYSTRZAŁU I JESZCZE DAJE MIESZKANIA I "NA ŻYCIE" , ODDAJE IM SWOJE " DZIEWICE". -NIE POZWALA INNYM SIĘ BRONIĆ !!!
  ==HAŃBA= ZDRADA NARODÓW, KULTURY, OBYCZAJÓW ,RELIGII , OBYWATELI !!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje