Transfer dziennikarza TV Republika do "Wiadomości". Mocny debiut z "wachlarzem" ekspertów

20.01.2016 20:37
Bartłomiej Graczak

Bartłomiej Graczak (YouTube.com/TelewizjaRepublika)

Kolejny transfer z prawicowych mediów do Telewizji Polskiej. Reporterem "Wiadomości" został Bartłomiej Graczak z Telewizji Republika. Jego debiutancki materiał wpisał się w nową konwencję programu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W miejsce dziennikarzy zwolnionych z TVP pojawiają się kolejne postaci prawicowych mediów - Michał Rachoń (Telewizja Republika), Piotr Zaremba ("wSieci") czy Klaudiusz Pobudzin (TV Trwam). Do redakcji "Wiadomości" dołączył również prezenter głównego wydania informacji w Telewizji Republika Bartłomiej Graczak.

Pierwszy materiał w "Wiadomościach"

Debiutancki materiał Graczaka dotyczył m.in. zaproszenia szefów klubów opozycji na spotkanie z premier Beatą Szydło oraz tego, jak Platforma Obywatelska zaprezentowała się podczas debaty w Parlamencie Europejskim. W roli komentatorów wystąpili prawicowi publicyści - Cezary Gmyz (również TV Republika) i Stanisław Janecki ("wSieci"). Opinię eksperta przedstawił dr Olgierd Annusewicz z INP UW.

- Spodziewam się ataku na złotego przez spekulantów i poprzez ludzi nieżyczliwych Polsce, a mających duże pieniądze - stwierdził Janecki. Tuż po nim Graczak podsumował: Wczorajsze skuteczne wystąpienie premier Szydło nie zamknęło ostatecznie konfliktu.

W materiale przytoczone zostały też wpisy Waldemara Kuczyńskiego i Marcina Celińskiego z Twittera, ale tylko te, które atakowały PO. Uzasadnienie Graczaka? Miała to być opinia osób, które rzekomo "nigdy Platformy nie atakowały"."Telewizja Republika! Republika"

Bartłomiej Graczak od powstania stacji w 2013 roku był reporterem i prezenterem głównego wydania programu informacyjnego "Dzisiaj" w Telewizji Republika. Wcześniej był reporterem radiowym w stacjach Eska, Wawa i Kampus. O sobie pisze, że jest "dziennikarzem od 12. roku życia".

Graczak zasłynął relacją z Marszu Niepodległości w 2014 roku. Uczestnicy marszu wzięli wówczas ekipę Republiki za dziennikarzy TVN-u, a Graczak próbował wyprowadzić ich z błędu.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (310)
Zaloguj się
 • mikelotr

  Oceniono 114 razy 96

  Dziennik Telewizyjny pełną gębą, kolejny po 26 latach.
  Proszę bardzo, żeby nie trzeba było kombinować po nocy, czołóweczka:
  www.youtube.com/watch?v=xO6-uO2AIcM

 • safelogica

  Oceniono 61 razy 57

  To świetna wiadomość. Za dwa, trzy miesiące oglądalność TVP osiagnie poziom Republiki. To ta dobra zmiana.

 • year68

  Oceniono 64 razy 56

  TKM

 • piswatch

  Oceniono 182 razy 52

  Dlaczego wszyscy odchodzą z TV Republika do TVP - tak słabo płacą ?

 • wmr2000

  Oceniono 53 razy 45

  "W telewizji czterej znawcy
  Od nawozów i od świata
  Oczekują, co się zdarzy
  W Gwatemali za trzy lata."

 • yosemitesam

  Oceniono 52 razy 42

  Tylko patrzeć, jak cofną koncesję na nadawanie wszystkim ważniejszym telewizjom komercyjnym. A posiadaczy "talerzy" obłożą jakimś horrendalnym podatkiem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje