Wywiad z premier Szydło to duże wydarzenie dla TVP. Ale nie sądziliśmy, że aż tak duże

20.01.2016 22:09
Premier Beata Szydło w TVP Info

Premier Beata Szydło w TVP Info (Flickr.com/Kancelaria Prezesa Rady Ministrów | TVP Info)

Z okazji wizyty premier Beaty Szydło w TVP Info zapanowało niemałe poruszenie. Przez kilka godzin stacja nadawała wydanie specjalne, a w kluczowym momencie relacjonowano nawet jak Szydło wchodzi i wychodzi z budynku.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wydanie specjalne na antenie TVP Info rozpoczęło się długo przed wywiadem z Beatą Szydło, a przed godz. 19 na portalu stacji rozpoczęła się relacja na żywo z jej wizyty, zaplanowanej na godzinę 20.

Pół godziny przed wejściem na antenę, premier Szydło podjechała pod siedzibę TVP Info na warszawskim Placu Powstańców Warszawy. Wtedy na ekranach telewidzów pojawił się czerwony pasek z podpisem "Premier Szydło przybywa do siedziby TVP". Po pokonaniu kilkunastu metrów dzielących samochód i wejście do budynku, napis na pasku zamienił się na: "Premier Szydło już w siedzibie TVP".Na wejściu z kwiatami oczekiwali m.in. dyrektor Telewizyjnej Agencji Informacyjnej Mariusz Pilis i wiceszef TAI ds. publicystyki Michał Rachoń.

Propozycja dla opozycji

Premier mówiła m.in. o zaproponowanym konsensusie w sprawie Trybunały Konstytucyjnego - PiS zaoferował, by opozycja wybrała 8 z 15 sędziów TK. - Proponuję opozycji, żebyśmy wspólnie przeprowadzili taką zmianę w parlamencie, która sytuację po prostu uspokoi. I to jest rozwiązanie konkretne. Natomiast ja z bardzo dużym zainteresowaniem oczekuję propozycji ze strony opozycji. Bo póki co jest tylko krytyka i narzekanie, a nie ma żadnych konstruktywnych propozycji - wyjaśniała Szydło w rozmowie, która transmitowana była równocześnie w TVP Info i Polsacie.

- TK jest w Polsce potrzebny, nikt nie ma zamiaru rezygnować z TK. Są państwa w Europie, które nie mają trybunału, są takie, które chcą likwidować. My chcemy nie tylko żeby dalej funkcjonował, istniał, ale żeby po prostu sprawnie działał - powiedziała i oceniła, że spór wokół TK jest sporem politycznym, a nie merytorycznym.

"Premier opuściła TVP"

Kilka minut po zakończeniu wywiadu napis na czerwonym pasku ogłosił: "Premier opuściła siedzibę TVP". Wydanie specjalne z kolejnymi komentatorami zakończyło się przed godz. 22.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (724)
Zaloguj się
 • liberau

  Oceniono 352 razy 212

  Kuźwa, ten Pilis i Rachoń do natychmiastowego zwolnienia! Gdzie chleb i sól? Gdzie dzieci i młodzież a strojach ludowych? Gdzie przedstawiciele kółek i organizacji rolniczych, witający radośnie panią premier? Czy oni tam nie wiedzą jak to się robi???

 • graff6

  Oceniono 215 razy 173

  "Szydło wchodzi i wychodzi z budynku..."
  jeszcze powinni podać: Szydło wchodzi do toalety, Szydło wychodzi z toalety - byłaby pełna informacja. W końcu wizyta w telewizyjnym kiblu to ludzka rzecz, ale i zaszczyt dla stacji

 • vizline

  Oceniono 181 razy 155

  Przecież to jest jedynie równanie do standardów? Również w przypadku Kim Ir Sena media relacjonują każdy jego krok jako "wiadomość dnia", więc nasze "media narodowe" robią to samo.

 • pandemonium234

  Oceniono 140 razy 122

  Strach pomyśleć, co będzie, jak lider Polski zaszczyci TVP swoją obecnością. Na ekranie będą same czerwone paski. Jeen będzie relacjonował tętno lidera, drugi - ciśnienie, trzeci - poziom gazów, czwarty - miejsce pobytu z dokładnością do 10 cm, na piątym przez cały czas będzie się przewijał napis: LIDER POLSKI NIE PODPISAŁ W GRUDNIU '81 LOJALKI. TO LIDEROWI POLSKI JE PODPISYWANO. Na siódmym znajdzie się informacja, ile sekund pozostało do kolejnej miesięcznicy. Na ósmym...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje