Beata Szydło odpowiada na list 9-latki. "To są pieniądze również dla Ciebie"

20.01.2016 16:30
Beata Szydło odpowiada na list 9-latki

Beata Szydło odpowiada na list 9-latki (Facebook.com/BeataSzydło)

Premier Szydło odpowiedziała na wątpliwości dziewczynki, która wysłała do niej list w sprawie programu 500 zł na dziecko. Na kolejne pytania Szydło chce odpowiedzieć podczas spotkania z 9-latką.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W sprawie rządowego programu "500 plus" wypowiedzieli się już chyba wszyscy, nawet sami zainteresowani - dzieci. A konkretnie 9-letnia Julia, która uznała, że program nie jest sprawiedliwy i - jako pierwsze dziecko w swojej rodzinie - również powinna dostać 500 zł. "Jest mi bardzo przykro z powodu, że moja młodsza siostra dostanie pięćset złotych, a ja nie" - napisała dziewczynka w liście do premier Szydło.Dziecięcy głos w konsultacjach społecznych nie pozostał bez odpowiedzi. Szydło odpisała na list małej Julii i zaprosiła ją na spotkanie do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. "Jak wszystkie głosy obywateli, również Twój jest dla mnie niezwykle ważny" - zadeklarowała premier."500 złotych miesięcznie ma być wsparciem dla całej Waszej rodziny. To są pieniądze również dla Ciebie. Gdy je dostaniecie, z całą pewnością będziecie potrafili je wykorzystać tak, by służyły zarówno Tobie, jak i Twojej siostrze!" - zapewniła Szydło w swoim liście. Pochwaliła również chęć dziewczynki do poszukiwania odpowiedzi na swoje wątpliwości. "Chcemy pomóc je rozwiać w rozmowie z Tobą. Zapraszam Cię do KPRM (...) Jeśli nie będziesz mogła mnie odwiedzić, to ja chętnie przyjadę do Ciebie. Już teraz bardzo się cieszę na nasze spotkanie" - dodała.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (259)
Zaloguj się
 • Darek Kontakt

  Oceniono 99 razy 69

  DYSKRYMINACJA JEDYNAKÓW !!
  A miało byc 500 zł na każde dziecko , miała być kwota wolna od podatku , nizszy wiek emerytalny I TAKIE DALSZE KŁAMSTWA !!!

 • fakiba

  Oceniono 175 razy 43

  Przekonanie tej dziewczynki może być dla Szydło rzeczą niewykonalną , ona ściemy dla ciemnego ludu może nie kupić

 • year68

  Oceniono 54 razy 38

  Pewnie gdyby rodzice 9-letniej Julii wiedzieli to przed wyborami, że pani premier kłamie, to PiS miałby pewnie nie więcej jak 20% głosów. Teraz ludzie możecie co najwyżej iść pod sejm i domagać się realizacji obietnic.

 • maly_zlosliwiec

  Oceniono 55 razy 37

  Obserwuję u siebie mordercze instynkty. Szanowna Pani Szydło !
  Czy mnie też Pani odpisze ? Kobieto ! Nie masz nic do roboty, tylko korespondencję z dziewięciolatką ? Jak mam szanować mojego premiera, skoro codziennie widzę błąd, większy niż w poprzednim dniu ? Czy zawsze musi być jakaś wpadka ?

 • kastoripollux

  Oceniono 45 razy 33

  Nikt nie widział tych pięciu stów i nie zobaczy. Może będzie jakaś pozoracja, ale aby pokryć to obciążenie dowalą nam takie podatki, ze per saldo wyjdziemy do tyłu. W zasadzie to nie powinno być z tą kwotą problemu, bo naczelnik gęgał, że ma w skarpecie bilion trzysta miliardów złotych polskich. Powinien ta kasą od razu spłacić cały dług Polski i jeszcze mu na konfitury wystarczy.

 • year68

  Oceniono 49 razy 29

  Gdzie się zgłosić żeby pisać dobre komentarze dla PiS? Chętnie bym dorobił.

 • fakiba

  Oceniono 148 razy 22

  Becia ty nie tłumacz Juli dlaczego ona kasy nie dostanie tylko jej siostra , ty się wytłumacz przed swoimi wyborcami czemu ich oszukałaś razem z Dudą obiecując w kampanii po 500 na każde dziecko i to od początku roku , a teraz wymyśliłaś konsultacje i lich wie co jeszcze

 • daga_1

  Oceniono 24 razy 20

  A co ma powiedzieć 9-letnia Julia, która nie ma rodzeństwa a której rodzice ciężko pracują i nie dostaną pieniążków żadnych. Pomimo, że ich rodzina nie opływa w dostatki.

 • sennachmura

  Oceniono 132 razy 18

  Ja w odpowiedzi na maila dot. konsultacji w sprawie 500zł/dziecko dostałam coś co wyglądało jak automatyczna odpowiedź, tyle że z moim imieniem na początku (swoją drogą uważam takie spoufalanie się kogoś, kto podpisuje się "Kancelaria Prezesa Rady Ministrów" za b. nieprofesjonalne, zresztą w klimacie większości tekstów p. Szydło). Poza tym zero konkretów, zero odniesień do moich pytań. Pewnie nie mam takiego potencjału medialnego jak 9-latka...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje