Położył się na jezdni, by zatrzymać pługosolarkę. Chciał ochronić rośliny

20.01.2016 19:05
Zatrzymanie pługa

Zatrzymanie pługa (Twitter.com/RadioWrocław)

- Odgarniajcie śnieg naturalnie, ale nie trujcie środowiska - krzyczał starszy mężczyzna, który, by zatrzymać pługosolarkę, położył się na środku jezdni. Chciał w ten sposób uchronić przydrożne rośliny przed obsypaniem solą.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kierowca pługa odśnieżał kolejne ulice Jeleniej Góry, gdy niespodziewanie przed pojazdem, na środku jezdni pojawił się starszy mężczyzna. - Wyskakuje pan, rozczapierza ręce i krzyczy: "nie będziesz tu jeździł po mojej ulicy i sypał mi solą" - relacjonował kierowca w rozmowie z Radiem Wrocław.

Gdy pługosolarka została zatrzymana, mężczyzna położył się na drodze. Tłumaczył, że sól, którą pojazd rozsypuje na jezdni, jest szkodliwa dla przydrożnych roślin. - Nie sypać soli, nie truć mi moich roślin! Odgarniajcie śnieg naturalnie, ale nie trujcie środowiska - apelował.Szkodliwa, ale tania

Sól sypana na drogi i chodniki niszczy nie tylko rośliny, ale też buty, karoserie samochodów i nawierzchnie. Sól jest też szkodliwa dla zwierząt, a spłukana trafia do rzek.

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Jeleniej Górze tłumaczy jednak, że "nie ma lepszego i tańszego sposobu na usunięcie niebezpiecznego lodu i śniegu z jezdni i chodników".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (133)
Zaloguj się
 • piotr.grd

  Oceniono 66 razy 46

  Odgarnąć nadmiar śniegu i resztę posypywać piaskiem. SAMYM piaskiem. Takie jest moje zdanie.

  Okres przejściowy - lat kilka - będzie okropny, o wiele więcej stłuczek i wypadków drogowych. Ale potem, gdy już ludzie nauczą się poruszać po takiej nawierzchni, uważam że wyszłoby to na dobre. Mniej zniszczonych roślin, butów, karoserii samochodowych, blacharze mogą protestować, ale licząc ogół społeczeństwa wyszłoby to na pewno na plus. Długoterminowo uważam, że wyszłoby to nam na dobre.

 • jamjacek

  Oceniono 61 razy 39

  Nie ma jeszcze takiej zimy aby istniała konieczność sypania wszystkich duktów solą.

 • vortigaunt

  Oceniono 45 razy 33

  czy to najlepszy sposób? no nie wiem. potem wszędzie jest mokro i efekt jest taki, że wolę chodzić po świeżym śniegu albo lodzie, niż po odśnieżonym chodniku, który jest jedną ogromną kałużą.

 • nikifor666

  Oceniono 28 razy 28

  tanszego sposobu na pewno nie ma. ale z dwadziescia lepszych, zdrowszych i bezpieczniejszych.

 • olaszulc

  Oceniono 21 razy 19

  Niech jadą do Skandynawii,to zobaczą czy nie ma innego tańszego sposobu.

 • ilanek

  Oceniono 21 razy 17

  Jakby pokrywali szkody spowodowane przez sól to by zrozumieli, że są tańsze sposoby.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje