Niemcy przedłużają zaostrzone kontrole na granicach. Bezterminowo

21.01.2016 10:50
Uchodźcy na granicy słoweńsko-austriackiej

Uchodźcy na granicy słoweńsko-austriackiej (Fot. DARKO BANDIC/ AP Photo)

1. We wrześniu na niemieckich granicach zaostrzono procedury kontrolne
2. MSW nie wie, kiedy kontrole będą mogły zostać zakończone

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Szef resortu spraw wewnętrznych zaznaczył, że władze są obecnie w stanie zarejestrować "niemal każdego uchodźcę", który przekracza niemiecką granicę. - Bez rejestracji niemożliwe jest wdrożenie dalszej procedury - powiedział de Maiziere.

Jak dodał, niemieckie służby "zawracają z granicy osoby, które nie mają ważnych dokumentów i nie zamierzają starać się w Niemczech o azyl".

Niemcy celem uchodźców

Zaostrzone kontrole graniczne zostały wprowadzone 13 września jako reakcja na rosnącą falę imigrantów po deklaracji kanclerz Niemiec Angeli Merkel o otwarciu granicy dla uchodźców z Syrii. Restrykcje były kilkakrotnie przedłużane; obecnie obowiązują do 13 lutego. Kontrolowana jest przede wszystkim granica niemiecko-austriacka, przez którą przedostaje się większość imigrantów wędrujących szlakiem bałkańskim.

Szef MSW powiedział, że celem rządu jest "odczuwalne i trwałe zmniejszenie liczby imigrantów". W styczniu dziennie na teren Niemiec wchodziło ok. 2 tys. osób, znacznie mniej niż na jesieni. Przyznał, że może to być spowodowane trudnymi warunkami zimowymi.Przeczytaj też książkę: "Kiedyś był tu koniec świata", historie ze świata uchodźców spisane przez jednego z najznamienitszych dziennikarzy austriackich >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (133)
Niemcy przedłużają zaostrzone kontrole na granicach. Bezterminowo
Zaloguj się
 • supertlumacz

  Oceniono 4 razy -4

  Obrzezańcy z Czerskiej, czy w dziale ŚWIAT wznowiliście publikację artykułu o RZEKOMEJ PUTYNIZACJI POLSKI opublikowanego na RZEKOMYCH BRYTYJSKICH MATERIAŁACH BBC czy nie?
  ...............................
  Około 0200 w piątek 22 stycznia opublikowałem demaskatorski artykuł .
  Został opublikowany z 11 minusami. Schowany ze strachu przed brytyjskim pozwem około 0500 mając blisko 80 komentarzy.
  Wznowiona (..,) publikacja po 0700. Poniżej kopia.
  ...............................................................
  supertlumacz
  4 godziny temu

  Oceniono 19 razy-15

  .
  1. Miałem kłopoty z weryfikacją materiału angielskiego. Włącza się nachalnie od razu dyskusja po polsku. Mimo posiadania
  1.1 komputera wysokiej jakości
  1.2. aktualnego oprogramowania
  1.3 . internetu o przepustowości ograniczonej tylko możliwościa lokalnych łączy
  musiałem się wylogować i powtórnie zalogować.

  2. Program brytyjski nie jest programem dokumentalnym, ale propagandową manipulacją. Na początku jakieś fotomontaże z przyspieszonym obrazem zwykłego ruchu ulicznego. Potem narracja na tle zwykłych ludzi w tramwaju.
  Większość czasu to nagrania z bezimiennymi szczeniakami z KOD których nazwiska nic nie mówią tak jak Anna(?) Borecka (?) która dzwoni do was zapraszając was na pokaz garnków, zdrowej odzieży wełnianej, czy urządzeń medycznych . To ostatnie bywa zwykle połączone z bezpłatnymi badaniami przeprowadzanymi przez specjalistów z Instytutu(!). Nie, nie lekarze...
  2.1. Z osób publicznych Sasin mówi po angielsku zbyt słabo i zbyt luźnym językiem aby oceniać trafność tłumaczenia ustnego. Natomiast mam uznanie dla b. korespondenta z NYC , obecnie prezentera(?) wiadomości że patriotycznie upomniał korespondentkę po prowokacyjnym pytaniu/ stwierdzeniu że został przecież zwolniony że jest to WEWNĘTRZNA SPRAWA POLAKÓW I ISTNIEJE WIELE OPCJI JEGO DALSZYCH LOSÓW. TA ODPOWIEDŹ ZOSTAŁA CAŁKOWICIE POMINIĘTA W JĘZYKU ANGIELSKIM. Może zastąpi to nieprofesjonalne g...o w brytyjskiej telewizji?
  3. Nawet to nieprofesjonalne brytyjskie g. ..o nie używa nigdzie słów pochodnych od nazwiska urzędującego Prezydenta Rosji WWP takich jak putinować, putynizacja itp.
  Rosja nie jest w stanie wojny ani z UK ani z Polską i stosowanie praktyk nowojorskich obrzezańców nie jest europejskie.
  Dlatego podejrzewam że napis o putynizacji Polski powstał poza BBC2. Może któryś z obrzezańców KOD opatrzył takim napisem materiały dostarczone z UK , albo uczynił to pracownik w pakowalni (?) czy inna osoba merytorycznie nie związana z BBC.
  4. Na miejscu PiS poprosiłbym attaché kulturalnego UK o wyjaśnienie kwestii napisu.
  Nie ambasadora. Ne można popadać w megalomanię jak ten Żyd z KE , jeden z 8 zastępców Przewodniczącego , mający monopol na zwracanie się do najwyższych władz Polski.
  A nie, jest jeszcze Martin Schultz, którego zdjęcie dedykuję Polakom (...) z Czerskiej...
  Ale to już z innej struktury UE, nie z KE....

  Ukryj odpowiedzi (2)
  Odpowiedz

  supertlumacz
  4 godziny temu

  Oceniono 17 razy-15
  .
  @supertlumacz
  uzupełnienie
  1. Ten angielski napis obrażający Prezydenta WWP
  Is Poland being 'Putinised'? - BBC Newsnight
  i jest na tle oczywistego innego fotomontażu przedstawiającego Kanclerz Angelę Merkel w mundurze nazistowskim nad mapami w otoczeniu podobnie odzianych współpracowników, na podobieństwo stereotypu AH
  2. Ten profesjonalny zwolniony prezenter nazywa się Kraśko . Od wielu lat nie oglądam polskiej telewizji, stąd usterka

 • polskiniemiecwchinach

  Oceniono 2 razy 2

  Za późno, dużo za późno. Europę zalewa fala "uchodźców", młodych napalonych północnoafrykańczyków. Oni nie chcą tu pracować, nauczyć się języka i zintegrować. Oni chcą KASY bo im się należy, jako uchodźcom. Niech głowy państw europejskich zapytają na forum ONZ dlaczego ich bracia w wierzy z regionu Zatoki Perskiej nie chcą ich przyjmować/udzielać im pomocy. W końcu pomoc potrzebującym braciom w wierze jest podstawą Islamu (przynajmniej tak nam niektórzy chcą wmówić, Islam jest religią pokoju... itd.)

 • dziadwawelski

  Oceniono 8 razy -2

  Ta fala emigrantów to dobra wróżba bo wczoraj w gazecie pisano, że islamscy terroryści będą za połowę stawki ( żołdu ) ucinać tę samą ilość głów i gwałcić tę samą liczbę kobiet !! I co głupio wam bo ci barbarzyńcy potrafią zredukować koszty działalności o całe 50 % w jeden dzień !!!

 • pkokot1

  Oceniono 121 razy -3

  Nalezy tylko czekac na pierwszy atak terrorystyczny w Niemczech, aczkolwiek tego nikomu nie zycze, aby zycie potoczylo sie szybciej. Mekel bedzie natychmiast wymieniona, w trybie przyspieszonym parlament zezwoli na udzial Bundeswery w kraju i samoloty transportowe beda w ciaglym trybie.

 • edwardrydz

  Oceniono 10 razy 6

  Mama Merkel rozwalila Schengen... Niemcy sa za glupie na polityke swiatowa, niech buduja autostrady I czyszcza kible bo to I'm wychodzi najlepiej...

 • kocurimysza

  Oceniono 9 razy -1

  Jeszcze wszystkim obroncom imigrantow oczy sie otworza jak im do doopy sie dobiora .

 • nino.rota

  Oceniono 126 razy -2

  "Protect your women, not our democracy"!

 • mocno_kwasny

  Oceniono 124 razy -4

  To sie nazywa niemiecki burdel :-)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje