Transfer dziennikarza TV Republika do "Wiadomości". Mocny debiut z "wachlarzem" ekspertów

Bartłomiej Graczak

Bartłomiej Graczak (YouTube.com/TelewizjaRepublika)

Kolejny transfer z prawicowych mediów do Telewizji Polskiej. Reporterem "Wiadomości" został Bartłomiej Graczak z Telewizji Republika. Jego debiutancki materiał wpisał się w nową konwencję programu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W miejsce dziennikarzy zwolnionych z TVP pojawiają się kolejne postaci prawicowych mediów - Michał Rachoń (Telewizja Republika), Piotr Zaremba ("wSieci") czy Klaudiusz Pobudzin (TV Trwam). Do redakcji "Wiadomości" dołączył również prezenter głównego wydania informacji w Telewizji Republika Bartłomiej Graczak.

Pierwszy materiał w "Wiadomościach"

Debiutancki materiał Graczaka dotyczył m.in. zaproszenia szefów klubów opozycji na spotkanie z premier Beatą Szydło oraz tego, jak Platforma Obywatelska zaprezentowała się podczas debaty w Parlamencie Europejskim. W roli komentatorów wystąpili prawicowi publicyści - Cezary Gmyz (również TV Republika) i Stanisław Janecki ("wSieci"). Opinię eksperta przedstawił dr Olgierd Annusewicz z INP UW.

- Spodziewam się ataku na złotego przez spekulantów i poprzez ludzi nieżyczliwych Polsce, a mających duże pieniądze - stwierdził Janecki. Tuż po nim Graczak podsumował: Wczorajsze skuteczne wystąpienie premier Szydło nie zamknęło ostatecznie konfliktu.

W materiale przytoczone zostały też wpisy Waldemara Kuczyńskiego i Marcina Celińskiego z Twittera, ale tylko te, które atakowały PO. Uzasadnienie Graczaka? Miała to być opinia osób, które rzekomo "nigdy Platformy nie atakowały"."Telewizja Republika! Republika"

Bartłomiej Graczak od powstania stacji w 2013 roku był reporterem i prezenterem głównego wydania programu informacyjnego "Dzisiaj" w Telewizji Republika. Wcześniej był reporterem radiowym w stacjach Eska, Wawa i Kampus. O sobie pisze, że jest "dziennikarzem od 12. roku życia".

Graczak zasłynął relacją z Marszu Niepodległości w 2014 roku. Uczestnicy marszu wzięli wówczas ekipę Republiki za dziennikarzy TVN-u, a Graczak próbował wyprowadzić ich z błędu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (310)
Transfer dziennikarza TV Republika do "Wiadomości". Mocny debiut z "wachlarzem" ekspertów
Zaloguj się
 • Marek Aureliusz

  Oceniono 1 raz -1

  ja nie widze roznicy..taka sama propaganda rzadowa jak zawsze..normalny czlowiek nie oglada TV w nadmiarze a jak musi to slucha wiadomosci w roznych stacjach TV dla porownania..

 • piotrczerniakowski

  Oceniono 1 raz 1

  Pamiętam jak w stanie wojennym w czasie gadzinowego dziennika telewizyjnego tysiące ludzi wychodziło na spacery. Myślę, że czas odnowić dobre obyczaje i o 19.30 ruszyć w teren. Samo zdrowie!!!

 • maxgazeta.pl

  Oceniono 5 razy 5

  Minister propagandy towarzysz Kur(ew)ski Jacek znowu nadaje. Ein volk, ein Reich, ein Kaczor!

 • kotwkaloszach

  Oceniono 6 razy 4

  Jeszcze do niedawna wiadomosci w TVP dalo sie ogladac i wyciagac wlasne wnioski. Teraz mamy instrukcje jak myslec i nauki o przewodniej roli Partii. Do tego kuriozalne i prosto z PRL relacje, jak np z wizyty pani B. Szydlo (asystentki Naczelnika) w TVP Info...

 • micki11

  Oceniono 4 razy 0

  Cała banda niepokornych spokorniała ?

 • Oceniono 8 razy 4

  Nalezy ich ubrac w mundurki chinskie lak w Chinach uczyly sie prezydent CZOPEK poprawnej demokracji.

 • honkers

  Oceniono 8 razy 4

  A mundurek ma już uszyty ?

 • ttako

  Oceniono 10 razy 4

  Jako dorosły, doświadczony i poważny mężczyzna mam 2 zasady: nie chodzę na qrwy i nie oglądam kaczej telewizji. Co wychodzi na jedno.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje