Wywiad z premier Szydło to duże wydarzenie dla TVP. Ale nie sądziliśmy, że aż tak duże

Premier Beata Szydło w TVP Info

Premier Beata Szydło w TVP Info (Flickr.com/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów | TVP Info)

Z okazji wizyty premier Beaty Szydło w TVP Info zapanowało niemałe poruszenie. Przez kilka godzin stacja nadawała wydanie specjalne, a w kluczowym momencie relacjonowano nawet jak Szydło wchodzi i wychodzi z budynku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wydanie specjalne na antenie TVP Info rozpoczęło się długo przed wywiadem z Beatą Szydło, a przed godz. 19 na portalu stacji rozpoczęła się relacja na żywo z jej wizyty, zaplanowanej na godzinę 20.

Pół godziny przed wejściem na antenę, premier Szydło podjechała pod siedzibę TVP Info na warszawskim Placu Powstańców Warszawy. Wtedy na ekranach telewidzów pojawił się czerwony pasek z podpisem "Premier Szydło przybywa do siedziby TVP". Po pokonaniu kilkunastu metrów dzielących samochód i wejście do budynku, napis na pasku zamienił się na: "Premier Szydło już w siedzibie TVP".Na wejściu z kwiatami oczekiwali m.in. dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis i wiceszef TAI ds. publicystyki Michał Rachoń.

Propozycja dla opozycji

Premier mówiła m.in. o zaproponowanym konsensusie w sprawie Trybunały Konstytucyjnego - PiS zaoferował, by opozycja wybrała 8 z 15 sędziów TK. - Proponuję opozycji, żebyśmy wspólnie przeprowadzili taką zmianę w parlamencie, która sytuację po prostu uspokoi. I to jest rozwiązanie konkretne. Natomiast ja z bardzo dużym zainteresowaniem oczekuję propozycji ze strony opozycji. Bo póki co jest tylko krytyka i narzekanie, a nie ma żadnych konstruktywnych propozycji - wyjaśniała Szydło w rozmowie, która transmitowana była równocześnie w TVP Info i Polsacie.

- TK jest w Polsce potrzebny, nikt nie ma zamiaru rezygnować z TK. Są państwa w Europie, które nie mają trybunału, są takie, które chcą likwidować. My chcemy nie tylko żeby dalej funkcjonował, istniał, ale żeby po prostu sprawnie działał - powiedziała i oceniła, że spór wokół TK jest sporem politycznym, a nie merytorycznym.

"Premier opuściła TVP"

Kilka minut po zakończeniu wywiadu napis na czerwonym pasku ogłosił: "Premier opuściła siedzibę TVP". Wydanie specjalne z kolejnymi komentatorami zakończyło się przed godz. 22.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (724)
Wywiad z premier Szydło to duże wydarzenie dla TVP. Ale nie sądziliśmy, że aż tak duże
Zaloguj się
 • Bolesław Palka

  0

  Jak wizyta Kima w Korei. Aż nie wierzę, że to się dzieję naprawdę. Poziom wazeliny przewyższył max. No ale cóż, reżimowi dziennikarze mają swoje kredyty....

 • ursynowski.2

  Oceniono 1 raz 1

  Proponuje zamiane nazwy wiadomosci na dziennik tv i rozpoczynanie programu jak uczono za tow. GIERKA:: W DNIU DZISIEJSZYM TOWARZYSZ I sekretarz Pis ....

 • bernardg4444

  Oceniono 4 razy 4

  Dlaczego na pasku nie było wiadomości o wizycie premier w toalecie TVP.

 • Janusz Senex

  Oceniono 5 razy 5

  Niegdysiejsza "PIERWSZA OBYWATELKA GMINY BRZESZCZE" (które doprowadziła do dziadowskiego stanu),dziś według "dyplomaty" Waszczykowskiego "NOWO-NARODZONY LIDER EUROPY" wstępująca niczym zbawiciel w progi TV-PiS musi być godnie przyjęta.
  Nie zdziwiłbym się gdyby Pilis i Rachoń swoje podniecenie zwieńczyli orgazmem.

 • alderaan

  Oceniono 7 razy 5

  "Za parę dni cały kraj święcić będzie 36 rocznicę ogłoszenia Manifestu Lipcowego. Ten
  historyczny dokument na zawsze splótł się z Chełmem i Ziemią Chełmską. Właśnie wczoraj,
  w przeddzień święta lipcowego, przebywał na tej ziemi z gospodarską wizytą I sekretarz KC PZPR tow. Edward Gierek. Towarzyszyli mu: członek Biura Politycznego, sekretarz KC Andrzej Werblan, zastępca członka Biura Politycznego, sekretarz KC Zdzisław Żandarowski, kierownik Wydziału Organizacji Społecznych, Sportu i Turystyki Ryszard Bryk, kierownik Kancelarii, Sekretariatu KC Jerzy Wójcik, minister szkolnictwa wyższego i techniki Janusz Górski oraz inni. I sekretarza KC, w imieniu wojewódzkich władz partyjnych i administracyjnych, mieszkańców Ziemi Chełmskiej oraz uczestników studenckiej akcji Chełm powitali serdecznie: zastępca członka KC, I sekretarz KW PZPR w Chełmie Henryk Świderski oraz wojewoda chełmski Alojzy Zieliński, a młodzież wręczyła mu wiązanki kwiatów. Obecne przy powitaniu rzesze mieszkańców Chełma i studenckiej młodzieży zgotowały gościom gorącą owację."
  Normalnie tylko nazwiska wymieniać, szablony już są - polecam obiektywnym dziennikarzom TVPiS.

 • chlopzlasu

  Oceniono 1 raz 1

  Ladies and gentlemen Elvis has left the building. Ja pruję, ale jazda... :)

 • stingerr

  Oceniono 4 razy -4

  a jak ostatnie 8 lat tvp gloryfikowała PełOwskie brednie to było dobrze ??? zaaplikujcie sobie może maść ból d.py bo widze ze was żal rozrywa lemingi !!!

 • filipjeden

  Oceniono 3 razy 3

  NiC DZIWNEGO, SKORO DO TEJ TELEWIZORNI NAWŁAZIŁO TYLU DUPOWŁAZÓW, TO ROBIĄ Z SIEBIE BŁAZNÓW, BO OBECNY PREZIO tvp, JUŻ DAWNO MÓWIŁ, ŻE MOŻNA OPOWIADAĆ KAŻDE DYRDYMAŁY, A CIEMNY LUD I TAK TO KUPI!!!!!!1

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje